Jaké máte zkušenosti s firmou Alfa okna, sro?

Od: Datum: 20.08.10 21:33 odpovědí: 96 změna: 24.02.16 11:00

Dobrý den všem,

prosím, pokud máte zkušenosti (jakékoliv) s firmou Alfa Okna, s.r.o. prosím napište.

Moc děkuji.

I.Z.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: riky99*
Datum: 18.09.10 21:45

Cena odpovídá kvalitě. Slibují za málo pěněz hóóóódně vysokou kvalitu, ale realita je jiná. Neplní včas dodávky. Dveře měli dodat do 7 týdnů, 8 týden od složení zálohy nic .Měli jsme se stěhovat,všechny práce byly hotové, jen ALFA OKNA nedodala dveře.Stálo mě to spoustu nervů a telefonátů, než jsem se dozvěděla, jestli mi vůbec někdo někde ty dveře vyrábí, když už jsem zaplatila zálohu. Vedení firmy na urgenci E-mailem ( uvedeným na jejich stránkách ) vůbec nereagovalo! Na odbytu mi jejich pracovnice, která reagovala velmi dotčeně a vůbec neprojevila pochopení pro moji situaci , odmítla dát kontakt na vedení firmy. Takže jsem běhala jak Alík na jejich pobočku, kde jsem před 8 týdny zaplatila zálohu a paní jen slibovala, že zítra... a pozítří...a nejpozději do týdne...Je jasné, že pak už vůbec nevěříte. O profesionalitě technika, který zaměřuje už snad ani nebudu psát. U oken jsem zvolila jinou firmu a dala na zkušenosti několika známých a okna byla dodána v nejkratším možném termínu ( 4 týdny ) a poznala jsem jak vypadá profesionální chování k zákazníkovi.Cena však byla o srovnání vyšší než u ALFA OKEN.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: km*
Datum: 27.10.10 12:38

Dobrý den, já si nemůžu na tuto firmu stěžovat. Paní na pobočce byla opravdu moc příjemná, technik ochotný a trpělivý. Snažili se mi poradit jako laikovi, ale i tak abych ušetřila. Dokonce i okna se namontovala ve slíbeném termínu. Když jsem potřebovala okna seřídit, bez delšího čekání přijeli a okna seřídili.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: signboss
Datum: 09.11.10 14:01

ALFA OKNA - Paní na Plzeňskej pobočce byla ochotná a vstřícná. Technik docela frajer. Výroba a instalace oken do 4 týdnů byla splněna. ALE! Dva parapety se nedaly použít - málo hluboké, žaluzie nedodaly, prý až někdy příště. Jeden z montážníků byl totálně opilý, osobně jsem ho do bytu ani nechtěl pustit. Zbytečně svou vrávoravou chůzí poničil více než bylo třeba. Nakonec mně chybělo po jejich návštěvě 3400,- Kč. Nejspíš ten ožrala potřeboval na pivo. Krom toho v polovině montáže zmizel do hospody doplnit dávku. Nastalou situaci jsem psal na e-mail info@alfaokna.cz, ale ta snad ani není funkční. A sehnat číslo na někoho výš než jsou jen lidé na pobočkách je v nadlidskejch silách. Taková je zkušenost s firmou ALFA OKNA. Již nikdy více do baráku. Franta Ř.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ae64*
Datum: 22.11.10 15:13

ráda bych se s vámi zkontaktovala ohledně firmy ALFA OKNA. Z vašeho emeilu je zřejmé, že i vás tato firma, konkrétně pracovník této firmy okradl o 3400 Kč, mne tato firma po půl roce začala kontaktovat s tím, že jsem nezaplatila okna, což je absolutní nesmysl.

Můžete mi prosím poslat na vás email? děkuji. Eva

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ae64*
Datum: 22.11.10 15:09

S FIRMOU ALFA OKNA MÁM ZKUŠENOSTI JEN TY NEJHORŠÍ. OKNA NEVYVÁŽENÁ, ZEDNICKÉ PRÁCE DOSLOVA HNUS, NA REKLAMACI NEREAGOVALI, ZEDNICKÉ PRÁCE JSME PO NICH MUSELI KOMPLETNĚ PŘEDĚLAT A TŘEŠNIČKOU NA DORTU BYLO, ŽE PO PŮL ROCE MNE ZAČALI URGOVAT, ŽE NEMÁM OKNA UHRAZENÁ, AČKOLIV JSEM MĚLA V RUCE FAKTURU, ŽE JSEM OKNA UHRADILA V HOTOVOSTI. BOHUŽEL SE MI PRACOVNÍK NA FAKTURU NEPODEPSAL S TÍM, ŽE PENÍZE PŘEVZAL.

