Co dát pod koberec aby byl teplejší

Od: Datum: 20.11.12 22:54 odpovědí: 6 změna: 21.11.12 19:39

Dobrý den,

Koupili jsme chalupu kde v přízemí, které není podsklepené, má na zemi lino. Není tam žádná vlhkost apod.

Do obýváku jsme koupili koberec, takový ten co má vyšší "vlasy" koberce, říká se tomu scroll. Chtěli jsme jej protože když přijedou děcka tak si hrají na zemi s autíčkama... tak aby se nezachlazovali na tenkém studenějším kobeci.

Jenže se nám to pořád nezdá, a hledáme jestli by se něco ještě dalo položit pod koberec co by ještě trošku koberec víc odizolovalo, nenatahovalo chlad a tak aby byl teplejší.

V obi nebo baumaxu se prodávají takové pěnové fólie tlusté pár milimetrů, co se dávají pod plavoucí podlahy, doporučili by jste to použít pod podložení koberce?

Ještě mě napadá korek, jestli se dělají bloky korku co by se vyskládaly...

Nebo existuje ještě něco jiného? Co by jste doporučili? Může to mít i několik centrimetrů, ale musí to mít samozřejmě pevnost.

Děkujeme za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.11.12 23:04
avatar

Jo, ta fólie se jmenuje myslím miralon nebo tak nějak. Pak ještě existuje - nevím jak se to jmenuje, ale taky se to dává pod plovoucí podlahu - takové plastové desky cca 100x50 cm, asi 2 mm silné, vypadá to jako polystyrén ale je to pevnější. Ale na jednom i druhém bude asi koberec klouzat, měl by být nějak připevněný, aby se člověk nezabil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.12 19:39
avatar
Ty desky 100x50 je hobra ,dával jsem je pod plovoucku, 8mm, ale pod koberec je měkká. Navíc by se měla zachovat dilatacni spara a bylo by to pod kobercem vidět. Polys je taky měkký, možná osb desky, to není tak vodivé.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 20.11.12 23:06

Použijte hobru - např. Hofatex ( http://www.insowool.cz/files/pl-hofatex-therm.pdf )- měkký a tepelně velmi slušně izolující - jen nesmí navlhnout, kobrec desku ochrání před lokálním mechanickým poškozením...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 20.11.12 23:44

Korek by šel, byl i filc, nebo i ta pěnová/mechová? guma, pokud se moc nestlačí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.11.12 13:48
avatar

Jako Mowla,doporučuji desky Hobry.Je to materiál levný a nestane se,že by časem měnil rozměry a způsobil vlnění koberce.Jen bude asi potřeba podříznout dveře,přibude 1,5 - 2 cm.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 21.11.12 13:52

Hlavně neeeeeeee miralon. Ten je pod plovoucí podlahu. Koberec bude klouzat a zvarhanovatí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.