Netopí mi radiátor, bydlím v přízemí

Od: Datum: 24.11.12 22:53 odpovědí: 8 změna: 01.12.12 22:50

Dobrý večer, mám problém s topením. Bydlím v přízemí, nade mnou jsou ještě dvě patra. Topení mi topí jen v horní části. Zkoušel jsem odvzdušnit, teče jen ale voda (takže asi v pořádku), vypustil jsem jeden kýbl. Stále to ale netopí. Do topení vedou dvě potrubí. Horní a dolní. Ten horní přívod je horký ( u něj mám kohoutek) a dolní studený ( četl jsem že se horká voda napouští dolním) což tedy nechápu, proč je ten přívod studený. Nějaká rada prosím? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: miljan*
Datum: 24.11.12 22:56

Dej foto, jakou teplotu máš v místnosti?

doplněno 24.11.12 23:29:

http://udolni1174.webnode.cz/news/topi-nebo-netopi/

doplněno 25.11.12 14:32:

Pořád málo informací. Někdy má odborník problém určit příčinu závady přímo na místě. Proto obdivuji, ty, co o tom ví kulové a rozdávají rady na dálku. *uspech*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martinjelinek*
Datum: 24.11.12 23:00

Nejsem na to úplnej odborník ale co jsme řešili u nás v paneláku (7 pater) tak jediné řešení je zastavit zpátečku v kotelně, systém nechat úpně vychladnout současně musejí mít všichno otevřené ventily na maximum. Několik hodin se to nechá až všechen vzduch z oběhu vystoupá do nejvyššího patra atam se to pak musí odvzdušnit . několik kýblů až je jistota. Pak se to zase celý pustí a voda by měla být všude a vzduch pryč.

doplněno 24.11.12 23:02:

protože ten vzduch se drží nahoře ale vy odvzdušňujete dole takže to nemá účinek..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kugii
Datum: 24.11.12 23:06

Takže já to z toho bytu neovlivním... :D tak děkuji za odpověď..

Od: martinjelinek*
Datum: 24.11.12 23:08

Oni vám tady někdo poradí líp nějaký instalatér možná říkám blbost počkejte si (ale vždy je dobré to řešit komplexně jste 3 patra to je v pohodě) horší to je pak u vysokých domů kde je plno bytů a nikdo ochotný..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gustav*
Datum: 24.11.12 23:18

ODVZDUŠNIT šroubkem na konci tělesa , nebo špatný SKLON tělesa = G.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.12 09:15

nemáte termo hlavici?že by se sundala a kouklo se jaký je nastaven průtok ventilem,některé mají otvory a jimy se to ladí

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.12 09:56
avatar

Nepíšete, jestli horní patra jsou původní, nebo je nějaké přistavěné? To co popisujete, někdy děla špatně nadimenzovaná samotížka. Topení v horních patrech prostě topí rychleji než to přízemní a termostat bývá umístěný někde nahoře ve vyšších patrech. V horním patře je teplo, tak termostat utlumí kotel bez ohledu na to, kolik stupňů je dole v přízemí.

Máte samotížku, že ano?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.12.12 22:50

Tazatel vcelku dobře popsal svoji situaci a závadu, jejíž příčinu si nedokáže vysvětlit. Odpovědi, které zatím zde dostal jsou mu k ničemu.

Tazatel je v omylu, když si myslí, že teplá voda do radiátoru jde spodem. Má horní přívod s regulačním ventilem (kohoutkem) horký a topí mu jen horní část radiátoru. Jedná se o klasickou závadu ve vyvážení topného systému. Hydraulický odpor jeho radiátoru je větší než odpory radiátorů v patrech nad ním a tak topná voda v jeho radiátoru cirkuluje příliš pomalu. Měl by si nejprve zkusit otevřít naplno svůj regulační ventil a když by to nepomohlo, tak požádat nájemníky v horních patrech, aby si naopak radiátory na této stoupačce trochu přiškrtili. Pak mu to začne v radiátoru rychleji cirkulovat, z radiátoru bude spodem odtékat ještě teplá voda a ten začne konečně topit.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.