Líh na plíseň?

Od: Datum: 22.11.12 14:52 odpovědí: 5 změna: 24.11.12 00:09

Zdravím,

potřebovala bych očistit jednu věc, kterou mi bohužel napadla plíseň. Ráda bych ji však zachovala, ale určitě chci co nejmíň chemie, bělidlo/chlor v žádném případě.

Myslíte, že ji můžu očistit lihem? Zničí to plíseň?

Děkuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 22.11.12 15:00

Chceš plíseň odstranit a nebo ožrat? *smich*

Pokud není přípustná chemie, lze použít např. - http://bakterie-a-enzymy.cz/b…pel-chytra-houba-proti-plisni ...

doplněno 22.11.12 15:46:

Škoda, že neupřesníš, o jaký předmět se jedná - jinak lze čistit/konzervovat bavlněnou tkaninu, jinak dřevěnou sošku, jinak památeční dýni...

;)

Ohodnoceno: 1x

Od: lih
Datum: 22.11.12 15:24

Chytrá houba mi v tomto případě nepomůže, děkuji.

Jde mi o malou věc, která bohužel kvůli špatnému uschování chytla plíseň.

Datum: 22.11.12 19:21

Jedině prostředky s chlorem,(Savo)

JABRAKA

Od: gue
Datum: 23.11.12 17:51

Jestli to nemůže zrezavět, tak navrhuju to zasypat na par hodin soli. Sůl spolehlivě zabije všechny organismy, včetně plísně. Já se takto zbavil plísně v koupelně. Prostě jsem ta mista zasypal vrstvou soli a nechal přes noc.

Datum: 24.11.12 00:09

Jen nápad.Vysokou teplotou?A nebo nějaké infra záření.Vycházím z toho,že prý někdo už vynalezl obkladačky do koupelen kderé takové záření spustí po zmačknutí tlačítka a koupelna je vydezinfikovaná(od čeho jiného než plísně)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.