FIRMA ALFA OKNA NECHTĚLA SE MNOU NIC ŘEŠIT, SPROSTĚ NA MNE POSLALA PRÁVNÍKA, KTERÝ PO MNE NYNÍ POŽADUJE 20 TISÍC KČ. TAKŽE SI VŠICHNI UDĚLEJTE OBRÁZEK O POCTIVOSTI A KVALITNÍCH SLUŽBÁCH TÉTO FIRMY.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: majenka*
Datum: 16.01.11 11:27

Dobrý den,mám špatné zkušenosti v tom,že jsem si nechala udělat trojité sklo aby mě sloužilo proti uniku tepla.Měření a montáž oken proběhla v naprostém pořádku.Je jeden velkéj problém v tom,když jsem umývala okna tak jsem zjistila,že okna neboli prostřední sklo je poškrábané,špinavé a měla jsem i skla bublinkované! Když skla vyměnily po třetít je to pořád stejné! Píšou,že je to vyrobené z německého materialu,ale SKLA jsou vyrobené v POLSKU! Že jsou skla vyrobené v polsku to jsme zjistili při poslední výměně skel. Jestli někdo má taky nějaké zkušenosti napište mi díky M.M

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.11 18:13
avatar

Tato firma bere zásadně všechno z Polska.Tak se nedivte,co vám dodali.Ostatně ani giganty jako e..ro jor...an nemají ponětí o tom,jak má vypadat kvalita práce.Také mají veškeré komponenty z Polska a nic s tím nenaděláte.A buďte rádi,že jsou polské.Už se k nám začínají vozit šmejdy i z Číny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dadasek
Datum: 18.01.11 22:56

nejprve zdravim,

tak to mi reknete jak poznam kvalitni okna a kvalitni firmu,a ze okna nejsou Polske natzoz jeste to tak z Ciny,uz se mi krati cas kdy budu muset na okna sahnout vymenit i ja,nechci vse spatne poznat po montazi a po zaplaceni.tak kde a jak kterou atd firmu mi doporucite dekuji DADA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.11 18:05
avatar

Já jsem oslovil asi 18 firem na cenový návrh a tři z nich měli cenu třetinovou oproti zbytku. Byla mezi nimi i firma Alfa okna ale nakonec jsem dal přednost jiné "domácí" nabídce, kde jsem ukecal ještě slevu navíc. O tom, že to budou okna z "Polska" jsem věděl, ale není to tak docela pravda, profil rehau je z německa, kování taktéž a skla navíc z venkovním pokovením, v Polsku ty okna byly jen vyrobené a to je docela rozdíl. Mezi okny a dveřmi se pohybuju čtvrtým rokem a není pravda, že co je v polsku vyrobené je šunt, kvalita zpracování je daleko lepší než u oken vyrobených u nás a mnoho firem, co chcou přežít, stěhují výrobu právě do Polska nebo na Slovensko, protože konkurence je nemilosrdná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dharmasis
Datum: 29.07.11 09:21

Na profil Rehua z Německa, který je vyroben v Polsku, se při výrobě používají recyklované PET láhve.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ricmond
Datum: 02.11.11 15:28

Dobrý den,

Zajímalo by mě od jaké firmy jste si nechal dělat okna.

Děkuji za odpověď.

Miroslav Ryšavý. Pardubice. rysavy.mir@email.cz

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lenina*
Datum: 28.01.11 09:48

dobrý den,

na tyto stránky mě odkázala firma vekra, kterou jsme nezvolili jako dodavatele oken. montáž našich oken z firmy Alfa okna zatím neproběhla, takže ještě nemohu říkat "hop" ale co se týká přístupu paní z jihlavské pobočky, byl naprosto profesionální a tak jak si představuji. odpověděla snad na všechny mé všetečné otázky, nemluvě o tom že jsme poptávku měnili asi 5x! jinde by už se mnou asi vyběhli, ale ona zůstala stále milá a neváhala mé požadavky měnit. navíc mi vyšli vstříc s termínem instalace oken dle naší potřeby. zkrátka podmínky mi nabídli bezkonkurenčně nejlepší a to nemluvím o celkové ceně zakázky, která při technických parametrech (6-ti komorový systém, trojité sklo, oboustranný dekor - dřevo) vycházela cenově na stejné úrovni, jako dvojité sklo, 5-ti komorový systém a základní bílá barva u některé konkurence. navíc jsou v mém okolí dva známí, kteří si okna nechali měnit od firmy Alfa okna loni, a byli nadmíru spokojeni s přístupem montážníků / zaměstnanců a cenovou nabídkou firmy. na základě toho jsem tuto firmu poptala. jen bych chtěla poznamenat, že pracuji v obchodní sféře, a v dnešní době profesionální a vstřícný přístup ve stylu "náš zákazník, náš pán" potkávám málo...a pokud i cena je rozumná, není důvod se rozmýšlet...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: termitak
Datum: 20.02.11 18:12

