1x

Parotesna folie

Od: ® odpovědí: 58 změna:

Dobry den.Chci se zeptat na par veci o montazi parotesne folie.Mame vyskladanou vatu,chystam se na parotesku.mame na kraji udelanou obezdivkucca 10 cm na vysku.Musi se udelat parotesny spoj i od stropniho betonu,nebo to staci pod profil k te obezdivce.Budem to lepit na Fortax,silikonova "housenka" se dela tesne pod UD profil,tak,aby byl spoj skrty pod SDK?

Parotesna folie
58 odpovědí na otázku

2x
Dano,
Musi se udelat parotesny spoj i od stropniho betonu *********ANO
tak,aby byl spoj skrty pod SDK*******ano, přeci nebudete koukat na "igelit"

2x

to danab:

parotesku utesni u UD tj.

Fortax pod UD az das SDK folii oriznes, nebo uz drive kde jako sablona bude slouzit kousek SDK

pokud je material drolivy bude nutne dat speci tesneni pro drolivy material mezi zed a UD, kde UD zabezpecuje pritlaceni ke zdi

fortaxem apod. to neni mozne nahradit

doplněno 13.01.11 19:18:

zde je foto oriznute a utesnene parozabrany drive nez doslo k oblozeni

mstanda.rajce.idn/...

2x

to danab:

ted si nejsem jisty, foto je pohled na strop, posledni CD navazuje na stropni beton a dolu je zed?

beton licuje s CD?

jaka je vzdalenost mezi CD a zdi?

doplněno 13.01.11 19:56:

na living.cz prave pises podlahovy a zde stropni beton, tak jsem z toho volaky zmeteny

nebo je to sikmina

doplněno 13.01.11 20:10:

pokud je to sikmina a nadezdivka zakryva pozednici (pravdepodobne), tak pokud se nepletu zde bude jeste mala prestena, takze

klidne par cm pod CD, zde po oblozeni SDK nebude vadit, kdyz paroteska bude vycuhovat

hlavne Fortax moc neroztirat je nutna 3mm vrstva

Je stropni beton,ten sedy prouzek je vysterkovany ytong cca 10 cm na vysku.Mezi prvnim CD profilem a obezdivkou je ca 5 mm mezera,takze mezi betonem a CD je cca 10 cm.Jinak zdi jsou neomitnuty,pod UD profilem jsem dal 15 cm sikory pas perlinky a vysterkoval,mam koupeny STAVLEp na penetraci pod lepidlo,muze byt?

doplněno 13.01.11 20:14:

JJ,za obezdivkou je pozednice,takze udelat housenku pod CD a dalsi na beton ANO?

staci jen housenka na Ytongu pod CD narp. v 5cm od CD

ale, radeji se zeptam nez to zadelas folii

jako izolant za pozednici je jen Ytong? jake sirky?

doplněno 13.01.11 20:21:

oprava - tloustky

doplněno 13.01.11 20:37:

v jedne mistnosti to mam podobne a folii utesnenou fortaxem na Ytongu

Parotesna folie #2
standam*
13.01.11 20:39

2.

Parotesna folie #3

0x

Pořád mám dojem,že při tepelné izolaci střechy je použití parotěsky důležité jen u místností s extrémně vysokou vlhkostí.(koupelna.)U ostatních místností stačí kondenzační vodu odvést difuzní folie.

JABRAKA

Jardo, ja mam take hodne dojmu , ale z vlastni zkusenosti vim, ze nestaci

Mno a jak tedy s tim podlepovanim folie po proderaveni sroubama u SDK?Je treba je podlepovat?Mame folii Jutafol 170N special a v tehle casti,co prave delame nebude koupelna,bude to nutne?Vcera jsem tak koukal a premyslel,jak to bude s privodem elektriny ke stropu.Bude mozny ji vezt pres pudu a do mistnosti projit skrz izolaci a parotesku a nasledne to utesnit?Zatim se jeste nevi,jak to bude usporadany a kde by mely svetla byt

zde mas odpoved od p. Rypla z JUTY na muj dotaz, ktery jsem potreboval vysvetlit (ja pouzil

dotaz:

Dobrý den ,
Do koupelny jsem dal např. Jutafol Reflex N 150 a veškeré prostupy od šroubů utěsněné páskou JUTADACH TPK SUPER a veškeré spoje dle doporučení. (Byla zde vhodně zvolená parozábrana? nebo je lepší zde dát AL 170 , která je sice meně pevná , ale má lepší parotěsnost
Na zbylé časti kde není předpoklad zvyšené vlhkosti jsem měl v plánu dát Jutafol N Standart.
Potřeboval bych vysvětlit z jakého důvodu je vždy nutná vysoce parotesná folie např. Jutafol N AL , Jutafol Reflex N u SDK podhledu kde parozábrana bude aplikována přimo na rošt a jaký typ je zde vhodný 130 ,150 ,170 a AL nebo Reflex.

odpoved:

V koupelně jste postupoval správně , tj. vysoceparotěsná a elastická fólie Jutafol Reflex N 150 + spojení + páska Jutadach TPK Super pro těsnění pronikajících vrutů desky SDK do parozábrany. Zvlášť pokud koupelna nemá nucenou ventilaci ventilátorem , tj. kde je pak v takovém interiéru prostor s vysokým tepelně vlhkostním namáháním (vysokým parciálním tlakem ). Pokud byste pro zbylé obytný prostor chtěl použít středně parotěsnou fólii Jutafol N Standard (ať 110 nebo 140 ) , bylo by nutné ji buď od desky SDK oddělit meziroštem (aby nebyla perforovaná vruty desky SDK ) , nebo na tuto parozábranu nalepit opět pásky Jutadach TPK Super , nebo použít jako parozábranu fólii Jutafol Reflex N 150 (tentokrát ale bez podtěsnění páskou Jutadach TPK Super ). Tj. aby parotěsně-vzduchotěsná účinnost do konstrukce zabudované parozábrany zůstala na úrovni středně parotěsnící vrstvy.
POZOR! Jakmile je jakákoliv parozábrana zabudována přímo pod desku SDK , nesmí mít plocha SDK žádná bodová svítidla , zásuvky , vypínače apod. zabudované inž. sítě.

takze kabel pro svetlo, ventilator utesnis bez ohledu o jakou se jedna mistnost, u tveho typu folie staci podlepeni vrutu jen pro koupelnu

ukazka jak jsem to resil ja v koupelne:

mstanda.rajce.idn/...

doporucuji dat veskere kabely do zdi nez do rostu a pak vyvest jen to co je nutne pro svetlo apod. a zdokumentovat (udelat foto) sice to neni normou zakazane, ale ja jako elektrikar mam tento nazor.

doplněno 16.01.11 10:40:

jeste doplnim ohledne SDK:

nedavej SDK dokud nebude vlhkost v prostoru do 60%, nejlepe, kdyz se bude blizit k vlhkosti, ktera bude standartne pri obyvani

a dale by vlhkost nemela na delsi dobu vyrazne stoupnout (tj. dalsi vetsi mokre prace)

deska se ti muze v prostoru mezi CD kde neni sroubovana prohnout

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]