Voděodolné lepidlo pod štuk?

Od: Datum: 19.11.12 06:46 odpovědí: 9 změna: 19.11.12 19:45

zdravím, zedník mi dělá omítky (na ytong) a jako lepidlo na perlinku použil Baumit duo contact. Jak jsem se ale dočetl, ten je voděodolný, protože je hlavně na venkovní fasádu. Jak na tom bude nebo nebude držet štuk, popř. potom malba? Bojim se že to nepůjde a bude se to muset všechno zase osekat. Co vy na to? *nevi*

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.11.12 09:13

To že je vodě odolná neznamená že je vodoodpudivá, jen má asi větší difůzi. S natahováním štuku podle mě nebude problém.

Od: jirin*
Datum: 19.11.12 09:17

chyba se vloudila, chtěl jsem napsat právě vodoodpudivá *zed* takže s tim bude problém?

Od: mowla*
Datum: 19.11.12 09:41

Tohle lepidlo je běžně používané na perlinku v exteriérech i interiérech - tedy se na tuto vrstvu vždycky nějaká další natahuje a ta se pak obvykle natírá...

Nechal bych to na zedníkovi a nebál se...

;)

doplněno 19.11.12 09:45:

Respektive - nechal bych na zedníkovi to, že se štuk posléze loupat či opadávat nebude!... ;)

doplněno 19.11.12 10:18:

Mno - tak zrovna vápenný štuk bych na vodoodpudivou vrstvu (lepidlo) nenanášel... :-D - domluvte se se zedníkem PŘESNĚ na materiálu, který máte koupit ("KVK vápenný" není přesné určení) - ideálně, kdyby jej koupil on sám... Je možné, že má tuto skladbu jako dobrou vyzkoušenu... Každopádně - z mého pohledu - platím zedníka za hotovou a dobře udělanou práci, ne za to, aby štuk opadával (nebo abych já vymýšlel, jak to udělat)... ;)

doplněno 19.11.12 11:45:

Kdybych se nechtěl spoléhat na zedníka - v tomto konkrétním případě, použil bych akrylátový nebo silikátový štuk...

Kdybych se ovšem nechtěl spoléhat na zedníka obecně, vůbec bych (do interiéru zvlášť) na porobeton (ytong) nevolil vrstvu lepidla s perlinkou - natáhl bych rovnou vápenný štuk...

Pokud by šlo o vlhké prostory (koupelna apod.) nebo prašné prostory (kotelna PP) bez další povrchové vrstvy (obkladačky), volil bych akrylátový nebo silikátový štuk, také ovšem bez mezivrstvy lepidlo-perlinka...

Datum: 19.11.12 09:53

trošku jste mě uklidnil... takže vápenný štuk KVK bude v držet v pohodě? nebo jaký doporučíte? tenhle si zedník poručil nakoupit

Datum: 19.11.12 10:22

Když se dělají štuky na staré zdi tak se zeď penetruje pro zvýšení soudržnosti penetrákem na na latexové bázi a tím se vlastně de fakto taky stává vodoopudivou. Tím pádem máte na zdi prakticky úplně to samé a nemusíte mít žádný strach.

Datum: 19.11.12 11:10

jaký štuk teda doporučíte? nechci spoléhat jen na zedníka, radši to chci mít pro můj klid nějak ověřené

Datum: 19.11.12 13:09

Počítám, že radit vám přesný druh štuku nemá smysl, protstě se smiřte s tím, že to držet bude a na vás zbývá jedině rozhodnout o zrnitosti. Jestli chcete dokonale hladkou zeď můžete sáhnout po sádrových směsích, chcete li naopak zeď trochu rustikální můžete použít směsi s větším kamínkem, které se primárně používají jako venkovní ale jejich použití uvnitř nic nebrání.

Datum: 19.11.12 17:16

Na toto lepidlo se i venku použije barevný štuk a musí sakra držet.Takže si starosti dělat nemusíš.

JABRAKA

Datum: 19.11.12 19:45

Je to standartní postup.Jinak pkd se nepoužije na ytongy lepidlo s perlinou,tak se používá většinou ne štuk ale univerzální jednovrstvá omítka ,dává se až do tl.1,5cm.Lepidlo se dává ,protože při omítkách se prorýsují spáry!

doplněno 19.11.12 19:48:

Jinak osobně jsem na jádro při rekonstrukci použil namíchané lepidlo co nám zůstalo před fajruntem a vyhodilo by se d o suti!Bylo to ze stěrky na zateplovačce,zn a výrobce nwn.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.