Plovoucí podlaha na starou dřevěnou podlahu?

Od: Datum: 23.11.12 08:57 odpovědí: 20 změna: 24.11.12 14:15

Dobrý den,

mám dotaz jestli se dá položit plovoucí podlahu na starou dřevěnou podlahu. Dřevěná podlaha je z normálních (asi 3cm hrubých / 10 cm širokých) prken, prkna jsou přitlučena hřebíky. Podlaha je pevná, neprohýbá se a je i celkem rovná. Dalo by se na tuto podlahu dát nějaký podklad a položit plovoucí podlahu? Jenže pak bude asi problém že se podlaha o něco zvedne a budu muset řešit dveře atd.

Pak by byla možnost vytrhat starou podlahu, a něčím dorovnat výšku podkladu a položit plovoučku aby byla výsledná výška stejná s tou stávající podlahou? Jenže třeba betonem to dorovnat by bylo asi zbytečně těžké, čím se to tedy provádí?

Nebo prosím poraďte jak by jste to řešili vy zkušenější.

Děkuji za každou radu

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.11.12 09:09

Řekl bych, že záleží na tom, co je pod prkny. Od toho se odpíchnete s další činností ...

Datum: 23.11.12 09:15

pod prkny nejspíše trámy na kterých jsou prkna přitlučená, a pak už jen prostě beton...

Od: koukolik
Datum: 23.11.12 09:19

Co to je "celkem rovná"? Norma pro rovinu podkladu pro plovoučku je max. 2mm odchylka na 2m lati. A určitě to není norma pro normu, hrbatý poklad vám v konečném důsledku plovoučku zničí - bude se vlnit, a můžou se i vylomit drážky. U prkenné podlahy si troufám tvrdit, že toto nebude splňovat.

A nebylo by lepší prkna přebrousit, nalakovat nebo naolejovat?

Jestli ne, tak jak psal michal: podle toho jak hluboko můžete podlahu vytrhat zvolíte skladbu podkladu. Minimálně 5cm izolace (polystyren) a pak 5cm betonu. To je v přízemí nebo v patře?

Datum: 23.11.12 09:28

Ona ta podlaha je ještě použitelná, ale nelíbí se nám ty hřebíky, nevypadá to dobře no.

Je to v RD a v patře.

Mám strach že když bych to pak dorovnal jen betonem bylo by to moc těžké.

Ale 5cm polystyren (asi zátěžový že?) a 5cm betonu by celkem šlo asi. Nebo jsou nějaké jiné lehčí materiály?

Od: koukolik
Datum: 23.11.12 10:00

pokud je to v patře, nedělal bych si hlavu s izolací, kolegové pode mnou asi radí dobře

Datum: 23.11.12 09:26

Tohle jsem dělal před lety v jednom pokoji, prkna byla poněkud prošlapaná, tak jsem dal 15mm dřevotřísku (desky spojené pero-drážka), na to miralon a plovoučku. Dveře jsem o kousek přiříznul a bylo to. Práce na jeden den.

Od: ladaadal*
Datum: 23.11.12 09:40

Udělal bych to jak píše Jethro. Trhat je to škoda a navíc zbytečná práce. S tou dřevotřískou záleží na síle prošlapání, je-li v mezích, stačil by miralon a plovka. Dával jsem ji přímo na dlažbu. U dveří byl větší prošlap, tak jsem tam dal čtverec druhé vrstvy miralonu a po 12ti letech je to pořád OK. Navíc v budoucnu vy nebo potomci můžou chtít zpět prkna, tak to jen sundaj a obrousej. Položený to je za den. Když to budeš trhat, strávíš na tom mládí;)

Datum: 23.11.12 09:51

Položte na to hobru 8mm, ta nerovnosti srovná, na to plovoucku třeba 8mm, dveře o těch cca 1,6cm riznete, dodelate přechodové listy a hotovo.
doplněno 23.11.12 09:52: http://stirecek.rajce.idnes.cz/Jak_se_stavi_sen_2/
Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.11.12 10:05

TO: stirecek

tohle řešení vypadá zatím nejlíp...

