Zvonek zvoní i u souseda

Od: Datum: 21.11.12 17:28 odpovědí: 4 změna: 21.11.12 20:42

Koupil jsem bezdrátový zvonek BZ8, ale zvoní to i u souseda. Dá se nějak změnit frekvence?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.11.12 17:39

Záleží asi na konkrétním typu. U spousty BZ8 to jde...

Od: zabu
Datum: 21.11.12 19:56

Jsou dvě možnosti:

jeho tlačítko zvoní u Vás? Pokud ano, došlo k tomu,že máte stejný kód na obou tlačítcích(jeho i Vašem). Jak je to pravděpodobné nevím. Neznám systém kódování. V tom případě je to na výměnu jednoho tlačítka od výrobce. Je-li solidní, měl by to udělat.

Pokud jeho tlačítko u Vás nezvoní, v tomto případě s tím Vy neuděláte nic. Naučili jste se do jeho systému, a je na něm, aby si svůj přijímač vymazal a naučil do něj jen své tlačítko. Pokud by to nechtěl udělat, je to buď na nové tlačítko, nebo vypnout dočasně vlastní přijímač, a tak dlouho zvonit, v těch nejnemožnějších časech, až si to sám rád vymaže.

Od: ladaadal*
Datum: 21.11.12 20:12

Mě tohle dělalo obráceně. Měl jsem laciný zvonek od ťongů a když u sousedů zazvonila návštěva, letěl jsem k oknu já. Domky máme od sebe cca 40m a já to měl ještě na druhé straně baráku. Pak jsem koupil v elektře dražší a nechal si poradit a od té doby je klid. Myslím, že tvůj soused má taky něco lacinýho. Nakonec, ať si to vyřeší on, tebe to neotravuje:).

Ale na druhou stranu mě těší, že se najdou i sousedi, kteří takové věci řeší, u nás by mě asi soused poslal někam, kdybych přišel, že mě ruší jeho zvonek*smich*

Od: buss®
Datum: 21.11.12 20:42

Měnit frekvenci je nesmysl, je to zakódované. Šlo by třeba snížit dosah. Kódů má být 8, poředpokládám, že jste dostali návod, postupujte dle něj.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.