Omítka okolo oken a pod parapetem opadává

Od: Datum: 19.11.12 23:41 odpovědí: 5 změna: 21.11.12 09:35

Dobrý den,

před rokem nám dělali nové okna a pod parapetem a okolo některých okem nám začala opadávat omítka. Z firmy co nám montovala okna říkali, že to je vlkostí v bytě a že to první zimu takto dělá, ale normálně topíme a větráme a vlhko doma nemáme a už je to druhá zima a je to okolo okem a pod parapetama pořád ( přes léto to bylo přemalovaný ), tak bych se chtěl zeptat, jestli se s tím také někdo nesetkal nebo jestli někdo neví čím to je, popřípadě co se s tím dá dělat.

Díky všem


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: briketa007*
Datum: 20.11.12 00:14

Dobrý den,

nám taky dělali okna a omítka opadává. Opadává v místech, kde zahlazovali štukem nerovnosti, samozřejmě narychlo přes starou malbu.

Štuk na malbě držet nebude, takže odpadne. Pokud se jedná o to samé tak musíte oškrábat opadnutá místa až tam kde to neopadává a vyrovnejte to novým štukem nebo nějakou stěrkou.

Honza

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jura*
Datum: 20.11.12 11:41
Dobrý den,
zapravovali nám celé okno,ale dělá to jen na některých místech.
Datum: 20.11.12 12:46
avatar

jura, neviděl jsem to jak opadává omítka, ale každopádně bych ihned písemně reklamovat dílo a požadoval opravu. změřili Vám vlhkost v bytě? Domnívám se, že nikoliv a proto je to jen výmluva zhotovitele.

kdo déle vydrží?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.11.12 14:40
avatar

Znám tuto situaci velmi dobře,když jsme revitalizovali dům,tak jsem potom opravoval možná 10 lidem tyto prostory.Vždy to bylo způsobeno nanesením štuku na staré nátěry,které se navlhčením dodatečně odlepily i s vrstvičkou štuku.Než reklamovat,tak je to lépe si opravit sám.Zedník pak nadělá svinstva jako na stavbě.Když si to sám opatrně odloupneš špachtlí.Pak se na čistý povrch natáhne finální stěrka a po zaschnutí se hned vymaluje.Dál se nic už neloupe a svinčík se odbyl na novinách lopatkou omítky-.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jindriska99
Datum: 21.11.12 09:35
Dobrý den,
máme stejný problém, tak jsem se chtěla zeptat, co znamená ta finální stěrka? Díky
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.