Jak posunout zásuvku

Od: Datum: 11.11.12 19:48 odpovědí: 4 změna: 12.11.12 15:49

Ahoj, poradí mi někdo jak posunout zásuvku? Současná je zapojena v sérii - z jističů vede kabel do zásuvky (kterou chci posunout cca o 20 cm doprava) a z té pak vede další kabel k další zásuvce. Vše je zasekané do zdi a nechci vše vysekávat. Stávající zásuvku demontovat a něčím nahradit? čím? Z té krabice pak vést kabel k nově umístěné zásuvce? Jde to nějak tak?

Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 11.11.12 19:57

V krabici původní zásuvky je možné vodiče nasvorkovat (wago, čokoláda), aby nebylo přerušené napojení ´následných´ zásuvek, krabici pak ´zavíčkovat´... K posunuté zásuvce je potřeba pro vodič buďto vysekat v omítce drážku a nebo jej táhnout v liště po povrchu zdi...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.11.12 21:19
avatar

Vy máte zásuvky v sérii? To tedy zírám, to jsem ještě neviděl. *smich* Předpokládám že kromě Vás mají všichni zapojeny zásuvky paralelně.

Ovšem za předpokladu, že jste jen použil špatný termin a jde Vám prioritně o to abyste nesekal zeď tak místo stávající zásuvky dejte věneček s víčkem a pak můžete odtud táhnout vedení v liště k zásuvce, kterou umístíte do krabičky montované na zeď.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.12 21:24
avatar

Jiná možnost by byla, kdyby kabel ve zdi byl v husím krku...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.12 15:49
avatar

Jak je udiven Promon,tak také já.Všechny zásuvky jsou samozřejmě zapojeny parelelně.Totéž udělej i tady.Vysekej si díru pro krabičku na zásuvku o těch 20 cm vedle a k tomu od stávající zásuvky prodlužovací kablík protáhni ze svorek do vedlejší krabičky a po zasádrování a zahlazení drážky s kabelem připoj zásuvku novou.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.