Od: pit
Datum: 23.11.12 12:15

aby Vám ale pak ty přechody nevadily, až o to budete brkat. Já bych dal prkna dolů, udělal na původním dřevěném roštu (pokud bude použitelný) novou suchou podlahu do roviny (např. OSB desky) a pak tu plovoučku. Budete na stejné výšce, žádné podřezávání dveří, žádné schody mezi místnostmi apod. Pokud by rošt nebyl ok, dá se to řešit vyrovnávacím násypem pod deskami (Knauf, Rigips apod - suchá podlaha)

Od: aaaaaa*
Datum: 23.11.12 23:16

ano, jednoduchá řešení vypadají dobře. Jak už psal někdo nahoře, pevný, rovný podklad - 2mm na 2m. Jde o to jak rovná a pevná prkna jsou, zda jsou jen tak rovná a pevná jaká je nechuť to řešit pracněji.

Datum: 23.11.12 13:11

Připojil bych se k návrhu Stirecka.

JB

Datum: 23.11.12 18:40

Máte ještě někdo nějakou radu? Nebo vlastní zkušenost?

Datum: 23.11.12 18:52

Nevím,asi bych jen starou podlahu (dle vzhledu) obrousil a následně nová povrchová úprava desek a hřeby vytrhal a dal nové .Nebo se mi jeví jako nej řešení co nastínil stíreček-*palec*

doplněno 23.11.12 18:57:

Jen doplnm-v minulosti jsem dostal radu.Místo mirelonu dát extrudovaný polystyrentl 6mm.Lépe vyrovná nepřesnosti podklaďáku, teda pkd se neudělá nivelačka!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.11.12 18:55

Vyměnit dřevo za plovoučku? Nikdy. Souhlas s Dieslem.

Od: zabu
Datum: 23.11.12 19:32

Taky bych se přimlouval za nová prkna. Je to ta nejlepší a nejtrvanlivější podlaha. Když si spočítáte co vrazíte do plovoučky, do podkladu, tak jste na stejných penězích jaké by jste dal za nová prkna. A dobře udělaná, nalakovaná prkenná podlaha je hezká a praktická.

Datum: 23.11.12 20:25

nelze.Plovoučka jedině na pevný betonový rovný nebo vyrovnaný podklad.

Datum: 24.11.12 01:53

aaa...konečně někdo znalý! volejte zadara...

Datum: 24.11.12 14:15

. . . už to nehul, chytráku

Datum: 24.11.12 12:04

Přikláním se k názoru, že měnit dřevěnou podlahu za pravděpodobně laminátovou plovoučku je zvěrstvo.

Chápu, že se ti nelíbí hřebíky, kterými je původní podlaha přitlučená, dřív se to tak dělalo a ani mě se to nelíbí.

Já bych starou podlahu vytrhal a i když říkáš, že původní podlaha je vcelku rovná, tak bych stejně podklad vyrovnal a na to položil nový podlahový palubky. Radši užší než širší. Běžně se dělají v síle 28 mm. Byl by jsi víceméně na původní výšce, nikde žádný schůdek, na který se tedy sice dá zvyknout, ale než si zvykneš, těch ukopnutejch palců :D:D

Kdyby jsi se rozhodl pro dřevěnnou podlahu, nebylo by vůbec od věci, před celou akcí nový podlahovky v místnosti proložit a nechat je tam nějakou dobu ať se srovnají s vlhkostí. Já vím, že mít v cimře půl roku hromadu palubek a skákat přes ně je strašnej opruz, ale rozhodně se to vyplatí.

Když novou podlahu přišroubuješ do péra, jako se přibíjejí klasický palubky, nikde nebude nic vidět a po přebroušení a nalakování budeš mít naprosto dokonalou podlahu, která tě přežije a nemusíš se bát, když se na ni něco náhodou vyleje. To plovoučka většinou nepřežije.

Navíc, dřevěná podlaha je teplá a hlavně není hlučná.

Cena bude trochu vyšší, i více práce, ale výsledek o několik koňských délek předeběhne plovoučku.

Ohodnoceno: 1x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.