Manžel mě omezuje - co si počít?

Od: Datum: 19.11.12 12:56 odpovědí: 8 změna: 19.11.12 23:03

Dobrý den mám dotaz,.

Žiju s manželem 22 roků. po pár letech mi začal dělat problémy..ve všem mě omezuje zarazil mi i kontakt s financemi,sebral mi kartu do bankomatu prostě mě ve všem omezuje nemůžu vůbec nic jsem stoho hrozně zoufalá a nevim na koho se obrátit, i mi vyhrožuje .. když mu řeknu že si chci udělat novej účet,že se semnou rozvede, a všechno mi vezme ikdyž máme majetek společný prostě se to sním nedá vydržet.. jsem na zhroucení a moje dcera taky které je 19 a od malička má snim peklo a já taktéž .. Budu ráda za jakoukoliv odpovět Děkuji s Pozdravem Jana.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 19.11.12 13:09

A na co se vlastně teda ptáš? Jestliže si takto stěžuješ, mám jedinou otázku:
Proč ses už dávno nerozvedla? Dcera je dospělá a majetek soud rozdělí napůl, tak v čem je konkrétně problém?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.12 13:12
avatar

Dobrý den. Jano, u vás je zřejmě problém s komunikací. Může pomoci manželská poradna, pokud bude manžel ochotný spolupracovat. O tom, že byste se chtěla dát rozvést se nezmiňujete, takže zkuste tuto možnost. Třeba mezi vámi není ještě to hezké všechno pryč. Pokud máte pocit, že Vás manžel hodně omezuje, či Vám vyhrožuje, je zde možnost, obrátit se na linku důvěry, či bezpečí a poradit se v daném okamžiku tam. Pokud máte s dcerou doma peklo, pak to řešte. Nikdo jiný to za Vás neudělá.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ron*
Datum: 19.11.12 13:22

Dobrý den Jano.

Pokud manžel k tomuto jednání - omezování financí - nemá žádný vážný důvod, tak tuto situaci řešte. Obraťte se na manželskou poradnu. Vyhrožovat si nenechejte, zvláště ne rozvodem. Pro Vás a Vaši dceru by rozvod byl možná východiskem. O majetek, máte-li ho společný, Vás po rozvodu připravit nemůže.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bedr0
Datum: 19.11.12 14:18

Jano, troufám si říct, že Vám tu nikdo nemůže dobře poradit. Kontaktujte některou z občanských poraden, kde Vám buď poradí, jak situaci prakticky řešit, nebo dají kontakty na krizová centra:

http://www.obcanskeporadny.cz…oradny/Itemid,8/view,poradny/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 19.11.12 14:43
avatar

Jano, všimla jste si na manželovi nějaké změny, než toto propuklo? Nemohl mu někdo o Vás něco napovídat? Nějaký kolega z práce, aby si stropil legraci? Netušíte proč? Není to nějaká nemoc, nebo ztrácí sebevědomí, jako chlap? Určitě musíte o té situaci spolu mluvit a ptejte se manžela proč to dělá, jaký má důvod, co ho k tomu vede? Nic není jen tak. Vše má svou příčinu. Pokud za tím není ani kamarád, ani jiná žena, ani jeho nemoc, tak je to povahou a to ho nepředěláte, pokud nechce sám. - pt

Ohodnoceno: 3x
 
Od: pb®
Datum: 19.11.12 19:07

A proč jste si to proboha nechala líbit? Nějak si nedovedu představit, že by mi kdokoliv sebral MOJÍ kartu do bankomatu a neskončil by přitom na policii obviněn z krádeže. Vůbec mu neříkejte, že si chcete nechat udělat nový účet. Prostě to udělejte a v práci nahlaste nové číslo účtu, na který Vám budou posílat peníze. Ty společné účty jsou dvojsečná zbraň. Mám kolegyni, která roky žila ve spokojeném manželství. Pak, ze dne na den, měla doma žádost o rozvod, manžel odešel a díky společnému účtu jí pravidelně vybírá její výplatu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.12 21:38
avatar

A nemáte nikoho z Vaší přímé příbuznosti? Vaši rodinu? Ti přece musí za dvaadvacet let něco vědět. Co Vám radí oni? Ale já to vědět nechci, a nic z Vás tahat určitě nechci, protože bych Vám stejně nepomohla v tak složitém a intimním případě. Jen tak uvažuji. Já bych se totiž v prvé řadě obrátila na svou rodinu a řešila to, nebo se to řešit snažila s lidmi, kteří mi jsou blízcí a mají mě rádi. Tady o tom můžeme jenom polemizovat. Ale je možné, že třeba i to, Vám nějakým způsobem uleví...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.12 23:03
avatar

Nechala jste to zajít příliš daleko, obávám se,že teď už žádná manželská poradna nepomůže, už je příliš pozdě. Pokud by Vás ohrožoval, můžete zavolat policii, v dnešní době ho již mohou pro domácí násilí na 10 dní vykázat z domu. Jinak bych podala žádost o rozvod a odešla. Když už si nevážíte sama sebe a tudíž to pro sebe nechcete udělat, udělejte to alespoň pro dceru. JInak, jak už je výše uvedeno, existuje spousta občanských poraden, kam se můžete obrátit - kam už jste se měla obrátit dávno.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.