Stavba sklepa

Od: Datum: 20.11.12 00:18 odpovědí: 4 změna: 20.11.12 15:59

Dobrý den

Mohl by jste mě někod poradit ohledně síly stěny sklípku.

Chtěl bych postavit samostatný potravinový sklep o veliosti 4x6m. Sklep by byl v zemi vedle domu (nad stropem by byla v budoucnu dřevěná terasa)

Po stavbě mě zůstala paleta ZB šíře 20cm, chtěl bych dokoupit další a provést výstavbu nosné stěny z tohoto ztraceného bednění (stěna by byla vystužena roxory cca 8mm), strop by byl proveden z betonových stropnic (např MIAKO, apod.) o síle cca 10cm.

Sklep by byl po obodu zavezen a z vrchu zateplen XPS)

Je síla stěny 20cm dostatečná? pokud ano jak nadimenzovat železné výstuže v betonu?

Nebude působit zemní tlak vyboulení stěn atd... (podzemní voda v součastné době níže než 3 metry ale nemůžu s tím počítat trvale).

Děkuji za radu

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: joematrix
Datum: 20.11.12 10:37

Hlavní problém bych viděl aby na stěnu sklípku netlačily základy domu ke kterému bude přistaven... základ domu by měl být prohlouben na výškovou úroveň základů sklepa.

Od: bavimeto*
Datum: 20.11.12 11:12

Děkuji za připomínku.

Zapoměl jsem ještě dopsat do dotazu že uvažuji stavbu sklepa cca 1 m od domu.

Uvažoval jsem že když stěna sklepa bude začínat 1m od stěny domu že s tím problém nebuce, stejným způsobem jsem měl naprojektováno umístění jímky na vyvažení vedel domu taktéž je metr od základové zdi.

Od: joematrix
Datum: 20.11.12 11:49

Záleží jaká zemina se tam nachází a podobně. Osobně bych z toho trochu strach měl. Pro jistotu bych si pozval statika ať na to koukne a posoudí. Vím že jsou to peníze navíc ale osobně bych to neriskoval.

Datum: 20.11.12 15:59

Sklípek pro brambory není potřeba dělat příliš velký.I hloubka se dá přizpůsobit.Pokud bys měl obavy z pevnosti stěn,při vyzdívání udělej několik sloupků .tvárnice na třech místech dej na šířku.U hloubky sklepa 180 cm nebudou problémy.Strop udělej klenutý,ušetříš na železe.

JABRAKA

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.