Nejste přihlášen/a.
Takový podivný problém... podlahové vytápění v patře, kotel dole, odvzdušňovací ventil dole. Moje otázka na topenáře, zda nemá být odzdušňovací ventil nahoře byla zamítnuta, že u plovoucí podlah je to jinak. Ok, asi tomu nerozumím.
Takže: všechno topí kromě podlahového topení nahoře. Z topení vedou 3 trubky (2 pro přízemí, 1 pro patro). 2 jsou teplé, jedna studená. Studená asi bude do patra.
napadají mě 2 možnosti:
1) voda, která má jít nahoru potřebuje vyšší tlak, kterého se jí nedostává, protože jí ho "vyfouknou" zbylé 2 trubky (jednotlivé průtoky nejsou regulované)
2) je tam vzduch - jak jej dostat v přízemí ven? Skutečně pro podlahové vytápění (plastová trubka v průměru cca 20mm) má jiné fyzikální zvyklosti?
Topenář se na to přijede podívat za 3 týdny, ale rád bych věděl dřív na čem jsem.
2x
Topenáře vytahej za uši - přijít až za tři týdny,... To bych si nedovolil a to jsem bez auta.
Zavři ty dvě větve, co máš do přízemí a top jenom do podlahovky, měl bys to vytlačit "někam" - nevím, jak to u Tebe vypadá, tak nevím, kde to má šanci utéct.
Předpokládám, že soustava je s oběhovým čerpadlem?
Jinak ano, do podlahovky jede podstatně "studenější" voda, než do radiátorů, máš tam mít někde směšovací ventil. Jo a Ty máš podlahovku udělanou z 20 mm plastových trubek? Co máš v té podlaze?
Eventuálně bys mi mohl poslat nějaké obrázky v mejlu?
popíšu to lépe. dům má rádiátory i podlahovku. podlahovku pohání samostatné čerpadlo u kterého je směšovací ventil. (vše je v přízemí). Za čerpadlem je jakoby roztrojka a vedou z ní 3 hadice. 2 jsou teplé (zřejmě podlahovka do přízemí) a jedna studená. Studená asi vede nahoru. podlaha v přízemí topí výborně.
hadice, která vede nahoru musí překonat asi 3 metry kolmo vzhůru, pak se v patře *zlomí* a jde horizontálně do koupelny cca 4 metry a tam už je podlahové topení.
je nějaká šance, pokud bych uzavřel 2 větve v přízemí (podlahovku) a pustil čerpadlo na maximum, že bych bubliny vyhnal směrem dolů, abych je DOLE mohl vypustit ven? nevím nakolik je tato myšlenka reálná a kolik utopie. Nevím jak moc jde vzduch unášet dolů.
částečnou naději mi dává příspěvek dole: tzb-info.cz/...
BTW zdá se mi divné, že máš na patro jenom *zlomenou* trubku, měl bys tam mít i ten směšovač, pokud vím, dělají se do každého patra zvlášť.
Dej vědět.
Může mi někdo ještě poradit v tomhle: předpokládám, že pro přidání 2 ventilů se bude muset část otopné vody vypustit (to co je za směšovačem). Vlastně budeme přídávat krbová kamna napojená na topení, takže všechno půjde pryč!
Když už, chtěl bych toho využít a nechat vpravit do oběhu nějakou látku, která bude bránit usazeninám. Máme extrémně tvrdou vodu (snad proto není pitná) a myslím, že bychom si bez toho zadělávali na problémy v budoucnu. Existuje něco takového?
K tomu odvzdušnění - co máš nakresleno v projektu?
projekt? Topení samozřejmě nemáme stejné jako je v projektu - to bychom neměli podlahovku.
2x
V podstatě jsi si odpověděl sám.Trubky topení v patře mají zřejmě vyvedenou odvzdušňovací trubičku až dolů ke kotli.Pokud uzavřeš ostatní větve,tak by se měl vzduch trubičkou vytlačit.Nechej ho otevřený,až poteče teplá voda.
JABRAKA
polilo mě horko, když mi soused ukazoval, že má v patře odzdušnění podlahovky a já ne. rozkopávat dům... to už bych se šel zastřelit!
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.
