Jak škrábat starou malbu rychle?

Od: Datum: 20.11.12 23:11 odpovědí: 16 změna: 24.11.12 01:06

Dobrý večer, den,

potřebovala bych poradit, za jak dlouho jsem schopna oškrábat starou malbu, vyrovnat nerovnosti perlinkou a natáhnout nový štuk v pokoji o rozloze cca 11 a 16 m2?

Zručná celkem jsem a eventuálně bych si dokázala sehnat i pomocníka. Jedná se mi o to, že budem bourat zeď mezi výše zmiňovanými pokoji a při jednom "bordelu" bych chtěla opravit původní omítky v katastrofálním stavu. Většina chlapů mne odrazuje, ať omítky nechám na léto, ale to už tady s námi bude mimi a nějak se mi do toho v létě nechce. Proto prosím, nevíte někdo, kolik času nám to může zabrat?

Díky moc za odpovědi

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: briketa007*
Datum: 20.11.12 23:45

Kdybych to dělal poctivě tak by mně to trvalo tak 2 dny na pokoj a ještě bych si mezi dal den dva pauzu. Protože hladit štuk je docela dřina - obvzláště pro někoho kdo to ještě nedělal.

doplněno 20.11.12 23:47:

na ten štuk se raději vyprdněte, chce to nějakou praxi. Já jsem štukoval 3 byty a ještě bych neřekl že mi to jde... a to jsem nadprůměrně zrůčný

Ohodnoceno: 4x

Od: terrys*
Datum: 20.11.12 23:52

takže pokud jsem pochopila, zvládnu to i já a jeden pokoj nebude trvat 3 týdny, jak mi nakecávají, ale max. 3. A to když si vezmu, že můj topí na 29 stupňů, tak to vysoušení půjde rychleji.

Říkáte na štuk se vyprdnout, ale jak to tedy opravit. na zdech je vrstva tak 10 a více let starých maleb, navíc jsou tam už teď vlny, které dělají i 3 centimetrové rozdíly na 1 m2. Poraďte, jak tedy nejlíp na to?

Datum: 20.11.12 23:59

Domnívám se , že Ti "briketa" radí, aby ses TY vykašlala na štuky a zvolila na tu práci někoho s praxí. Přeci jenom napoprvé se pustit do stěn, které budou denodenně na očích je dost risk.

Datum: 21.11.12 00:10

myslím, že je více variant, jak na to, a nechám si poradit. Jeden kutil, co má vše ok, navrhl perlinku lepidlo a štuk. Druhý tvrdí, že to bude trvat víc než 2 týdny a stejně to bude stát za prd.

Vše co jsem na bytech zatím potřebovala, jsem dělala sama, takže sice s větším úsilím, ale moje. Ale zatím jsem se nesetkala s tak hroznýma stěnama, jako na bytě RPG. Tak poraďte, jak na to, s co nejmenší finanční investicí.

Datum: 21.11.12 07:28

To by mne zajímalo ,proč všichni hned všude chcete cpát lepidlo a perlinku?V interiéru tak maximálně na ytongové stěny!

Zdi normálně oškrabejte,starou malbu zvlhčit a škrábat špachtlí dolů až na původní štuk a pak se to obrousí smirkovým papírem (sjednotí povrch) a pokud někde proškrábete až na beton či jádrovou omítku-tak opravit -štukem ,pkd hlubší tak jádrovou a na to štuk!

doplněno 21.11.12 07:35:

Ještě doplním-podlahová plocha je něco jiného než plocha stěn.Z toho tak dokáže jen jasnovidec odhadnout plochu a tím i pracnost.Osobně bych to viděl (sám sobě) odhadem oškrábání každá stěna den a štuk ,záleží zda beton-asi tak oba dva dny,pkd jádro tak jeden den.Teda pokud jen jedna stěna v každém pokoji,pkd vše tak asi tak x 3-5.Jo a ještě záleží na stáří-pkd to bude tak +-40 let staré.pkd starší ,třeba postaveno za 1.republiky tak se to může hezky protáhnout!

PS mluvím sám za sebe!

Ohodnoceno: 2x

Od: briketa007*
Datum: 21.11.12 00:13

Třeba to vaši bližní už viděli, proto jsou tak skeptičtí. Štukem se rovná maximálně několik mm, jinak to praská. Centimetry - to už je na omítku. Já být Vámi to oškrábu, díry vyspravím sádrou nebo touto stěrkou http://www.soudal.cz/produkt/vnitrni-vyrovnavaci-sterka, přebrousím, napenetruju a maluju.

doplněno 21.11.12 00:22:

Zeď bude ještě o malinko lépe vypadat, když si koupíte třeba keraštuk a trochu ty stěny filcovým hladítkem přehladíte. Zaplácnou se takové ty drobné vrypy a dírky co vzniknou po škrábání, stěn, hřebíčcích atd.

Datum: 21.11.12 00:29

zatím děkuji za odpověď :) Pak dám vědět, jak to dopadlo :)

Od: dery®
Datum: 21.11.12 07:12

Pokud budete dělat od rána do večera, tak bych viděla natažení jednoho pokoje tak na den... (samozřejmě bez schnutí)

Nejhorší práce je podle mě na tom to škrábání :(

Celkově bych tomu dala týden...

