Páječka na okapy

Od: Datum: 08.03.11 18:16 odpovědí: 8 změna: 19.07.14 16:47

Zdravím, našel jsem na půdě nové pozinkované okapy a rozhodl jsem se je svépomocí nainstalovat. Doporučili byste mi nějakou dobrou páječku ( samozřejmě rozumnou cenu ) a poradili nějaký stručný postup instalace a pájení? Díký předem.

doplněno 09.03.11 22:09:

Případně jak zde bylo psáno, jaká je kvalita když okap pouze utěsním klempířským tmelem a řádně snýtuji v porovnání se sletováním?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: des*
Datum: 08.03.11 18:26
Ohodnoceno: 0x

Od: rv
Datum: 08.03.11 20:16

Já to dělal horkovzduškou, nejsem klempíř a páječku bych dále nevyužil. Někdo žlaby jen zatěsní tmelem a zajistí nýtem.

Od: stafan*
Datum: 08.03.11 20:26

No nic na tom není. Je třeba k tomu letlampu (benzín, elektriku nebo plyn) - kolem 1500 Kč, cín šedestku dostanete v železárství (cenu teď neznám), kyselina solná naředěná zinkem, par ocelových nýtku, průbojník, utahovák nýtků, kovadlinku, kulaté kleště na roztážení návalků, kombináčky na utážení návalků, kladivko. Roztahnete návalky na žlabu po spadu, na vrchním žlabu utahnete návalky a žlab zalomite jej do vnitřku,vsunete vrchní žlab do žlabu po spadu, vyklepete zalomený žlab do půlkulata, utahnete návalky, srovnáte žlaby a průbojníkem udělate dírky na nýtky. Vložite nýtky (postupně), utahnete utahovákem, a rozklepete kladivkem (roznytujete). Nahřejete letlampu, pomažete spoj žlabu naředěnou kyselinou štětečkem a můžete letovat (ze vnitřku). Otočíte žlaby a zaletujete z venku. Poletovat třeba i nýtky aby nerezivěly. Toď zhruba vše.

doplněno 08.03.11 20:29:

tak to bych rád viděl letování horkovdušnou pistoli...*zed*

doplněno 08.03.11 20:31:

oprava : kyselina solná neředěna zinkem (čistá)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 08.03.11 20:32

Je vidět,že to Stafan už dělal.Není co dodat.

JABRAKA

Od: adamradous
Datum: 19.07.14 07:52

Co je myšleno cínem 60? jako 60% cínu 40 olova? :) Díky moc;)

Datum: 09.03.11 09:02

Horkovzduška opravdu stačí. Měkká pájka se taví při cca 240°C. Postup dokonale již popsal kolega. Jen z praxe upozorňuji u starých pozinkovaných plechů nejdříve mechanicky důkladně očistit prach a zoxidované fleky. Předejdeš tak nepříjemnostem kdy se pájka nechce roztékat do spoje a hromadí se jinde.

Datum: 19.07.14 15:05

horkovzduska opravdu nestacI!

doplněno 19.07.14 15:06:

Takovou blbost muze opravdu napsat jen ten kdo to nikdy nedelal

doplněno 19.07.14 15:11:

Stafan to napsal dokonale, je videt ze v tom ma praxi

doplněno 19.07.14 15:29:

Ano teplota taveni ciny je sice dobre,ale uvedomte si ze s tou horkovzduskou prehrivate cele okoli zlabum a ta cina proste stece a to nemluvim o popaleninach , ktere s toho budete mit.

Od: olaf71*
Datum: 19.07.14 16:47

mě stačila nýtovačka, kyselina solná,cín a letovačka na bombičku z Hornbachu (tra mi zbyla z montáže radiátoru s připojením v Cu)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.