Proč tepelná pojistka u plynové tr.vypadává

Od: Datum: 06.12.10 12:58 odpovědí: 3 změna: 01.02.11 20:00

Proč u plynové trouby (sporák MORA 1410) "vypadává" tepelná pojistka a přitom nedošlo k přerušení dodávky plynu. Čidlo je seřízeno podle vyobrazení a hořák trouby hoří i na sporo.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.12.10 13:35

Mám MORA CASSPO a hrůza, trouba se skoro nedala použít, zhasla kdy chtěla. Přišel opravář a za 20min to měl seštelované, platila jsem asi 250kč a víc jak 2 roky od opravy nemám problém.

Ohodnoceno: 0x

Od: brok*
Datum: 15.12.10 12:48

Záleží jak je umístěno čidlo. občas jej vyčistěte drátěným kartáčkem a přihněte k hořáku Záleží také na připevnění vodiču u kohoutu zda na nich není mastnota. Po 10 letech v paneláku jsem nechal vymněnit kohout a byl pokoj.

Ohodnoceno: 0x

Od: remik*
Datum: 01.02.11 20:00

Závada byla v nalomeném kabelu, těsně u čidla (trubička a uvnitř drát) tepelné pojistky což je vlastně termočlánek. Kabel zasahuje do spodní části sporáku, kde jsou uloženy pečící plechy a při manipulaci může dojít k poškození . Koupil jsem pojistku s kabelem přes internet a namotoval a funguje to.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.