Jak se zbavit vlhkosti v doze se solí

Od: Datum: 15.11.10 17:22 odpovědí: 12 změna: 09.11.14 22:25

Prosím ,poraďte.Nevím jak se zbavit vlhkosti v doze se solí.Ta sůl už vlhká byla než sem ji tam nasypala.:(

Díky za pomoc.*nevi*

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mkat®
Datum: 15.11.10 17:25

Ja zvyknem do solnicky dat 3-5 zrniek ryzi.Sol nemam nikdy vlhku.

Ohodnoceno: 6x

Datum: 15.11.10 17:25

Ano taky se mi to stává, ona časem vyschne. Mám ji v neuzavřené keramické nádobě, takže větrá.

Ohodnoceno: 0x

Od: patronka*
Datum: 15.11.10 17:26

Vysypat, vysušit, přidat několik zrnek rýže.Možná stačí ta rýže, ale radím i vysušit.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 15.11.10 17:34

Já balím do kousku obvazu pár zrnek čočky.

Datum: 15.11.10 17:57

Já bych dózu se solí postavila na topení. *hi*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.11.10 18:45

Pokud sůl koupíš suchou a uzavřeš hned do dobře těsnící lahve,není důvod,aby zvlhla.Jinak stačí ji nasypat na pánev do slabé vrstvy a nechat na plotýnce chvíli vysušit,Pak nechat vychladnout a vzduchotěsně uzavřít.Děláme to tak na chalupě.

JABRAKA

Od: mej
Datum: 15.11.10 19:11

Děkuji za odpovědi,s tou rýží sem si nebyla jistá.

Mej

Od: myse®
Datum: 16.11.10 12:16

rýže, hrášek, čočka, fazole nebo pytlík se silikonem co bývá v botech... natáhne vlhkost

Od: hospodin*
Datum: 16.11.10 13:46

Pokud jste jí už vlhkou sypala do dózy, tak než vyschne, bude to trvat dlouho. Proto bych jí dal někam na topení třeba do pekáče a nebo na sporák a pěkně jí prohřál a vysušil.

Pokud vlhne během uskladnění, tak opravdu pomáhá rýže.

Od: standam*
Datum: 16.11.10 13:56

ze bych susil sul, to by me nenapadlo, radeji bych ji vyhodil a koupil novou a pak pripadne co radi ostatni

Ohodnoceno: 1x

Od: janourecek*
Datum: 16.11.10 15:13

nasypat na papír a nechat vsáknout vlhkost ale než to dělat takhle složitě tak bych radši koupila novou :-D

Od: zuzka01
Datum: 09.11.14 22:25

Dobrý den,

zde přesný postup řešení vašeho problému

1) Zajistit vhodnou dozu na sul - nesmí být glazovaná zevnitř

2a) Zvážit koupi nové soli za cca 5,-

2b) Vysušit sůl teplem (na plech do trouby na mírnou teplotu, na topení atd. předpokladem je sucho na daném teplém místě)

3b) Vysušit sůl absorbčním materiálem (Rozprostřít na hajzpapír, krepovy papir, ryze, vložky atd. předpokladem je, že vám to za to stojí a samozrejme sucho)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.