Podnájem - trvalé bydliště na úřad?

Od: Datum: 05.11.12 20:15 odpovědí: 8 změna: 10.11.12 12:56

Dobrý den chtěl jsem se zepta na jednu otázku když mám nahlášené trvalé bydliště na vysočině kde jsem se narodil ale na jižní moravě kde pracuji už osum let tak bydlím v podnájmu jestly je možné si nahlásit trvalé bydliště např.na obecní úřad ikdyž v této vesnici kde jsmem v novém podnájmu dva roky tak jestly je možné si nahlásit na obecní úřad nebo ne nebo jaké jsou jiné možnosti hlavně když čekáme rodinu prosím o zaslání rady děkuji Sklenář popř.tel 724963774


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.11.12 09:08
avatar

Já myslím, že by to nemělo ničemu vadit pokud dáte trvalý pobyt na adresu Mú či Oú... myslím, že to má zrovna tak ten kamarád můj.

http://www.mvcr.cz/clanek/hla…i-trvaleho-pobytu-996765.aspx tady je více informací!.-)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 06.11.12 12:26

Vemte smlouvu o podnájmu a neměl by být problém si přehlásit trvalé bydliště na OÚ.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aford*
Datum: 06.11.12 15:21

Dobrý den děkuji za odpověd.Chtěl jsem se zeptat jestly nevadí když bydlím v podnájmu v teto dědině jen dva roky.

Datum: 06.11.12 13:00

Pokud byste měl nájemní smlouvu, tak na jejím základě si můžete nahlásit trvalé bydliště do bytu, ve kterém bydlíte. U podnájemní smlouvy to tak automaticky nejde, tam byste musel mít souhlas majitele nemovitosti. Na úřad si trvalé bydliště nahlásit nemůžete, to nelze. Trvalé bydliště na úřadě lze získat jedině tak, že vás z předchozího trvalého pobytu majitel nemovitosti odhlásí a úřad vás nemá kam přihlásit, tak získate adresu trvalého bydliště právě na úřad. Vždy ale na úřad posledního trvalého pobytu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.12 15:46

Lidem, co mají adresu na úřadě se laicky říká bezdomovci. Nevidím důvod si trvalé bydliště nepřehlásit na adresu svého nového pobytu, popř. např. zaplacení majiteli domu "zálohy" za případné odhlášení pobytu, u nás to je tuším 200,-Kč/osoba (myšleno tak,že když se odstěhujete a ten pobyt neodhlásíte vy, musí to udělat majitel domu a ten za to musí zaplatit právě tento poplatek).

doplněno 07.11.12 09:28:

zabu: denně pracuji s lidmi bez domova, většina z nich má adresu na úřadě. Podle toho se pozná bezdomovec, adresa je většinou "Náměstí ... 1/1" apod. Když jako majitel domu, máte v domě přihlášené osoby, které tam již ale nebydlí, jdete na úřad, tam vykešujete 200,-/kč a oni vám jednu osobu smažou. Čím víc platíte, tím víc osob můžete smazat. Oni jim ale musí dát nějaké trvalé místo bydliště, což bude adresa úřadu. Dokonce jsem slyšel, že jednou dali cizincovi adresu na referátu cizinecké a pohraniční policie *smich*. Takže sice nevím, co se píše v zákoně, ale na milion procent se to nedodržuje. Jinak s tím, že je to nesmysl s Vámi souhlasím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 10.11.12 12:20

A mě je zase jedno, že mám nějakého nevolníka nahlášeného k pobytu. Mám od něj podpis na dohodě o ukončení nájmu k bytu, podepsané vyúčtování kauce, to vše pro případ, že by ho někdy hledal exekutor. Nevím, proč bych měl platit 200kč za cizího nevolníka. Co je mi do něj? Vím že to zní tvrdě, ale takový máme zákon. Se mnou se taky nikdo nemazlí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 06.11.12 20:48

Vítejte mezi nevolníky. Zatímco ústava Vám dává právo zřídit si pobyt za přísně stanovených podmínek, což je buď nájemní smlouva, nebo souhlas majitele, nebo vlastnictví nemovitosti. Zrušit si sám pobyt, a nahlásit pobyt na MěŮ už nesmíte vůbec.

Nikdy jsem netušil, že žijeme jako nevolníci, kteří se nesmějí bez souhlasu vrchnosti přestěhovat. Pokud se někomu zdá, že kecám, ať se podívá do zákona.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 10.11.12 12:56

A proč ten dotaz nepoložíte v místě bydliště na obci, tam vám jistě dají přesnou informaci jak to u nich chodí. Na to tam jsou, dokonce občany placeni. Proč mají lidi strach z úředníků, svých služebníků?

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.