Plesnivá zeď - koho zavolat?

Od: Datum: 01.02.11 15:56 odpovědí: 14 změna: 03.02.11 11:54

Dobrý den,

Prosím, koho mám volat, když mě plesniví stěna? Někdo posuzuje stav, problém, příčiny a navrhuje řešení. Jak se jim říká?

A kolik to stojí? Víte to někdo - poraďte.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.02.11 16:02

Botanik - mykolog, hygienik a projektant - stavař. Ceny smluvní.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.02.11 16:51

Nejlevnější odborník je SAVO.

Datum: 01.02.11 16:53

Savem se na čas vyřeší následek...ale nikoliv příčina.

Ohodnoceno: 1x

Od: lalajka
Datum: 01.02.11 17:14

Radši už mě neraďte. Tohle nikam nevede.

Můj problém není jenom plíseň. Chystám se dělat několik změn s místností a potřebuji nějakého poradce, jak co mám a proč . . .

Datum: 01.02.11 18:28

Pokud chcete odborníka,zavolejte zedníka.Obouchá omítku,případně opraví to,kvůli čemu stěna plesniví,nahodí novou kvalitní třeba hydroizolační omítku,zafajnuje a pak nastoupí malíř.

Jinak ten pán,co kecá za drahé peníze do práce odborníkům od řemesla je ZNALEC konkrétního oboru.Ve vašem případě stavebnictví.Ale ten kelňu neviděl ani z rychlíku.A má na to i titul.Já bych si zavolal mistra zednické firmy.

Pá pá...

Od: ladislavtikal*
Datum: 01.02.11 19:29

a odkud jste? nekdo tady bude z vaseho okoli nebo nekoho znat

Datum: 01.02.11 20:10

Praha 9 u polikl.Vysočany

Datum: 01.02.11 20:07

lalajko, musíte podle své peněženky volat odborníka.

Určitě dražší je soudní znalec s diplomem, nežli vyučený zedník. není zedník jako zedník, není znalec jako znalec.

Cena znalce (odborníka) se odvíjí od velikosti Vašich požadavků. od 3 000Kč do ...

doplněno 01.02.11 20:26:

luigi,,,,,,,, a ještě udělají mezeru u vaty jinde na odvětrání střechy...:)

Datum: 01.02.11 20:11

Zedníci jsou také drazí *cteni*

doplněno 01.02.11 20:48:

Milane nerozumím poznámce někde jsem chybně něco poradil? *vezen*

Datum: 01.02.11 20:45

Lalajko.Nejlevnější jsou naše rady.Pak teprve najdi někoho,kdo má rady s praktickým výsledkem.

Mohu ti zaručit,že problém je jedním z těchto tří důvodů:

1. / Zeď je nasáklá spodní vodou,protože jsou špatné základové hydroizolace.

2./ Zeď je tenká a prochlazená,vyžaduje zvenku fasádní izolaci,Na povrchu je rosný bod a kondenzuje tu vlhkost.

3./ Vysoká vlhkost vzduchu,málo se topí a větrá.

Pokud tyto tři příčiny odstraníš,a plíseň odstraníš SAVEM nebude se už opakovat

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.02.11 13:01

Prosím vás, už jsem to tu jednou řešila a nic nevyřešila. Tak to tedy zkusím znovu. Zeď plesniví u podlahy a v rohu ke stropu - tvoří se tam rosný bod.

Barák není zateplený. Jsme ve třetím podlaží a jsme první byt,který nesousedí s budovou - zeď je neizolovaná a tlustá 50cm.

Ovšem jakási izolace je zevnitř místnosti - plát asfaltu s korkem. Tak jestli se zeď nepotí taky kvůli tý izolaci.

Přímo u podlahy je opravdu mokrá.

Chceme dělat novou podlahu ale máme obavu, aby nechytla i zem.

Zateplovat se 4roky ještě nebude!

Tak co třeba zapravit spodní pruh ňákou sanační omítkou nebo tak něco. Výš už se zeď přece nepotí.

A nebo prostě ten ( korek ) strhnout, protože ta stěna celkově je nějaká zapravovaná - vlnitá a dát sádroš. Jenomže ten by asi chytnul nebo ne nebo ho dát až zateplí obvodové zdi?

Datum: 02.02.11 13:56

Jakou máte vlhkost v místnosti kde je plíseň?

To že zeď je vlhká v rozích a u podlahy je pochopitelné...to je nejhorší místo...není tam cirkulace vzduchu..a ještě je tam studený povrch zdi..

Datum: 02.02.11 16:24

To nevím, nemám vlhkoměr.Naměřila jsem 20,5°C. Myslím, že to bude v normě. Místnosti máme jenom dvě a dveře se mezi nima nezavíraj. Když je venku mínus, okna se trochu přez noc zarosí, ale ráno hned větrám, dokud není na okně ani kapička. A pak ještě nechávám protahnout vzduch oběma místnostmi i odpoledne.

Prostě dělejme, jakože je to v normě. Už se těším na rady.

Datum: 03.02.11 11:54

To Lalajka:

rozhodně nedělejte,že je to v normě.Především,cokoliv se přidá na studenou stěnu,v domnění,že to zateplím,jen situaci zhorší.

Jediné,co by částečně situaci odlehčilo,je provětrávaná příčka.Tedy stěna ze sádrokartonu,několik cm od studené stěny,s otvory vespod a pod stropem.Vytvoří to kolem zdi vzduchový proud,který pomůže rychlejšímu vysušení zdi.Celkově je nutno více topit.

JABRAKA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.