Zahazování drážek (elektrika, odpady...)

Od: Datum: 18.11.12 21:40 odpovědí: 5 změna: 19.11.12 06:21

Chtěl bych poradit čím zaházet dřažky po natažené elektrice? Jeden známý mi poradil jádrovou omítkou například od Weber JRU (Více vrstvá jádrová omítka pro ruč. zpracování) Je to vhodné? Někde ale mám vetší/hlubší díry/dražky, nemělo by se použit něco jiného, nebo jádrová omítka je dostačující, v kombinaci s nalámanýma cihlama do vetších děr?Nebo čím osvědčeným (jaký postup) zahazujete vy? Díky za rady!

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.11.12 21:43

Pro domácí použití jádrová + ulmky cihel, na stavbě normálně vápenocementová malta + ulomky cihel

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.11.12 22:09

Děkuji za reakce. A je rozdíl mezi jádrovou omítkou a vápenocementovou maltou? (jsem laik) Jinak dražky jsou jen v cihle, nosne obvodové zdi a pak i vnitřní příčky ("štorcky" cihly)

Mě jde hlavně o to jak dostatečně zapravit ty hlubší dražky,kde se dělala v příčce (duté cihle) drážka a je s toho najednou celá dutina. Jestli jádrová omítka není nevhodná na vetší vrstvy. Když mi i dojdou ulomky. A nebo mě napadá to dělat po vrstvách ale zase aby to mělo nějakou dostatečnou pevnost. Ale zase to nemam všude, to řešit par míst :)

Od: mowla*
Datum: 18.11.12 21:48

Záleží i na materiálu, v němž drážky jsou - ale obecně je jádrová omítka nejlepší... Pokud v cihlách, pak určitě... Drážku navlhčít a zaomítat, je-li větší, pak do vrstvy omítky zaomítat zbytky cihel (taky namočené - jakoby zazdít)... Povrch uhladit, po zavadnutí je možno i zafilcovat...

doplněno 18.11.12 23:43:

Jádrová - vápenocementová - v podstatě jde o totéž - je to omítka ´univerzální´, dá se jí zdít i omítat, jako omítka ´unese´ i silnou vrstvu. Při zrání popraská, proto se na ni musí natahovat štuk (fajnová ;) ).

Datum: 19.11.12 06:21

aha to jsem potřeboval vědět, že se s jádrovou jak zdít tak i omítat jak píšete.

Datum: 18.11.12 22:01

Když se jedná o dodatečně tahané kabely,pro uchycení se použije sádra.Zbytek drážky ,kterou se snažím udělat co nejmenší,aspoň v šířce,pak zatáhnu stavebním lepidlem.Nechám zatvrdnout,protože se lepidlo trochu smrští.Pak stěnu dorovnám finální stěrkou.Někdo namítne,že to je drahý postup,ale mám v praxi vyzkoušeno,že spotřeba materiálu se příliš neliší od jádrovky,nehledě na menší pracnost,po stěrce se může už rovnou malovat.

JABRAKA

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.