Jak získat kopii Projektové dokumentace

Od: Datum: 03.02.11 17:35 odpovědí: 5 změna: 04.02.11 12:04

Dobrý den.Při stěhování došlo ke ztrátě projektové dokumentace RD.Na stavebním ůřadu mě tvrdí,že žádnou dokumentaci k mému domu nemají,já ji ale potřebuji,co mám dělat? Děkuji Olda

Upozornění
Tato otázka je 6 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.02.11 17:49

Skúste na katastrálnom úrade

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.02.11 20:56

Na KÚ asi ne,ale nebyl by problém to nechat překreslit a nechat dát razítko projektanta,který by měl mít kopii smlouvy.

JABRAKA

Datum: 04.02.11 09:09

Pokud se jedná o novostavbu, pak jistě projektant co Vám ji projektoval bude mít originální archivní paré, nebo paré v elektronické podobě.

Pokud se jedná o starší stavbu, a její projektant ještě žije, také by při troše štěstí mohl ve svém archivu kopii najít.

Pokud výše napsané neplatí..., pak stavební úřad..., ale to říkáte že ji nemá.

Pak tedy zbývá jediná možnost, nechat si nakreslit "dokumentaci stávajícího stavu" od projektanta stavaře.

Od: buss
Datum: 04.02.11 09:16

Mělo by to být na obecním úřadu - odbor stavebního řádu - pokud to tam ovšem bylo dáno.

Datum: 04.02.11 12:04

helol, osobně bych zkusil katastr nemovitostí.

Páč já tam našel staré výkresy, nevím ale jak teď ukládají dokumentaci. Páč někde být musí, protože když přistavíte zbouráte třeba ve randu a budete v případě sporu tvrdit, že to je tak od nepaměti, tak jak doloží úřad opak.

Příklad: dneska mám domek ve tvaru obdélník a postupně ho předělám na čtverec. Jak by porovnal úřad rozdíl?

doplněno 04.02.11 12:05:

proto avena bod.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.