Teplá voda místo jen studené

Od: Datum: 22.11.12 20:46 odpovědí: 10 změna: 23.11.12 08:51
avatar

Dobrý večer ,prosím o radu babičce chceme sehnat na vánoce novou kuchyňskou linku, ale mám tento problém u staré linky má 10l nástěnný ohřívač a nevím jak vyřešit přívod teplé vody( čím ohřívat vodu) , když je tam přívod jen studené vody. A přívod k baterii je klasický ze spoda kuchyňské linky. Děkuji za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.11.12 20:54

jde to vyřešit - schovat dolů do skřínky ohřívač na šňůru do zásuvky - na to stačí jen udělat přívod vody studené.A nebo nainstalovat průtokový ohřívač.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.12 21:06
avatar

Také jsem o tom přemýšlel skovat ohřívač do linky,ale nevím jak napojit vodu do baterie k lince a o průtokovém ohřívači nechce ,ani slyšet

Od: hezrone*
Datum: 22.11.12 20:54

Průtokový ohřívač myslíte? Na ten by se měla dát namontovat norm. nerezová hadička, ta samá co je zespoda k baterii. Prostě jen koupíte další. Ale celkově mi to přijde špatné řešení. Pokud jde jen o vodu na umytí nádobí, rozmyslel bych si za A myčku, za B ohřev vody do dřezu jen přes rychlovarnou konvici a nebudete mít na zdi zrůdu... Jinak se ale taky asi dá ten průtokáč namontovat pod linku...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.12 21:30
avatar

Průtokový ohřívač musí být tlakový ten jde napojit na normální baterii, Průtokáč beztlakový musí mít specialní baterii.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.12 21:10
avatar

sworde, je důležité stanovit si priority. Ohřívač zůstane tam kde je, nebo ho hodláte přemístit. Přívod vody zůstane, nebo lze předělat. chcete jednoduché či složité řešení. nebo jen podle ceny?

Koupíte kovové opletené hadičky a normálně napojíte pod dřez..

je mnoho možností, dle Vaší peněženky a šikovností...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 22.11.12 21:34
avatar

Dobrý večer Milane, myslím si,že to budu muset všechno předělat i když babička by to chtěla nechat tak jak to je, ale myslím si,že to předělat do baterie do mycí linky,asi nepůjde má tam Etu,kde je přívod vody do baterie a voda jde dvěma trubičkama do 15l zásobníku. klasický zásobníkový ohřívač. A vůbec si nedovedu představit propojení tohoto ohřívače do baterie v lince.

Datum: 23.11.12 08:51
avatar

sword, neexistuje nejde...

vždy se najde řešení, někdy i lepší nežli minule.

Vše je jen o penězích, technických znalostech a možnostech...

doplněno 23.11.12 09:40:

máte fotku?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kokowd
Datum: 22.11.12 21:52

Není přece problém koupit svářečku na plastové potrubí nebo pujčit a potrubí natáhnout k bojleru.Na aukru i jinde stojí pár stovek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.12 21:59
avatar

Problém by to nebyl v baráku bojler je,ale vedení vody přes celý barák to si nedovedu představit a nemluvě ztráta teplé vody než by došla do baterie v lince.

Od: ladaadal*
Datum: 23.11.12 06:54

Pokud nechceš překopávat celou vodu, musel bys zachovat stávající ohřívač, což v nové lince nebude vypadat moc esteticky, nebo překopat asespoň ten kus za linkou, aby ses dostal s vývodem vody dolů pod linku. Tam by se dalo dát Téčko na studenou a do tlakového ohřívače, který by byl taky pod linkou. Na lince by nebylo nic vidět a bylo by to funkční. U dřezu by byla baterie na desce místo na zdi a napojení na teplou i studenou by bylo pod dřezem hadičkama. Ten půlmetr vykopání by nedal tolik práce.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.