Jak naplnit koupelnový žebřík

Od: Datum: 22.11.12 14:26 odpovědí: 17 změna: 02.11.16 10:07
ahoj, máte někdo zkušenosti s naplněním koupelnového žebříku? budu kupovat zvlášt těleso + zvlášt topnou tyč
těleso je 750-1320Thermal ternd výkon cca 1100W, topná tyč 600W (ta se montuje dolů?)
četl jsem že se napustí plný vodou (což už toto mi přijde divný), otevře se nahoře odvzdušnovací ventil a nechá se žebřík jet na plný výkon. jak dlouho ale už napsáno nikde není.
p.s. zvládne toto (montáž tyče, napuštění) každá lama :) (jako jsem já) nebo je to spíš odbornější věc?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.11.12 15:40

Protože elektrické topné žebříky nejsou připojeny na teplovodní systém, který je standardně vybaven expanzní nádobou, je nutné řešit roztažnost náplně (nemrznoucí směsi) při zahřátí. Proto se topné žebříky neplní v celém objemu, ale nechává se cca 10% objemu nezavodněného. Při manipulaci s topným žebříkem během přepravy a instalace tak lze zaznamenat slyšitelné přelévání kapaliny uvnitř žebříku, přitom se nejedná se o vadu výrobku.

Dle typu mohou (nebo nemusí) mít topná tělesa v žebříku termostat _ buď přímo u topné tyče, nebo na konci připojovací šňůry. Společnost FENIX standardně nabízí topné žebříky bez termostatu, protože se často používají jako součást celého systému elektrického vytápění, kde je instalována nadřazená regulace a regulátor na topném žebříku je zbytečný. V případě potřeby však lze dokoupit zásuvkový termostat, kterým lze provoz topného žebříku řídit. Odstranění zástrčky pro zapojení přívodní šňůry do instalační krabice není důvodem ke ztrátě záruky. Topné žebříky mohou být vždy instalovány výhradně ve svislé poloze s topnou tyčí ve spodní části

dál lze přečíst v odkazu

http://www.fenixgroup.cz/page…zebriky-susaky-osousece-rukou

Ohodnoceno: 0x

Od: hop®
Datum: 22.11.12 19:40

"Při manipulaci s topným žebříkem během přepravy a instalace tak lze zaznamenat slyšitelné přelévání kapaliny uvnitř žebříku, přitom se nejedná se o vadu výrobku."

Přiynám sem, že přestože jsem již kupoval i instaloval několik žebříků, zatím jsem ještě nikdy nenarazil na případ, že by žebřík byl předem naplněn... *sok*

Od: juzek
Datum: 04.04.16 20:21

Zdravím Mám vlastne také dotaz,muže se něco stát kdyz zapnu žebřík bez vody?

Datum: 22.11.12 19:26

zvládnete to vy i každá lama, když bude dodržovat pár základních pravidel. Ano, tyč se montuje dolů a musí být spolehlivě pod vodou. Našroubujte topné těleso, upevněte žebřík na zeď, doplňte vodu, ale ne úplně až po vršek. Když do žebříku strčíte malíček, musí být na suchu. Pak žebřík zapněte a rozehřejte naplno. Až bude žebřík horký, uzavřete odvzdušňovací ventil. To je to celé.

Kdyby se stalo, že se pod žebříkem bude tvořit loužička, pak je v něm příliš mnoho vody a tepelná dilatace vytváří příliš velký přetlak. Povolte na chvilku odvzdušňovací ventil a uberte trochu vody.

Mnoho zdaru.*placni*

Datum: 22.11.12 21:52

figurku, pokud se ti pod zebrikem pri zavrenem odvzdusnovacim ventilu bude tvorit louzicka, tak to znamena pruser a cestu pro novy zebrik, protoze pokud nemas nekde netesnost ve spoji, tak v tom pripade zebrik prasknul pretlakem, protoze v nem nebylo dostatecne mnozstvi vzduchu pro stlacovani pri dilataci.

