Pletivový plot jak na sloupky?

Od: Datum: 02.08.15 18:20 odpovědí: 6 změna: 03.08.15 14:13

Ahoj, chystam se dělat pletivový plot kolem celého pozemku. Pozemek je do čtverce. Vykopal jsem díry na sloupky a teď jde o to, jak to vlastně zabetonovat...

Zabetonoval jsem první a poslední sloupek je to od sebe asi 20m. Jak mám dělat ty ostatní? mám natáhnout navršek sloupků provázek a zabetonovat podle výšky provázku nebo si mám tužkou označit 50cm od spodu sloupku a podle terénu to tam naflákat? Tohle mi není jasné. Pozemek je trochu do svahu a někde nemusí být pravidelnývýškový rozdíl... Prosím poraďte jestli to teda mám dávat podle výšky provázku nebo podle terénu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 02.08.15 18:32

Dobrý den, ten provázek je dobrý, aby se udržela rovina a plot se "nevlnil". Výšku sloupků musíte mít u všech minimálně stejnou, jako je šířka pletiva. Tedy, já bych to měřil u sloupků od terénu vzhůru. Zdravím!

doplněno 02.08.15 18:37:

Pane Vašku - počkejte si ještě na další názory. Třeba někdo poradí lépe. Beton snad netvrdne .

doplněno 02.08.15 19:21:

Na rovině jsem si jistý, ale u svahu moc ne. Snad to není svah velký. Ale, když máte např. pletivo široké 1,8 metru, tak by nedávalo smysl, aby byl sloupek 1,7 metru nad terénem. Vyšší by vadit neměl, ale nižší ano. Také si ten terén mezi sloupky srovnáte do roviny (nakloněné). A hlídat si ten zákryt sloupků dle provázku.

Ohodnoceno: 2x

Od: kklaban
Datum: 02.08.15 18:35

Děkuji vám mnohokrát, to jsem potřeboval vědět. Hezký den Vám přeji pane a jsem s pozdravem. Vašek.

Od: kklaban
Datum: 02.08.15 19:15

Akorát jsem s betonováním započal, tak doufám, že jste se nemýlil

Datum: 02.08.15 20:02

My jsme si u zvlněného terénu vybrali dolíky a vrcholy, tam dali sloupky na výšku pletiva a až mezi nimi provázek. Přece nebudeme srovnávat celou délku plotu.

Ohodnoceno: 0x

Od: paw®
Datum: 02.08.15 20:29

Jak pise ben. Slkoupky vysoke o kousek vyse nez je pletivo. Mezi 1. a posledni natahnout provazek a ostatni isadit stejne vysoko. Sloupky davat do vady, aby byly svisle v obou smerech. Rohove sloupky s bocni vzperou, kvuli napinani a ohybu.

A jinak si muzete vybrat, bud to udelat do svahu podle pozemku (dela se bezne), nebo to udelat vzdy kus v rovine a pak odskocit. Jinak pod plotem je nakonec dobre polozit alesppon stare stresni tasky, trava pak neprorusta tolik do pletiva.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.08.15 14:13
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.