Trvalý pobyt bývalého nájemce a exekuce

Od: odpovědí: 1 změna:
Dobrý den, maminka si koupila byt přes RK Astorie v Chomutově. Na byt bylo uvaleno několik exekucí, které musely být nejdříve vyplaceny...
Přestože se mi to jevilo jako velmi riskantní, šla do toho a, bohudík, dobře to dopadlo. Byt je její, i na Katastru je to již zavkladované.
Má bohužel problém s odhlášením bývalého vlastníka a jeho rodiny (byt již přes rok neobývají, bydlí jinde) z trvalého pobytu.
Přestože měla ve smlouvě, že částka, která prodávajícímu zbude po uhrazení exekucí a ostatních nákladů, mu bude vyplacena až poté, co si přehlásí jinam trvalý pobyt, nestalo se tak. Bývalý vlastník dělal v kanceláři agentovi z RK divadlo a ten nakonec povolil a nechal mu ten zbytek poslat, aby byl klid! Mamince to zdůvodnil tím, že se jednalo stejně "jen" o 24000!
Maminka je bohužel absolutně nekonfliktní typ a tak to nechala být. Nyní se nevyhne sáhodlouhému jednání s úřady, které ho nahánějí, vylepují řádná oznámení na úřední desky, dodržují lhůty pro doručení, odvolání... (byt byl zavkladován na katastru v polovině února a dodnes to není hotové!)
Vzhledem k tomu, že to je člověk, který si s dluhy a exekucemi moc hlavu nedělá, zajímá mne, zda se mamince nemůže třeba stát, že jí v budoucnu bude bušit na dveře exekutor a bude chtít zabavit její věci ( - aby nakonec nemusela dokazovat, že jsou to její věci, nebo hůř... ) protože by si bývalý vlastník vzal mezitím, než se přehlásí jinam, půjčku, kterou by nesplatil a při žádosti by uvedl stávající trvalý pobyt (v bytě mé maminky)?
Za rady předem děkuji
1 odpověď na otázku

 

 


0x
Obraťte se na právníka, situace je složitá na jednoduchou radu. Trvalý pobyt lze zrušit soudní cestou.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]