Odlehčený beton - LIAPOR

Od: Datum: 01.02.11 10:50 odpovědí: 5 změna: 01.02.11 16:41

Dobrý den

Prosím vás potřebuji udělat odlehčený beton na internetu jsem se dočetl že se používá do betonové směsi LIAPOR..

Je tam napsanže že lze pridat do smesi nebo uplně nahradit kamenivem.. Chci se zeptat jesli s tímto někdo nemá nějaké zkušenost? V jakém poměru mám udělat beton? jestli to mám míchat s potěrakém liaporem a cementem nebo jen cement a liapor? Potřebuji aby výsledný beton byl pevný.. Jsem výrobce truhlíku ale zatím to dělám z klasického betonu a výsledné truhlíky mají celkem velkou váhu..

Jestli chcete se podívát na moje výrobky tak na tomto odkazu www.zahradnilampy.cz nebo www.czdekora.com

Předem děkuji

Petr Minařík


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladislavtikal*
Datum: 01.02.11 11:21

dobry den sem zednik a povim vam ze z toho laporu to neni o moc lehci kdyz se delaji komny z toho popravde to musi byt poradne zvybrovano aby to drzelo jinak toho nedocilite to je to same jako kdyz tam date polystyren musi to byt poradne zvybrovany jinak se vam to bude drolit a rozpadat

Ohodnoceno: 2x
 
Od: art*
Datum: 01.02.11 16:06

Vhodný materiál na takové betonové truhlíky, který by slučoval malou váhu a velkou pevnost je sklocement. Z toho se dají dělat velké i malé truhlíky, dost firem to má v portofoliu - přímo tyto truhlíky, tak se můžete inspirovat u konkurence:)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: marfi*
Datum: 01.02.11 16:28

Děkuji za rychlé a kladne odpovědi..

celkem mě zaujak ten sklocement.. Má někdo s tímto víc zkušenosti? v jakěm poměru míchat nebo jestli se prodává hotová směs? Předem děkuji

Datum: 01.02.11 16:37
avatar

Polystyrénbeton je homogenní směs polystyrénových částic s cementovým mlékem vhodný pro všechny vodorovné konstrukce jako výplňový, tepelně izolační lehký materiál. Polystyrénbeton není určen jako nosný prvek, ale jako výplňový, tepelně izolační prvek.
Výhody


 • nezatěžuje konstrukce (200 - 900 kg/m3)

 • nahrazení podkladních betonů

 • dobré mechanické vlastnosti (pevnost v tlaku 0,3 - 1,8 Mpa)

 • rychle tuhne (další vrstva za 24 hod.)

 • výborné tepelně a zvukově izolační vlastnosti (od 0,057 do 0,235 W/mK)

 • požární odolnost (od 700 kg/m3 nehořlavý)

 • vysoká elasticita (pohlcuje rázy)

 • ekologický, hygienicky nezávadný

 • čerpatelnost (60 m výška, 140 m vodorovně)

 • vysoká produktivita práce, nízké výrobní náklady


Polystyrenbetony patří do skupiny tzv. lehkých betonů. Tyto betony se vyrábí tak, že se do něj vmíchá plnivo, které má podstatně menší objemovou hmotnost, než samotný beton prostý. Tímto způsobem lze vyrobit směsi objemových hmotností již od 200 kg/m3 do 1 500 kg/m3 s pevností v tlaku od 0,2 Mpa až do 7 Mpa. Polystyren patří mezi nejlepší plniva do betonů z několika důvodů. Má uzavřenou buněčnou strukturu, takže nemá tendenci přijímat vodu, což je pozitivní pro jeho čerpatelnost. Hlavní výhodou je pak jeho velmi nízká objemová hmotnost, díky níž je možno namíchat jedny z nejlehčích betonů a tím v nemalé míře konkurují tepelným izolantům.
Polystyrenbetony se zpravidla aplikují stejným způsobem, jako běžné betony. V praxi se namíchá požadovaná objemová hmotnost aplikovaného polystyrenbetonu, dopraví se na místo pokládky buď čerpadlem, nebo běžnými stavebními kolečky. Je zapotřebí si uvědomit, že práce s lehkým betonem je mnohem méně namáhavá, než práce s betonem prostým. Na místě pokládky se obvykle zhotoví tzv. pásky do požadované síly aplikované vrstvy. Tyto pásky se nechají "zavadnout". Potom se mezi tyto pásky polystyrenbetony stahují klasickou zednickou latí a mohou se nakonec uhladit zednickým hladítkem.
Toto uhlazení lze zpravidla uplatnit pouze u "těžších" kategorií lehkých betonů, které obsahují více cementu a kameniva, než nejlehčí varianty, bohaté především na plnivo ekostyren. Takto aplikovaná vrstva je v optimálních podmínkách pochozí po 24 _ 48 hodinách. V nepříznivých klimatických podmínkách může polystyrenbeton vysychat i déle. Polystyrenbetony mají stejnou dobu zrání, jako betony prosté tj. 28 dní od jejich aplikací, avšak vzhledem k tomu, že se jedná o výplňové, nekonstrukční, tepelně izolační betony, další vrstva se může aplikovat po již zmíněných 24 hodinách, jakmile se na tuto vrstvu dá stoupnout.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.11 16:41
avatar

