Kolik stojí nová střecha

Od: Datum: 22.11.12 20:55 odpovědí: 7 změna: 23.11.12 12:49

Dobrý den,

chápu,že nelze odpovědět přesně,ale stačí pouze rozmezí,orientační částka.

Chtěly bych se zeptat,na kolik vyjde udělat novou střechu,krovy,laťování + krytina na RD ve tvaru L,viz. obrázek.

Také potřebuji obvodové zdi dozdít (zvednout) + věnec ( popřípadě jakým nejlepším a levným způsobem jej udělat) - zvýšit podkroví a bylo obytné.Děkuji moc za odpověď.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: andrea1*
Datum: 22.11.12 23:43

Řešila bych to tím způsobem, že bych kontaktovala pokrývačské firmy (třebas tři, čtyři), kterým bych sdělila, že si dělám výběrové řízení na akci, jak ji uvádíte, s tím, aby tyto firmy udělaly cenovou nabídku. Cenu těžko odhadovat, závisí na samotné firmě kolik si bude účtovat. V jejich nabídkách mohou být, dle vlastní zkušenosti, velké cenové rozdíly. Zde pouze jenom podotýkám, že nejlacinější firma neznamená nejlepší a důležité je zjistitt si reference o firmě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 23.11.12 00:47

Nelze odpovědět ani přibližně - co je to za dům, v jakém stavu...?

Nejlíp, když oslovíš nějakého projektanta-architekta, aby dům zkouknul a udělal ti rámcový náčrt a rámcový návrh prací a materiálu, s tím pak můžeš oslovit stavební firmy okolí... Nezávazně - protože na takové stavební úpravy budeš potřebovat projekt a teprve ten ti hypotetičtí dodavatelé nacení relativně přesně...

BTW - "nejlepší a levný" se obvykle dost vylučují...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 23.11.12 06:00

Tohle už není pro pokrývače, ale stavební firmu. Dozdívání, krovy, krytina a uvnitř bydlení. Oslovil bych nějaké menší firmy v okolí nebo řemeslníky, kteří dodávají celé stavby. Nabídky dnes většina dělá zdarma.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.11.12 07:42

Je mi to jasné,oslovím firmu,jjen mě zajímá,kolik taková plocha střechy zhruba stoji..jestli s tím někdo měl už co dočinění,tak ví,na kolik ho vyšly krovy , krytina apod... Stačí i bez práce,každý si vezme jinačí peníze.

Zajímá mě to z hlediska peněz,zda mi bude např. stačit 400tis na tyto věci.

Datum: 23.11.12 12:49

Do 300.000 se musíte vlézt i s difúzní folií. Taky je otázka jakou kritinu chcete dávat... tam se může cena i hodně vyšplhat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: celp®
Datum: 23.11.12 09:40

Dobrý den.

Něco plošně podobného mne přišlo v r. 2008 na 140.000,-Kč.Ovšem všechna práce vlastníma rukama.Výhodná cena řeziva i krytiny.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pit
Datum: 23.11.12 11:35

To Vám takto nikdo neřekne. Nejlépe se spojit s projektantem, udělat projektovou dokumentaci, rozpočet a výkaz výměr, který pak rozešlete stavebním firmám. Ty Vám ho nacení. Všechny firmy pak budou mít stejné startovní podmínky a jedině tak můžete vybírat firmu podle ceny. Z tohoto náčrtku se nezjistí bohužel vůbec nic. Tady totiž záleží na spoustě věcech, např. bude-li strop dostatečně únosný pro půdní vestavbu, jestli střecha bude sedlová nebo valbová, výška nadezdívky, sklon střechy, střešní okna nebo vikýře, atd. atd. atd

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.