Datum: 21.11.12 07:36

Ve vás úplně vidím sebe. Také tak jsem fungovala. Jen připomínám, že se zmiňujete o miminku. Nepřetáhněte se, nezničte se! Pěkná zeď za to nestojí! *jasne* Sežeňte chlapa a zaplaťte mu. Peníze budou, mimi ne!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.11.12 09:59

Deska se všichni zbláznili a dávají perlinku. To má smysl tam, kde zeď praskla ale už dál nepraská aby se předešlopřípadným trhlinkám. Oškrábat, omydlit mazĺákem .přesádrouat díry a pak buď sokrat nebo teda štuk když to bude nutné.

Datum: 21.11.12 10:08

já bych použil sádrovou omítku a máte stěny krásně hladký , ušetříte čas lepidlem a perlinkou

Datum: 21.11.12 12:13

Netvrdím, že to (coby ženská) nezvládnete, ale zkuste si to napřed někde na malém kousku "za skříní". Ono to vypadá na pohled jednoduše, ale pokud jste to nikdy nedělala, zas tak jednoduché to není (aby to trochu vypadalo). Navíc v tomhle období to bude velmi mizerně schnout. To že topíte na 29 Vám moc nepomůže, musíte taky intenzívně větrat (nejlépe okna dokořán, což Vám tu teplotu zase dost srazí). Jinak si doma vytvoříte prádelnu, kde by neuschlo ani to prádlo, natož mokré stěny. Navíc souhlasím s příspěvkem výše. Jestli se jedná o starý dům, počítejte s tím, že nezůstane jen u opravy štuku. Může se stát (nemusí), že Vám opadá nejen štuk, ale i omítka, případně objevíte uvolněné cihly a trhliny v příčkách. Taková oprava se může velmi protáhnout.

Datum: 21.11.12 16:01

Terrys:

Stahnout staré nátěry není až tak složité,je jen potřeba zeď důkladně provlhčit.Dělám to chlupatým válečkem na malování.Do kýble trochu horké vody s jarem(saponem) a namočeným válečkem vodu nanesu bez tlačení na stěnu.Tahy válečkem vždy odzdola nahoru,nejlépe za pomoci teleskopické tyče,aby se nemuselo na štafle.Pruh po pruhu vždy několikrát po sobě.Pak se namočí pruh vedle a první se širokou špachtlí seškrabává.Já mám na to krabici,do které to shromážďuji aby se do toho nešlapalo.Většinou to stačí seškrabat jednou.Pak se stěna nechá uschnout,zkontroluje se rovinnost a případné nerovnosti se opraví,většinou stačí propadliny vyrovnat finální stěrkou.Pokud jsou na stěně boule,musí se přebrousit brusnou síťkou.Podle mé zkušenosti je stěna pak rovna sádrokartonové stěně.Pak zase po uschnutí se může vymalovat.

JABRAKA

Datum: 21.11.12 19:29

Máte to dobře zařízené, váš topí, vy makate akorát nevím proč perlinku lepidlo a stuk . Víte co to bude za makacku? Nehledě na to,ze lepidlo za den nevyschne. Za den možná vyschne stěna po škrábání. Spíš bych to srovnal sádrovou omítkou, ale broušení je taky sranda,takže i nějaké respiratory.

Datum: 23.11.12 08:26

nenechte se odradit a jen dotoho, dělaly jsme teď s mojí mamkou něco podobného.. oklofaly jsme celou místnost cca 14 m2,udělaly jsme nové omítky i se štukem cca 2 týdny a to jsme dělaly opravdu tzv.na pohodu.. také nás odrazovali ať to necháme na léto a teď jsem ráda že to máme zase hezké.

Datum: 24.11.12 01:06

Rozhodně nikdo,kdo to ani neviděl vám nemůže popravdě říct či napsat jak dlouho to bude trvat vám nebo profíkovi.Píšete omítky v katastrofálním stavu a místy tří centimetrové nerovnosti,takže si můžu představit že se omítka bude muset celá nebo možná jen místy oklepat.Co ty boule asi způsobilo?Jak vypadají?

Zkuste zaťukat na různá místa,kde boule není a kde boule je.Duní to?Zkoška soudržnosti podkladu se dá vyskoušet taky tak že vezmete něco ostrého,například špachtli a do omítky na pár místech vydrápete kostičky jako by ste chtěla hrát piškvorky.Začít větším rozestupem drápanců a posodit jestli je to dobré,nebo ještě snesitelné nebo špatné či katastrofální...

Taky škrábání staré malby.Nikdo se nezeptal čím je zeď natřena.Dnes se běžně používají vinylové barvy(hlavně při malování do barevných odstínů)taková barva nejde rozhodně jen tak rozmočit takže by to škrábání mohlo být záživné...

bla bla bla

nejlépe uděláte když vám to někdo od fochu zkoukne.Třeba napište v jakém městě to je a někdo se najde i tu.

Jsem z Karlových Varů tak pokud jsem se trefil jsem ochoten se na to juknot.

Hodně štěstí

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.