Lehký keramický LiaporBeton vzniká smícháním keramického kameniva Liapor, cementu a vody. Beton z Liaporu dává betonu naprosto nové dimenze. Studený povrch se mění v teplý, vlhkost mizí, tíha klesá a tvrdost se mění ve snadnou opracovatelnost. Co je však důležité, základní dobré vlastnosti pevnost a trvanlivost zůstávají.Betony se rozdělují na betony lehké, obyčejné a těžké. Lehké betony jsou definovány jako betony s objemovou hmotností menší než 2000 kg/m. Z lehkých betonů se mohou stejně jako z obyčejných betonů vyrábět jak monolitické konstrukce pozemních a inženýrských staveb, tak dílce pro montované stavby. Lehké betony mohou být použity jako prosté, vyztužené i předpjaté. Vyrábět se dají ve staveništních či stálých výrobnách a dodávat na stavby jako transportbetony. Při jejich ukládání do konstrukce je možno použít čerpání. Dále se lehké betony používají při výrobě vibrolisovaných tvarovek a při výrobě suchých nebo čerstvých speciálních směsí, které se používají například pro zálivky, podlahy a podobně. Při hodnocení lehkých betonů pro monolitické konstrukce a pro dílce pozemních a inženýrských staveb se používají normy pro navrhování a provádění betonových konstrukcí v rozdělení pro hutný a mezerovitý lehký beton.
Lehké betony dělíme:
1) dle obsahu pórů - Z hlediska obsahu pórů ve zhutněném betonu se lehké betony dělí na hutné a mezerovité. Pro toto rozdělení je rozhodující objem pórů v betonu po zhutnění, který je podle různých norem v rozmezí 3 - 4 %. Do tohoto objemu se započítává objem mezer mezi zrny vzniklých nedokonalým zhutněním betonu, nedostatečným obsahem malty v betonu, záměrně vysokou mezerovitostí kameniv nebo napěněním maltové složky pomocí napěňovacích přísad. V normách pro navrhování a provádění konstrukcí z lehkých betonů jsou rozdílné zásady pro konstrukce zhutného lehkého betonu a mezerovitého lehkého betonu, hlavně z hlediska použití pro vyztužené konstrukce.
Hutné lehké betonyHutné lehké betony se používají obdobně jako obyčejné betony. Navrhují se podle stejných pravidel, pouze s odchylkami zohledňujícími například rozdílné deformační vlastnosti lehkých betonů. Zatřiďují se do stejných pevnostních tříd, rozdílná je pouze objemová hmotnost lehkých hutných betonů, která může být až třetinová oproti obyčejným hutným betonům.
Lehký mezerovitý beton
Pro navrhování konstrukcí z mezerovitých lehkých betonů platí odlišná pravidla hlavně v použití pro vyztužené betony. Některé normy použití nosné výztuže v těchto betonech výslovně zakazují, některé připouštějí použití nosné výztuže za předpokladu její ochrany proti korozi a omezení využitelné pevnosti oceli.
2) Druhy lehkých betonů z hlediska funkce: ČSN 73 2402 uvádí rozdělení lehkých betonů podle rozhodující funkce, pro kterou jsou navrhovány, na:

 1. Konstrukční lehké betony, jejichž hlavní funkcí je nosnost a hlavním požadavkem je pevnost při využití nízké objemové hmotnosti.

 2. Konstrukčně izolační lehké betony, u kterých se současně využívá nosné i tepelně izolační funkce.

 3. Tepelně izolační lehké betony, u kterých se využívá převážně tepelně izolačních vlastností.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.