Drolící se základy vjezdové brány

Od: Datum: 30.01.11 15:57 odpovědí: 3 změna: 31.01.11 21:38

Dobry den, potreboval bych radu i pripadne nazory na reseni meho problemu. V lete 2009 jsem si nechal postavit vjezdovou posuvnou branu(na kolejnici), mechanicky brana funkcni, ale...loni v lete jsem pozoroval jakoby se drolící zaklady pro kolejnici, po niz pojizdi vlastni brana. Po kontaktovani cloveka, co stavbu realizoval, mi bylo receno, ze se muze par kaminku uvolnit, úprisel, teleso zakladu natrel jakousi hloubkovou penetraci(tak to nazval-prislo mi to jako obyc.disperze) a odjel s tim, ze vse bude OK. Ovsem po soucasne jeste neskoncene zime, zrejme vzhledem k castemu stridani teplot nad a pod nulou(tedy zatekani roztate vody do telesa zakladu a jeji nasledne zmrznuti a stale dokola) dochazi k zrejme destrukci celeho telesa zakladu vcetne uvolnovani uchyceni pojezdove kolejnice. Material se lapidarne receno normalne droli i pri prachsprostem ometani vjezdu kostetem od snehu, jako laik to vidim na osizeny beton s naprostym minimem cementu. Podobne stav ohodnotil jeden z mych sousedu. Kontaktoval jsem tedy opet cloveka odpovedneho za stavbu, je dlouhodobe nemocen(overeno), tudiz nejake bezodkladne reseni se zrejme z jeho strany konat nebude, a zustane to tedy vse ma mne a k me tizi. Nyni tedy otazka: Da se tento stav nejakym nejmene slozitym a nejmene nakladnym zpusobem resit? Mam na mysli nejake zpevneni rozpadajiciho se materialu atp., s ohledem na skutecnost, ze je potreba, vzhledem k castemu vyskytu neprizpusobivych obcanu, nechat branu co nejkratsi dobu mimo provoz(nejlepe pres vikend, kdy je clovek doma)? Jeden z radících sousedu napr.navrhoval castecne odbourani spatneho materialu do hloubky cca 10-15cm z jedne strany kolejnice, vyskladat vznikly prostor kusy zamkove dlazby s vetsimi mezerami mezi nimi, a zalit solidnim betonem. Totez pak po zatvrdnuti i z druhe strany kolejnicky. Tot ve zkratce vse, pripadne doplnim. Dekuji za reakce a rady...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: stafan*
Datum: 30.01.11 16:35

Dobrý den. Špatně se radí, na dálku. Podstatné ale je, že nový beton se se starým nikdy nespojí. Pokud je kolem stavajícího základu dostatečný volný prostor tak, aby jej by bylo možné obkopat, tak bych to řešil zabetonováním (rozšířením) stavajicího základu tak, aby nekvalitní beton byl zalit dostatečnou vrstvou dobrého betonu z boků i vrchu, tak jak radí soused ale bez zamkové dlažby. Do stavajicího základu ještě navrtat díry a vložit do nich roxory, připadně je ještě svařit mezi sebou a to vše, aby bylo zalité novým kvalitním betonem s armováním.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.01.11 07:48

To by snad nejakym zpusobem realizovatelne bylo. Jen se pro upresneni zeptam na pojem "kvalitni beton". Co by mel obsahovat a pripadne pomery komponent(kdyz uz to budu muset udelat sam).

Od: stafan*
Datum: 31.01.11 21:38

Kvalitní beton, do země, při použiti cementu 3,25 je 1 : 4. Na vrchní část bych dal 1 : 3 až 1 : 2. Kolem stavajicího betonu armovací sít a to celé zalit řidším betonem. Poměr 1 : x , znamená 1 lopata cementu k x lopat štěrku. Záleží i na druhu a kvalitě štěrku. S tím Vám určitě poradí sousedé.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.