100 % vlhkost v bytě

Od: Datum: 07.01.13 13:37 odpovědí: 9 změna: 17.01.13 16:36

Ahoj lidičky, čekám, že se ozvou fundovaní lidé a poradí konkrétní řešení. Bratr bydlí v posledním patře "činžovního" cihlového domu. Nad ním je pouze nevytápěná a nezaizolovaná střecha, pod ním je prázdný byt. V bytě jsou udělaná plastová okna (evidentně ty nejlevnější, co byly zrovna k dostání). Topení je bohužel elektrickými přímotopy. Bratr má v bytě 100% vlhkost a to i přes to, že je téměř neustále v práci, pokud je doma, tak větrá a topí. Bohužel v bytě je neustále zima, neboť ty přímotopy jsou podle mne poddimenzované a nemají takovou účinost. Problém nastal v tom, že se bratrovi v bytě začali tvořit plísně na které je alergický. Předělat topení na plyn nejde, neboť ten v domě není. Zajímala by mne tak příčina vzniku vlhkosti a samozřejmě nápady na její odstranění. Předem podotýkám, že okna se měnit nebudou a zateplovat také ne, majitel domu na to nemá finance a bratr to v cizím bytě samozřejmě dělat nebude. Předem dík.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 07.01.13 14:41

...pokud je doma, tak větrá a topí

a pokud doma není, tak netopí? Byt musí být moc prochladlý, že ani přímotopy jej pak nevytopí. A problém je na světě. Možná jen podání byloé chybně napsané.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.13 14:51

C) je správně *smich* samozřejmě topí i když doma není, a když doma je tak větrá, jde o to, že mu majitel nejdřív řekl, že málo větrá, tak větral, pak mu řekl, že málo topí, tak topí furt a furt nic, když už ho vytopí, tak vyvětrá a je to k prdu.

doplněno 07.01.13 14:57:

Předtím se mu v bytě plíseň nedělala, bylo to tím, že zatekla voda ze střechy, už nezatéká, ale plíseň se dělá furt, v prvním patře se jim prý dělala taky a tak dali sanační omítky a je klid, ale copak to budu dělat v cizím bytě? Kort když vidím, jak je majitel "ochotný", na chodbě odkýve všechno, ale pak když má přejít od slov k činům, tak to trvá měsíce.

Datum: 07.01.13 15:11
avatar

"když už ho vytopí, tak vyvětrá a je to k prdu."

Tak to jistě není...topení a větrání má svůj smysl...a v podstatě jinak nelze vlhkost z bytu "dostat".

Ano, při 100% vlhkosti je možné použít i odvlhčovač, ale v tomto případě spíše průmyslového typu, než "zásuvkový" typ na 0,2 vody..

Otázka je také, jak dlouho tento stav trvá, respektive jak dlouho byl byt neobydlený...a jak dlouho v něm Váš bratr nyní bydlí.

100% vlhkost normální rozhodně není...a zdravá již vůbec ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.13 15:05
avatar

pokud ma v byte treba 22°C , vytapi to a i vetra tak ... tak mit 100% vlhkost je divne... najit ten zdroj , vysusit , vetrat narazove a topit ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.13 15:15

Bydlí tam cca +/- 2-3 roky a udělalo se mu to až teď, přes léto byl klid. V podstatě od té doby co mu tekly ze stropu proudy vody, jak byla děravá střecha. Jak byl byt obydlený předtím nevím, předpokládám spíš, že nebyl. Jinak samozřejmě topí a větrá jak to jde, ale tu vodu odtamtud ne a ne dostat. Z koupelny to má vyvedené ven klasickým větrákem, digestoř sice nemá, ale když skoro není doma, tak to vařením určitě není.

doplněno 07.01.13 15:26:

Zkusím mu to navrhnout. *pivo* Díky.

doplněno 07.01.13 15:53:

Tak prý ještě na střeše nad bytem je otevřený vykíř do kterého prší. *zed*

Datum: 07.01.13 15:21
avatar

Hmm...tak v tom případě je to samozřejmě otázka toho zatečení střechou...a nedostatečného vysušení.

Ať se zkusí s majitelem dohodnout na zapújčení odvlhčovače..(cena cca 120Kč/den a více, dle velikosti odvlhčovače).

Vysoušení (za předpokladu že problém se zatékáním je již vyřešen) může trvat i tak několik týdnů..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.01.13 18:27
avatar

Pokud se jedná o relativní vlhkost vzduchu,100% není reálné.Při této vlhkosti už obsažená voda kondenzuje a musely by všude být doslova kapky.Běžná relativní vlhkost obývanýc h místností bývá do 70%.Pokud tedy obyvatel bytu nechce,aby mu zdi plesnivěly,musí topit,topit a zase topit.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.13 18:55

Topí, topí a topí. A nepomáhá, nepomáhá, nepomáhá. Nevím jak je ten údaj věrohodný, dali mu domu nějaký vlhkoměr, kde ho vzali apod. je otázkou, ale tak by se tu dalo polemizovat nad čímkoliv.

doplněno 07.01.13 18:57:

nejdřív vyřešíme vikýř na střeše (i když to by měla být majitelovo starost, ale na druhou stranu bohužel dneska sehnat levně nájem je také dřina, asi jako dobrou práci) a pak se uvidí dál. Uvidíme na jaře, jak to začne vysoušet pořádně.

doplněno 07.01.13 20:04:

TAK PROBLÉM NEVYŘEŠEN. Ta plíseň tam byla ještě před zatečením ze střechy. Ale když se tam stěhoval, tak na 100% ne, protože jsem mu pokládal plovoučku.

Datum: 17.01.13 16:36
avatar

Dobry den stoprocentni vlhkost to urcite nebude to uz se tvori mlha,normal je 40, 50 ,60 procent 70,80 uz je vysoka vlhkost .problem je v rozdilu teplot a tlaku teplo se srazi v chladnych mistech domu kolem oken na stenach atd pri vymene oken jste utesnili prostor ,mistnost bude malo vetrana ,vlhkost prochazi skrz zdi na kterych se srazin a vznikaji plisne ,nejhorsi je vymena oken bez zatepleni myslim pokud nechcete izolovat budete muset vice vetrat a zvysit teplotu v mistnosti,zdi jsou chladne a chvili potrva nez se dostane vlhkost ven

doplněno 17.01.13 16:37:

pridte si vlhkomer a zmerte jakou mate vlhkost ,zda vlhkost neprostupuje skrz zaklady

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.