Dobrý den.Já mám zkušenosti s pobočkou ve Starém Městě.Ochotu paní na pobočce se nemůžu vynachválit.Velice příjemná,dovedla poradit a dovedla naše požadavky bez probému až k objednávce.Dokonce nebyl problém domluvit si schůzku po pracovni době.Jelikož jsme měli dekor oken na objednávku tak dodací doba byla 10týdnů.Asi po osmi týdnech jsem potřeboval upřesnit orientační dodání oken ,kvůli domluvení dalších terminů s firmou co bude delat omitky.Po odeslání emailu mi během chvíle přišla odpověd,že se mi poptá ve výrobě a dá vědět.Načež přišel další emailže ještě dodělávají vstupní dveře aže se mi během dvou dnu ozve.Na druhý den dopoledne uz mi volali že mají moji zakázku hotovou a potřebují domluvit termín montáže,která proběhne za týden.Hodina příjezdu byla stanovena na 9 hodinu.V den montáže přijeli dva montážníci přesne v 9:00.Montáž oken proběhla bez problémů a v 13:00 bylo hotovo.Ještě po omítkách musí přijet technik,který namontuje žaluzie a seřídí okna.Já byl s touhle firmou maximálně spokojenej už od prvního kontaktu až po konečnou montáž,takže tuhle firmu mohu vřeledoporučit.Honza

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cb
Datum: 01.03.11 12:00

V žádném případě = NE NE NE. Mám špatné zkušenosti. Na pobočce v ČB byla paní ze začátku příjemná. Objednali jsme 4 okna a vchodové dveře. Při instalaci jsme zjistili, že rám dveří má úplně jinou barvu, než jejich výplň, 3 okna jsou menší jak na šířku, tak na výšku (zhruba o 3 cm) a klička jednoho okna byla usazena o 10 cm níž než u ostatních (okna jsou stejně vysoká). Výplň dveří vyměnili, rozměry oken byly prý absolutně v pořádku, takže se reklamace neuznává, výška kličky je stryktně dána výrobcem kování, takže se reklamace též neuznává. Jako jiní, mám i já zkušenost, že kontakt na nikoho z vedení nedostanete, zřejmě ví proč. Našla jsem si jej prostřednictvím Výpisu z obchodního rejstříku. Pan jednatel byl velmi vstřícný, myslím, že vůbec netuší, jak se jeho zaměstnanci chovají k zákazníkům. Po dvou hodinách byla reklamace výšky kličky uznána a rám okna vyměněn. Bohužel nemám dost sil dohadovat se i kvůli špatné velikosti oken, znamená to soudního znalce, atd.. Museli jsme přizdívat a teď stále jen opravujeme opadávající omítku. Holt - zlaté české ručičky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janas*
Datum: 15.03.11 11:49

Dobrý den, také bych se ráda podělila se zkušeností s touto firmou. Objednávala jsem si okna na Plzeňské pobočce, paní byla velice ochotná a příjemná, vše nám ukázala a vysvětlila. Okna dodaly v termínu a s montážní firmou jsme byli také spokojeni. Okna máme necelý rok a když jsme potřebovali okna seřídit, tak technik přijel během 2dnů. Takže já firmu Alfa okna mohu doporučit. Jana

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rs*
Datum: 04.04.11 14:42

Zrovna hledám kontakt na tuto firmu a vidím diskuzi , takže se také připojím:

1. zakázka dodána o měsíc později (dostali jsme ale slevu asi 1000).

2. vchodové dveře levé místo pravých, reklamace skoro 2 měsíce.

3. když už je dodali, místo kliky byla koule, hnědá místo bronzové. Doplácím zbytek (další sleva 2000), což se jeví jako chyba. Ale smlouva zní jasně.

4. výměna kliky, ačkoliv namotoval novou, byla již poškrábaná, asi špatným skladováním.

5. výměna kliky, vpořádku, při seřizování dveří ale zjišťujeme, že jsou upevněné křivě a tedy nedoléhají. Slib že je přemontují.

6. půl roku od slibu a nic se neděje. Reklamaci na pobočce nelze nahlásit, protože pobočka Litoměřice věčně zavřená z nějakých důvodů. Volám tedy přímo na vedení firmy 733619398 a vše hlásím. Slib že se mi ozvou.

