Samovolné zavírání dveří

Od: Datum: 18.11.12 09:34 odpovědí: 7 změna: 18.11.12 23:48
avatar

V paneláku z 90 let se nám neustále zavírají samovolně dveře. Nevíte jak panty,dveře opravit bez nějakých větších zásahů?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.11.12 09:47
avatar

Doladit na pantech křídla dveří , pokud jsou tedy šroubovací , ale spíše tam budou pevné a pak se nabízi řešení na pantech futer že se mezi pant a futro vsune silný šroubovák nebo majzl a pant se za pomalého ohybu vyhne do polohy kdy dveře nezavírají *jasne*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.12 11:51
avatar

Zkuste proměřit futra vodováhou, protože je asi máte nakřivo. Možná by pomohlo povolit horní pant dveří o jeden závit, jestli to jde a máte panty na závit. Jesli nemáte panty na závit, pak se obávám, že se s vašimi dveřmi nedá dělat nic. Jedině vysekat futra a znovu usadit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.12 12:37
avatar
Povolit panty na dveřích nepomůže. Někdy stačí prihnout panty na futru ,záleží, jak křivě jsou zazdene
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.12 13:40
avatar

POZOR (jak jistě víte zdi jsou křivé jak se patří) jednou jsem podobně né tedy přímo já hýbal s panty, až nám jeden upad a to byl teprve prů...r. Složitě jsem musel s kamarádem futra vyvrtávat a dělat závit do plechu pantu. Bylo to u vchodových dveří. Jak to upadlo, tak visely velice křivo a bylo nutné, to co nejdříve opravit. Ohnutí patnu moc nepomáhá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.12 16:20

Pokud to neni moc krive, tak se daji dorovnat panty rozbalenim, jinak upadly pant je daleko jednodussi a lepsi privarit a ne se s tim vrtat a sroubovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 18.11.12 15:44

Možné řešení je: Opatřit dveře vhodným zádržným mechanizmem. Například pákovým mechanizmem s možností regulovat jeho třecí sílu při jeho pohybu. Možná, že by pomohlo na pant mezi obě části, po vysazení dveří vložit vhodnou pérovou podložku, případně dosedací plochy zdrsnit (pilkou na kov) tak by se zvětšilo tření v pantech při jejich pohybu. miro

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.11.12 23:48

Aby sa dvere svojvolne nezatvarali-neotvarali,ale zostali otvorené nehybne v akejkolvek polohe od O po 180 st stat je treba dodržat iba jedno jediné-pánty na futrách musia byt presne pod sebou zvisle na zemský povrch! To sa dá presne odmerat IBA olovnicou z nemagnetického materialu a dobrá miera je odchylka pod 1mm .Ladením pántov na dverách sa mení iba medzera ,čo nemá vplyv na samozatváranie .

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.