Oprava skříňky pro jističe

Od: Datum: 21.11.12 09:30 odpovědí: 11 změna: 22.11.12 15:06

Máme starou elektrorovodnou skříň pro jističe,částečně ze dřeva.podle nových norem musí být nehořlavá.Co s tím když se mi nechce kupovat novou.Slyšela jsem ,že se dá vyložit nehořlavým materiálem.Neexistuje nějaký nehořlavý nátěr?Děkuji za odpověď.M

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.11.12 09:39

Není to nátěr v právem slova smyslu ale já přemýšlím že stejnou věc vyřeším natažením tenké vrstvy flexi lepidla na obklady. koza se nažere a vlci revizáci to snad zkoumat nebudou.
doplněno 21.11.12 09:41: Ta věta vyšla tak že budu lepidlo natahovat na obklady ;) Samozřejmě chci natáhnout obkladové lepidlo na dřevo skřínky.
Ohodnoceno: 2x

Od: elektro
Datum: 21.11.12 09:47

No,víc hlav víc ví.Slyšela jsem o 12000 kč za tu skříň.To už člověk neví na co šetřit.Byl tu revizák a právě mi řekl o nějakém materiálu,že se to dá použít.Tak díky m.

Datum: 21.11.12 10:17

Mě taky elektrikář vyhrožoval pěknou skříňkou za 15000
doplněno 21.11.12 10:18: Tak že vám řekl že se to dá natáhnout lepidlem nebo že to můžete použít tak jak to je -teda ve dřevě?

Datum: 21.11.12 11:40

Mě řekl,že se to dá vyplnit nějakým nehořlavým materiále,už nevím jak se to jmenovalo,ted jsem na int.našla CEMVIN.Odpověď byla "raději novou skříň než vyhořet",má pravdu,to jo,ale snad se najde nějaké schopné řešení.m.

Datum: 21.11.12 12:20

Jako nehořlavé materiály, nebo i podložky na hořlavý podklad se používají podložky z výše uvedeného CEMVINu nebo LIGNÁTu.

Datum: 21.11.12 13:44

Elektro,nová bytová rozvodná skříňka přijde v malobchodě(i s daní)max 180 - 300 Kč.V každém případě se musí koupit i nové jističe,to příjde bratru nejdrហkolem 200 za kus.Myslím,že se vyplatí to vyměnit i z hlediska funkčnosti.

JABRAKA

Datum: 21.11.12 14:43

Dobrý den,

jedná se jen o skříň, kde jsou pojistky nebo je tam umístěný i elektroměr?

Cena nové rozvodnice je závislá na více faktorech, nejde vyslovit takhle z patra. Ovšem uvedená cena se mi zdá zbytečně moc přemršená.

Z jakého důvodu byl u vás revizák? Předělání rozvodnice má jako podmínku k vydání rev. zprávy nebo vás na to jen přátelsky upozornil?

Děkuji za info.

Datum: 21.11.12 18:21

Dobrý den,potřebuji připojit to měřidlo na noční proud,protože mám nový bojler,předtím jsem ohřívala plynem.Tak ze známosti jsem pozvala revizáka co to obnáší.V té skříni jsou jen jističe a elektroměr,žádné pojistky.Děkuji za zájem M.

Datum: 22.11.12 15:06

Ještě jen tak pro informaci - z jakého jste regionu?

Dělá to na mě dojem, že pan revizák mluvil pravdu.

Potřebujete noční proud, to znamená, že potřebujete nový tarif, to znamená, že potřebujete distributorovi dodat revizní zprávu a ta nebude vydána bez patřičných úprav. Dřevěný rozvaděč je opravdu trošku archaická záležitost a skrývá se v něm potencionální nebezpečí. Navíc, jak říkají kolegové, elektroměrový rozvaděč musí splňovat určité zvyklosti a předpoklady, aby energetici povololili umístění spínače nočního proudu (HDO) a aby bylo vůbec technicky možné tam HDO umístit.

Je jasné, že peníze z nebe neprší, ale některé investice mají opravdu své místo.

Jinak, zkuste sem nahrát fotky dosavadního rozvaděče, pak lze zhruba říci částku, která by předělání zaplatila.

Od: hopŽ
Datum: 21.11.12 20:03

Nové připojení na nízký tarif ("noční proud") není úplně jednoduchá záležitost.

Elektroměrový rozváděč musí vyhovovat platným normám, jinak nevymění elektroměr nebo nepřipojí HDO - podle distributora energie, PRE, ČEZ i EON mají trochu jiné podmínky. Samotný elektroměrový rozvaděč není tak drahý, ale jeho výměnu musí "posvětit" revizák pověřený distributorem, a těch není mnoho - proto nejsou nejlevnější...

Navíc je potřeba další kablík od elektroměru k bytovému rozvaděči, kde musí být navíc relé pro ovládání bojleru.

Takže odpověď - myslím, že pouhým nehořlavým nátěrem toho moc nezachráníte...

Datum: 21.11.12 23:06

Neblázněte s natíráním dřevěné bedýnky čímsi. Elměr rozvaděč mysí být s osvědčením, schválený distributorem, jinak Vám HDO a nový elměr distributor neschválí. Cena ER není až tak vysoká, horší to bude s prací. Zkuste vícero elektrikářů, a máte na výběr.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.