Od: ladaadal*
Datum: 23.11.12 06:46

Nebylo by jednodušší po naplnění nechat otevřený odvzdušňovák, zatopit na plný výkon, ať si to samo vyhází vody kolik potřebuje a po vychladnutí zavřít odvzdušňovák, aby se udělal dostatečně velký pytel?

Datum: 23.11.12 06:52

Je potreba jeste o trosku vic vody vyhodit, aby se ti ten pytel mel kde stlacovat a neslo to zase do tvrda

Datum: 26.11.12 08:47

Pečenko, ten pytel se ti tam udělá po vychladnutí náplně, na tvrdo to pak nepůjde.

Datum: 26.11.12 18:03

Staci o 1°C prekrocit teplotu, pri ktere si to zavrel, coz neni problem v ramci presnosti termostatu a ses natvrdo a jdes kupovat novy zebrik, protoze se ti ten puvodni nafoukne a praskne. Jelikoz je to vlastne uzavrena nadoba se zdrojem tepla, kde neni absolutni jistota 100% fonkce termostatu, tak by tam urcite mela dokonce byt i pojistovaci ventil.

Ten se sice da vyrusit tim trvale otevrenym odvzdusnovakem, ale zase bude pomalu ubyvat voda odparovanim, az nakonec se dostane vrsek topne tyce nad hladinun nebude dostatecne ochlazovan a tim dojde ke spaleni topneho teliska.

Takze by se melo napustit, zatopit na maximalni teplotu, vodu nechat dostatecne vycakat, pak jeste aspon 10 cm odsat, zavrit odvzdusnovak, misto ktereho by tam mohla byt zatka a na druhe strane zebriku namontovat pojistovak.

Od: gue
Datum: 23.11.12 17:59

Já jsem to udělal tak, žě jsem žebrík naplnil úplně, pak ho zapnul naplno asi na hodinu a utiral vodu, která vytekla. Pak jsem tam nahoru ani odvzdušňovák nedával a dal jsem tam zpět ty plastové záslepky, které tam byly normálně. Předpokládám, že pokud by byl v žebříku velký tlak, tak to vystřelí tu záslepku mnohem dřív, než by explodoval žebřík.

Datum: 23.11.12 18:19

Řeším to tak, že nechám odvzdušňovák povolený. Při prvním zatopení vyteče případná přebytečná voda. Navždy povolený odvzdušňovací ventil ničemu nevadí, tlak v žebříku se průběžně vyrovnává podle teplot...

Od: volnasek
Datum: 26.11.12 07:55
díky všem za odpovědi. udělám tedy tak, že naplním skoro plné,odšroubuju odvzduš.ventil, zapnu na pár hodin, nechám vychladnout a zašroubuju zpátky ventil.
popřípadě nechám povolený ventil na pořád, jak tu někdo radí. snad tím niz nezkazím.
řešit to těmi plastovými záslepkami,,,,,, tomu nevím proč se trošku bráním :)
ale díky
Datum: 26.11.12 16:51

Pokud chcete odvzdušňovák uzavřít tak při HORKÉM žebříku! Je lepší mít po vychladnutí podtlak než při dalším zatopení přetlak! *hej*

Od: nadvi
Datum: 02.11.16 10:07

Zdravim.

Chtěl jsem se jen zeptat...

Mám el. topný žebřík. Když odvzdušním při horkém topení, syčí a vydává zvuky. Když odvzdušnim při studeném, je potichu.

Tak nevím, co je správně...

Datum: 26.11.12 08:48

Při otevřeném odvzdušňováku nebo u těch zátek, se ti bude mnohem rychleji ztrácet voda a budeš muset pravidelně dopouštět. Neříkám, že to bude nějak často, ale určitě častěji než když to uděláš tak, jak se má.

Od: volnasek
Datum: 26.11.12 12:31

ok, tak po vychladnutí zavřu naplno

Od: nadvi
Datum: 25.10.16 18:42

Tak nevim, jestli jsem dement já, nebo kdo... Ale když tu už někdo podruhý napíše, že se má ventil uzavřít při horkém topení, tak ho nebudu zavírat až vychladne, ne?!?!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.