Obložení stěn SDK a zapravení oken

Od: Datum: 01.02.11 13:43 odpovědí: 5 změna: 02.02.11 10:25

Mám pro vás další otázku ohledně sádrokartonu. V patře mám příšerně křivé zdi, že mě to přivedlo k rozhodnutí obložení stěn sádrokartonem. Rozhodl jsem se pro CD profily se stavěcími třemeny. Už mám hodně hotového, ale ještě pořád špekuluju nad zapravení oken. Předstěna je do 5ti cm od původní stěny. Jak mám nejlépe napojit předstěnu k oknu? Myslel jsem, že bych tam dal polystyren na lepidlo nebo pěnu a přetáhl to lepidlem s perlinkou. Jenže jak to napojit k tý předstěně? Na tom kousku SDK by bylo lepidlo s perlinkou hrozně vidět. Nebo potom mě napadlo natáhnout tu perlinku mezi profil a desku a roh normálně přetmelit. Vytvoření špalety ze SDK si nedokážu moc představit. Neřešil jste to někdo už nebo nemáte další nápady?

Upozornění
Tato otázka je 6 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.02.11 15:31

dejte sem foto s detailem, který hodláte řešit.

Datum: 01.02.11 15:48

Ok, odpoledne nafotím a zítra dodám.

Datum: 01.02.11 18:10

Dobrý den.Já vnitřní špalety řešil sádrokartonem. Síla špalety asi 10 cm. Nařezal jsem si pásky SDK v požadovaném rozměru a dával jej ve dvou vrstvách, aby mi překryl rám okna. Pásky jsem pak klasicky nalepil lepidlem na SDK a po zatvrdnutí ještě pro jistotu několika šrouby prošrouboval (mám dřevěný rám kolem plastového okna, zeď heraklit). Na roh klasicky Alu rožek a přetmelit. Pod to asi folii, ale tu tam já nedával.Mám už to tak několk let a vše OK

Ohodnoceno: 2x

Od: standam*
Datum: 01.02.11 18:46

to manduss:

spaletu dej do roviny, EPS, sadrova omitka, jadrovka apod. nalep na ni SDK (nezapomen na okenni listu) , ktery bude pretazen az k SDK na stene, zde muzes SDK ze spalety chytnout vrutama z boku na CD (pokud bude CD daleko, muzes si pomoci pruhama SDK, pak delsi vruty), pak AL ci PVC roh.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.02.11 10:25

Díky pánové. Dost jste mi pomohli. Já furt řešil varianty, kdy by na špaletě SDK nebyl. Teď už je mi to jasné.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.