Proč syčí krbová vložka?

Od: Datum: 07.01.14 18:59 odpovědí: 6 změna: 09.01.14 13:28

Ahoj. Potřebuji poradit v takovéhle věci. Přátelé mají v krbu na dřevo vložku London TC 7 PR z ABX Rumburk. Mají ji napojenou na radiátorovou soustavu s čerpadlem.Čerpadlo jede. Po zatopení začne z výdechu teplého vzduchu, vycházet tak zvláštně každých 20 sec. syčivý zvuk v délce asi 2-3 sec. Při vyšší teplotě je to hlasitější. Vycházející vzduch z toho výdechu je nesnesitelně horký. Pára není nikde vidět. Potrubí na výstupu i vstupu má teplotu asi 35 st.C. Co mě zaráží, je to, že obě trubky vstupují v dolní části výměníku. Nevím, jestli má tenhle výměník v jeho horní části nějaké automatické, nebo jiné odvzdušňování. Celé je to obezděné, jsou vidět jen ty trubky. Mám pochybnost o správné funkci cirkulace. Mírná, je tam pozorována. Nikde není pozorován žádný únik kapaliny ze systému. Na firemních stránkách nejsou fotky z druhé zadní strany. A ani se nedá s firmou spojit. Víte někdo, co se to v tom krbu děje? Děkuji za případné nápady co s tím.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hujer123*
Datum: 08.01.14 21:51

Je nutno doplňovat do systému vodu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 08.01.14 22:03
avatar

Pravděpodobně ne, když "Nikde není pozorován žádný únik kapaliny ze systému." ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hujer123*
Datum: 08.01.14 22:56

Já souhlasím, ale "pozorování úniku kapaliny" ke věcí výkladu. Já bych to klidně viděl na automatický odvzdušňovák. Jestli je totiž umístěn někde v prostoru, kde dochází k velkému ohřevu, může se v něm nashromáždit pára a odvzdušňovák odfoukne. Pára není vidět a unik kapaliny není pozorován. Jen jaksi trochu vody v systému po čase chybí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hop®
Datum: 08.01.14 23:11
avatar

Trošku jste mne "nahlodal", tazatel vlastně nepíše, jestli mu padá tlak, jestli musí dopouštět! *palec*
Nepřesná formulace problému...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.14 23:10

Dneska jsem tam byl zase laborovat a pozorovat a zjistil jsem, že ti šílenci nabušili 10 litrovou expančku na 7 atm. Taky se jim prý podařilo rozhodit termostat, že nešlo čerpadlo a pojišťovák jim odpustil něco směsi ze systému, když to prý drobet přetopili. Banda se odfoukla na asi 1.2 atm. Doplnilo se něco vody na tlak odpovídající asi sedmi výškovým metrům. Zlobí to furt. Udělal jsem jim do zdi za krbem díru na kontrolu toho, co se asi děje pod tím výměníkem. Úniky tam nejsou žádný. Nahoru, ale stále není vidět. Sehnal jsem číslo na servisní služby firmy, ale nikdo to tam nebere. Tak furt nevím. Mám poznatek od jinud. Když nejde čerpadlo a přímo pod deklíkem nesmrdí spáleninou, tak může být vytřepanej kondík ze svorkovnice na přívodu.

Datum: 09.01.14 13:28

Ahoj. Tak že. Podařilo se mi konečně dovolat do tý firmy ABX. Mluvil jsem s nějakým technikem o tomhle popsaném problému. Tak ta vložka nemá ve své horní části žádné odvzdušňovací zařízení. Je v systému jinde. Vstupující voda v tom výměníku má procházet jakým si labyrintem, který má dokázat dostat tu proudící vodu do horní části (kde je ta voda teplejší) a potom dolů k výstupu do potrubí k radiátorům. Zřejmě závadou na čerpadle došlo k přetopení vložky, k prasknutí přepážek v labyrintu a ještě tam v horní části vznikla vlasová trhlina, kterou po vyšším ohřátí dochází k neznatelnému odfounutí nějakých par, které je zatím jen nepříjemně slyšet, každých 20 sec. . To znamená, že vstupující voda se nemůže dostatečně ohřát ve výměníku a hned po vstupu odchází zase ven do radiátorů, ohřátá jen na asi 35 st.C. Tak že, se to bude muset nějaký čas pozorovat, kolik se bude ztrácet vody. A zřejmě se to bude muset nějak řešit, až se nebude muset topit a půjde vybourat větší přístup na prohlídku tý vložky. S tím labyrintem bude asi potíž. Uvidíme. Řekl slepej a vrazil do vrat. Když se dožiju té opravy, dám vědět co s tím šlo udělat. Pro informaci, by to někoho zajímalo. Ahoj.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.