Normy pro umístění plynového kotle

Od: Datum: 19.11.12 09:43 odpovědí: 2 změna: 11.12.12 10:14

Dobrý den,
rád se informoval na normy při intalaci plynového kondenzačního kotle.
Jedná se mi o minimální vzálenost kotle od hrany vany.
Pořizuji si kondenzační kotel Viessmann Vitodens 100-W a rád bych ho instaloval do koupelny.
Dočetl jsem se, že u většiny kotlů je minimální vzdálenost od hrany vany 60cm.
A můj dotaz zní, tato vzálenost je
a) vzdálenost hrany vany od stěny, na které je kotel zavěšen,
b) vzdálenost hrany vany od kotle, kdy můžeme tyvořit imaginární kruh kolem hrany vany?
V příloze zasílám jednoduchý pohled mé situace.
Rád bych se informoval, zda je možno takto kotel instalovat, zda je to v normách, tak aby kotel prošel revizí.
Předem moc děkuji za informaci

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bavimeto*
Datum: 20.11.12 00:44

Dobrý den

V normě je to uvedeno, jedná se o normu 33 2000-701 Elektrotechnické předpisy elektrická zařízení ... prostory s vanou.

Možná by vám to prošlo u plynařů, ale revize elektro by se na to nedivala ráda

Níže skusím poslat obrázek je ze starší edice uvedené normy, ale toto víceméně platí (byla zrušena zona 3) (novější nemám elektronicky)

Pokud k tomu není kotel přímo určen měl by být mimo zonu 2, (zona 0 a 1 v žádném případě)

pozn. výškově zona 2 končí 2,25 metrl nad podlahou.

Ohodnoceno: 0x

Od: bytecek*
Datum: 11.12.12 10:14

Dobrý den,

a jak je to s umístěním plyn. kotle v koupelně bez oken? Nebo je lepší umístit kotel do chodby? Koupelna má rozměry pouze 130x235cm a je tam sprcha, wc a umyvadlo. Hned vedle je neprůchodná chodbička kde jen na zdi umístěný kotel. Chtěli bychom zvětšit koupelnu o tuto chodbičku (poté cca 210x235cm) ale nevíme co s tím kotlem. Prosím o pomoc

Děkuji

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.