Zateplení střechy s plechovou krytinou

Od: Datum: 30.01.11 13:20 odpovědí: 9 změna: 01.02.11 07:50

Dobrý den,

jak byste správně řešili izolaci následující skladby střechy: plechová tvarovaná krytina Lindab, térový papír (ne lepenka, jen térový papír), surová ošetřená prkna nabitá těsně k sobě. Sklon střechy je cca 8°. Trámky jsou 10x10 cm a místo je pro min. 20 cm izolace.

Pokud použiju vatu, která se bude přímo dotýkat prken, nemůže vznikat na vnější straně nějaký problém? Ještě podotýkám, že tuhle střechu jsem nedělal, byla mi "věnována", jako nová (řekl bych za trest) tchánem.

Děkuju moc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hanis
Datum: 30.01.11 13:38

dal bych 18 vatu at je tam nejaka vduchova mezera pak udelal rastr pokud tam bude sadros a do rastru bych dal dalsi izolaci at jsou pkryte take krokve

Ohodnoceno: 0x

Od: ladislavtikal*
Datum: 30.01.11 17:42

prozradte pos strechou bude co? jestli to bude obyvatelny nebo ne

Od: hans75*
Datum: 30.01.11 17:57

chci to zateplit tak, abych to za cca 2 - 3 roky zakryl SDK a mohl místnost obývat, plánuji ložnici. Pokud by se vata dotýkala prken, asi to nebude v zimě dělat dobrotu, že? Také si myslím, že obyč "térák" asi není ideální, jako pojistka proti zatečení.

Od: stafan*
Datum: 30.01.11 18:22

Ano, zateplení střechy je dobrá věc. Ale už jsem byl u výměny části střechy, která shnila jen proto, že byla perfektně zateplená a zatékání se neprojevilo uvnitř. Přišlo se na to, až majitel domku propadl střechou dovnitř. A včil babo raď.

Datum: 30.01.11 21:39

Při sklonu 8° je třeba mezera mezi dřevem a vatou minimálně 6cm! Samozřejmě s nasáváním vzduchu u okapu a výdechem nad střechu!

20 cm vaty je málo!

Od: karelhavlicek
Datum: 30.01.11 23:31

Na této skladbě střechy je hned několik závad. Střecha by měla být odvětrána a skladba střechy je tudíž následovná. Střešní krytina (pro odvětrávání je nutné montovat na střešní latě vč. kontralatí), dotyková paropropustná folie ( montuje se přímo na bednění ), bednění, tepelná izolace (podle mě při takto odvětrané střeše může být na dotyk s bedněním), a hlavně dobře provedená parozábrana. Pokud výrobce uvádí u této krytiny Váš sklon střechy za bezpečný, pak při zachování této skladby střechy nemůže být problém.

Datum: 31.01.11 08:22

Při vší úctě k Vám mi je jasné, že skladba není košer, což jsem vyjádřil mezi řádky už v mé původní otázce. Spíš by mě zajímalo, jak byste to řešil Vy, bez kompletního rozebrání a předělání střechy. Vnitřní část je mi jasná, izolace dám samozřejmě co nejvíc. Zateplit střechu chci z toho důvodu, že potřebuji zvýšit teplotu v podkroví a výhledově místnost zařídit, jako ložnici.
Můj poslední návrh je, že bych mezi krokve přirazil k prknům latě cca 4 - 6 cm a na ně zespoda nasponkoval difúzku, čím by vznikla provětrávaná mezera. Pak 2 vrstvy vaty křížem, konstrukce asi z pozink profilů, a samozřejmě parotěska.
Nevím, co by se změnilo, pokud bych tu difúzku nedával pouze mezi krokve, ale i přes ně - natahovat kolmo přes krokve.
Co bych mohl ve skladbě změnit je, že bych odšrouboval plechy, natáhl pod ně navíc pojistnou fólii a zase je našrouboval zpět. Tím zajístím, že by dovnitř nemělo zatéct. Neodstraním tím samozřejmě rosení prken z vnitřní strany při nízkých teplotách.
Opravdu si vážím vašich odpovědí, chtěl bych vědět, jak byste to řešili na mém místě.

Datum: 31.01.11 18:52

Hansi,

"Můj poslední návrh je...nasponkoval difúzku...vznikla provětrávaná mezera.." je to zbytečné tam dávat difuzku, víte proč by tam měla být, když nad ní je prkno a papírová lepenka pak plech?

mezera tam je třeba, ale bez difuzky

"nedával pouze mezi krokve, ale i přes ně - natahovat kolmo přes krokve." v žádném případě zabalovat trámy do difuzky!

"zajístím, že by dovnitř nemělo zatéct" ono Vám tam zetéká?

"Neodstraním tím samozřejmě rosení prken" odstraníte správným zateplením.

ICQ 55180641, skype: milancukrar

Datum: 01.02.11 07:50

přiznám jsem z toho volaký zmetený... Kontaktní difúzku bych tam, aby byla vata zeshora chráněná. Nebo je to blbost?

Přes krokve mě to dodatečně napadlo taky, že to bude blbost...

Rosit prkna zespodu se podle mě budou vždy, pokud tam bude jakákoli vlkost. A pokud tam bude mezera, tak tam bude i vlkost ve vduchu. Difúzku bych volil jako ochranu vaty proti "zakapávání případné vlkosti, ochranu proti prachu apod.

Našel jsem přesně moji skladbu, pokud se chcete podívat: http://www.tzb-info.cz/4980-s…laste-pro-falcovanou-krytinu. Pouze mám tvarovanou krytinu a ne falcovanou, ale to je podle mě jedno. Bohužel tam není uvedeno, jak má být difúzka umístěna.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.