Směr otevírání dveří ( dovnitř nebo ven)

Od: Datum: 31.01.11 11:54 odpovědí: 6 změna: 01.02.11 18:18

Dobrý den,

určitě k tomu existuje nějaká norma. Stavím a nevím kterým směrem se musejí otevírat dveře do pokojů a koupelny. Je nějak rozlišená obývaná místnost (pokoj.ložnice...) a neobývaná (komora). Popřípadě koupelna? Děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.11 11:58
avatar

Normu neznám, ale u pokojů, půdy, sklepa vždycky dovnitř, u příslušenství - WC, koupelna, komora vždycky ven.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.01.11 15:08
avatar

Ne...neexistuje.Kam si budete otevírat dveře, je jen a jen na Vás.

Jistě, drobné vyjímky existují...ve zdravotnických zařízeních se dveře WC mají otvírat ven..když na WC pacient zkolabuje, tak aby se dal vyprostit. U větších staveb mohou mít vliv na otevírání dveří bep. a požární předpisy, z plynových kotelen se dělají dveře otevírané většinou ven, po směru úniku.

V RD si ale otvírejte dveře kam chcete...(opět s vyjímkou např.malého WC, kde se Vám dveře nepodaří otvírat dovnitř kvůli klozetu, nebo v malé chodbě, kde dveře otevírané z místnosti do této chodby mohou dělat funkční problém.

Z obýváku, kychyně, koupelny...si dveře otevírejte na kterou světovou stranu se Vám zachce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.11 17:06
avatar

Posuvné dveře do pouzra jsou o mnoho dražší? Nevím,. ale strašně se mi to líbí!*hi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.11 17:09
avatar

Posuvné dveře s pouzdrem jsou o něco dražší, ale hlavně pouzdro musí být zabudované ještě během stavby...u rekonstrukcí se to dělá hůře..

Posuvné dveře bez pouzdra, s kolejnicí nahoře jsou téměř cenově srovnatelné s normálními obložkovými dveřmi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ondranoel*
Datum: 01.02.11 17:41

Dříve platila norma že dveře z koupelny, sprchy mají být otevíravé po směru úniku před požárem. Ale dřívější normy byly v naprosté většině zdobrovolněny. Jinak platí zásady otvírat dveře spíše do větší z místností, které jsou jimi propojeny. Otvírat po směru úniku před požárem je též dobrá zásada. Dále platí že nouzové nebo násilné otevření dveří je vždy snažší ze strany na kterou se otvírají. Také dveře z místnosti s jakýmkoliv plynovým spotřebiče bych otvíral vždy ven - drobné blafnutí plynu je otevře bez větších škod, druhá varianta je horší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.11 18:18
avatar

Existuje norma,ale její znění přesně neznám.Je o tom,že tam,kde je plynový spotřebič,se musí nejméně jedny dveře otvírat ven z této místnosti a dále každé další až do vstupních dveří nejblíž k této místnosti.Plynové kotelny by měly mít samostatný vchod otvíraný ven.Jinak tam už nic další není.Ostatní pokoje se můžou otvírat tak jak to komu pasuje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.