Nerezový bojler - jak připojit Fe potrubí

Od: Datum: 07.11.10 10:40 odpovědí: 10 změna: 03.02.11 22:14

Při připojení nerezového bojleru k Fe potrubí mám obavy z vytvoření galvanického článku mezi těmito dvěma kovy. Důsledkem může být proděravění místa vzájemného spojení. Tolik z teorie.

Má někdo praktickou zkušenost, kolik let takovéto spojení vydrží? Případně jak se takovéto spojení v praxi provádí?

Upozornění
Tato otázka je 6 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.11.10 11:15

Použijte mosazné spojky..koneckonců toto by mělo být napsáno i v návodu pro Váš ohřívač.

V případě vzniku galvanického článku může spoj vydržet i jen 1 či 2 roky...v praxi jsem se s ím již setkal.

Datum: 07.11.10 11:26

Ohřívač mám dělaný soukromě. Uvedený spoj mi drží už 16 let a teď jsem stále nervoznější kdy začne téct.

Datum: 07.11.10 11:31

Pokud máte obyčejný spoj z "černých trubek" tedy nikoliv pozinkovaný,pak by také neměl být problém.

Pokud to drží 16 let...

A zase taková práce to není...spoj opravit...na 30minut?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.11.10 13:23

Koroze ale v tomto spojení rozežírá nerez. Pokud nerez závit odejde, tak jsem nahranej. Leda navařit nové vývody.

Datum: 07.11.10 12:22

Možná, že té teorie je trochu málo. Jestli se nepletu, tak jak nerez, tak i běžná ocel je stále jeden a týž základní kov (FE), jen s odlišným složením zušlechťujících přísad.Takže výskyt galvanického článku mezi dvěma kusy "železa" je poněkud zvláštní.

Datum: 07.11.10 13:27

Hlavním složením nerezi je chrom a nikl. Fe je jen pár procent. Takže přísadou je naopak Fe.

Od: ivos1
Datum: 03.02.11 13:20

Nerez ocel je taková, která obsahuje více než 12% chromu. Pokud má více než 18%, jedná se již o ocel žárovzdornou. Zbytek je železo (ostatní prvky jsou řádově v desetinách nebo jednotkách %) . Z toho vyplývá, že železa tam není jen pár procent, ale tvoří převažující složku.

Datum: 03.02.11 20:12

Vypadá to, že jsem studoval nějaké divné základy metalurgie! Člověk se musí furt učit - mnohdy i zbytečné blbosti!

Datum: 03.02.11 14:39

K elektrokorozi nemůže dojít,pokud je spoj oddělen těsněním a je v suchu.V případě vytvoření článku jedna z elektrod je elektronegativnější než druhá.Nerezových slitin je mnoho druhů a je jen na uvážení výrobce,jakou zvolí na výrobu šroubení.Myslím,že by měl mít dost znalostí,aby zvolil složeníl,kde připojení převlečné matice nezpůsobí vznik článku.

JABRAKA

Datum: 03.02.11 22:14

No, já nevím, instalatér ani metalurg nejsem, ale nestačilo by ten bojler tedy připojit pomocí tlakových hadic?

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.