Výměna povlečení - po jaké době?

Od: Datum: 05.11.12 11:12 odpovědí: 22 změna: 06.11.12 08:20

Včera jsme v debatě několika známých narazili na otázku, po jaké době je vhodné měnit povlečení v postelích. A neshodli jsme se na nějakém termínu. Asi je rozdíl, jestli je léto nebo zima, ale vycházeli jsme z toho, že se jedná o normálně čistotnou rodinu. Jak to je třeba u vás?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hahanaj*
Datum: 05.11.12 11:13

já měním tak po 10 dnech

Od: dery®
Datum: 05.11.12 11:37

Podle mě je optimální měsíc.

Ohodnoceno: 4x

Od: myse®
Datum: 05.11.12 11:54

taky jednou za měsíc... jinak po nemoci nebo v létě i častěji...

Ohodnoceno: 1x

Od: ladaadal*
Datum: 05.11.12 12:23

Já měním, když řekne manželka*smich*. Ale řekl bych že to vychází taky asi na ten měsíc. Pokud není někdo nemocen, to se pak převlíká po dobu nemoci častěji a po uzdravení taky.;)

Ohodnoceno: 2x

Od: ron*
Datum: 05.11.12 12:48

U nás jednou za tři týdny - maximálně měsíc. Samozřejmě po nemoci, či v horkém létě dle potřeby.

Od: kudrlinka
Datum: 05.11.12 12:49

Jak kdy, ale převlékám hlavně, když mi povlečení přestane VONĚT ČISTOTOU...;)

Od: krkovicka*
Datum: 05.11.12 13:02

1x měsíčně.Někdo to dělá obden-třeba K.Gott,který se v jednom rozhovoru takhle přiznal.Nejlepší je,když ráno svlecete,vyperete,vyvětráte,sušíte na slunci a večer do nich uleháte.

Datum: 05.11.12 14:35

*smich* Copak jsem Onassis?

Denne prat a susit to chce mit dost penez a dost casu. Jinak jen takovy muj dovetek. Pry neni moc dobre susit pradlo primo na slunci. *nevi* Asi blednou barvy, ci co.

Od: krkovicka*
Datum: 05.11.12 17:32

Ano,barevné prádlo vyžerou sluneční paprsky.Proto se za prvé pere barevné a choulostivé prádlo naruby a suší taktéž;)

Od: buss®
Datum: 05.11.12 13:06

No až to řekne nos, ne?

Datum: 05.11.12 15:01

Nevím, jestli jsem s mým tátou jediná, ale my nesnášíme spaní v čisté povlečení :-D Prostě jak je ta peřina "tvrdá", nedá se v tom spát! Všichni ostatní mí známí si v čistých peřinách přímo libujou

Měním povlečení podle potřeby, řekla bych tak po měsíci. A tu první noc vždycky protrpím :(

Datum: 05.11.12 17:01

V zimě povlečení měním za necelé 3 týdny a v létě 1x týdně. Alergii nemám, tak dávám povlečení do aviváže. Damaškové a bavlněné povlečení bez aviváže je po vyprání tvrdé.

Od: buss®
Datum: 05.11.12 17:44

Neškrobit.

Datum: 05.11.12 18:51

Já právě neškrobím... Prostě tu svoji peřinu musím mít pro dobré spaní "zaprděnou" :-D Úplně čistá mi prostě nevyhovuje :-D

Datum: 06.11.12 08:20

Ano, to je přiléhavý termín!*smich* Taky při naší diskusi tohle slovo padlo...*palec*

Datum: 05.11.12 18:16

Ano, to jsem slyšel mnohokrát, že první noc v čerstvě povlečené posteli je špatná a neklidná. Já tedy lehnu a spím, ať je to jakkoli, ale povlečení se musí pořádně pomuchlat a vytvarovat...*placni*

Od: ladaadal*
Datum: 05.11.12 18:34

Jerry - přesně tak, poštář musí být přesně vymačkaný na hlavu a krk a peřina správně pomačkaná. Výhodou je, když žena někam odcestuje, to se nemusí stlát a přesně tak jak si to nahečmám to pak mám celou dobu její nepřítomnosti a nemusím to každý večer drchlat dle své potřeby.

Datum: 05.11.12 20:28

*palec*Mám to úplně stejně. Zatím jsi jediný člověk, kterého jsem našel - co to má stejně.

Od: pt®
Datum: 05.11.12 18:48

Do ložnice chodíme spát po koupeli, či po sprchování, na spaní máme pyžamo a postel si neušpiníme. V létě, když je tepleji, tak za měsíc převléknu, ale v zimě klidně šest neděl a nevidím broblém, nijak se nepotíme a zdá se mi to optimální, když by bylo ale potřeba po nemoci, či jiném zašpinění, tak se převleče samozřejmě hned. Pes spí ve svém pelíšku, do postele ho nikdy nebereme. Ale každý podle sebe. - pt

Datum: 05.11.12 19:03

Jéjda aspoň někdo, už jsem myslela, že nejsu normální, taky to vidím na 6 týdnů. Co 3 mi příjde zbytečné...

Datum: 05.11.12 21:33

Jee,zrovna dnes jsem povlikala,jinak u nas tak 2krat do mesice.Vyprane prvni den mi nevadi,jelikoz spis myslim na tu vuni a pocit cista,proste tu tvrdost neresim.Mame flanelove,tak to neni tak hrozne.Avivaz by mela povleceni zmekcit.

Datum: 06.11.12 02:04

Záleží na člověku jak se potí.jinak postel zásadně nestelu,jen načechrám polštář a peřinu přehnu ,aby vyvětralo prostěradlo.Nespíme v obýváku abych musela zastýlat.Povlíkám v létě týdně při vedrech,jinak za 14 dní.V zimě,protože spíme v chladnu a tolik se nepotíme,ta za 4-5 neděl.Jinak já ráda v nově povlečené posteli.krásně to vonní a nestalo se mi,že je povlečení tvrdé.Používám aviváž.To,že je tvrdé"mi přijde jako málo vymáchané a nebo divný materiál.Sorry.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.