7. 14 dní po posledním slibu se právě pokouším opět dovolat ...

pokračování příště

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zdenka*
Datum: 07.04.11 10:19

Zdravím, my si nechávali dělat okna na Budějovické pobočce. Paní byla příjemná, všechny otázky které měl můj přítel, a že jich nebylo málo, velmi ochotně zodpověděla. Okna měli být hotová za 6 týdnů, ale za 4 volali že už je mají hotové. Přijeli přesně na minutu, kdy jsme byli domluvení. Okna zvládly udělat během dvou dnů, včetně zednického začištění. Jediný zádrhel byl že měli krátké parapety, tyto parapety dodali do měsíce a vše dodělali. Jsme nadmíru spokojení. Taky jsme pročítali před výběrem všechny diskuze, ale když se to vezme kolem a kolem, tak žádná s firem nemá jen pozitivní doporučení. Vybrali jsme i přes diskuze tuto firmu a jsme spokojení. Nehledě na to, že jsme dostali jako dárek k novým oknům startovací čistící balíček - přípravek na plasty, olej na kování a mazání na těsnění. K vánocům jsme obdželi další sadu. Je to moc šikovný přípravek, že jsem ho objednala a rozdávám rodině k narozeninám

Zdravím Zdeňka České Budějovice

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rtomanova
Datum: 12.05.11 17:21

Minulý měsíc jsme si nechali vyměnit okna od společnosti ALFA OKNA a jsme velice spokojeni. Zvažovali jsme i jiné firmy, ale kvalita a hlavně cena byla rozhodující. Montážníci byli strašně šikovní, příjemní a ochotní. Rychlost dodání i montáže nás mile překvapila. Takže doporučuji.*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrpospisil
Datum: 13.05.11 07:52

Dobrý den, u firmy jsem objednával před necelým rokem 6 oken, jedny vchodové dveře a balkonovou sestavu v barvě zlatý dub a žádný problém. Paní na pobočce v Novém Jičíně byla velice ochotná, poradila a vše ukázala. Asi za 5 týdnů byla okna hotová a montáž proběhla v pořádku. Ta parta, co to montovala neměla chybu, chlapi makali a šlo jim to pěkně od ruky. Menší zádrhel byl v síti proti hmyzu. Dodali ji v jiné barvě než jsme si objednali, takže jsme ji ihned reklamovali. Novou dovezl do týdne technik, který nám přišel okna seřídit. Rodiče si po naší zkušenosti také objednali u nich a jsou taky spokojeni.

Zdráví Petr

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarkak
Datum: 04.06.11 21:36

PROBOHA LIDI, TAK SE PODÍVEJTE NA OBCHODNÍ REJSTŘÍK, VŽDYŤ TO JSOU BÝVALÁ OKNA EURO- JORDÁN!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: reakce
Datum: 06.06.11 13:37

Firma Alfa okna s firmou Euro Jordán nikdy neměla nic společného. Takže nevím, kde jste vzala tuto informaci. Každopádně tímto svým tvrzením firmu Alfa okna značně poškozujete! Firmu Euro Jordán, stejně jako Plastom a Okpo vlastní jeden majitel, p. Kamil Jordán. Euro Jordán je v insolvenci a své závazky, co vím z doslechu, neplní už ani Plastom. Firma Alfa okna žádné existenční problémy neřeší a funguje bez problémů! Takže tady nestrašte lidi takovými nesmyslnými bláboly.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: doctor
Datum: 06.06.11 23:03

...nikdo nikoho nepoškozuje. Tyto dvě fitmy měli nekolik let stejného jednatele, jistého pana Jordána ročník 68 každý si to může ověřit...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lea*
Datum: 07.06.11 07:09

...souhlas..Jordán byl zapsán jako jednatel, jenže tohle platilo v časech dávno minulých a nic to neznamená. Spíš naopak. Pokud ho z firmy "vylili " , tak asi věděli proč. A měli pravdu..koukejte jak dopadly jeho firmy . Určitě jsou rádi, že se ho zbavili.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomajz
Datum: 08.06.11 08:08

Aby ses nezbláznil, co jsi zač člověče ulhanej?!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sfinxis
Datum: 29.07.11 09:33

Tak čtěte v obchodním rejstříku pozorně. Společníci se rozešli a EURO Jordán (dnes již zkrachovalý) zůstal EURO Jordánem a ALFA okna si šla svou vlastní cestou. Když jsem si nechávala dělat v loňském roce poptávku u obou firem, každá pracuje s jinými profily a kováním.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ajaafik
Datum: 29.07.11 09:40

Přečtěte si obchodní rejstřik ještě jednou. Společníci se již před lety rozešli a šli vlastní cestou. EURO Jordán (dnes již zkrachovalý) zůstal EURO Jordánem a ALFA okna si vyšlapala vlastní cestičku. Když jsem si v loňském roce nechával zpracovat poptávku u obou firem, každá nabídka obsahovala jiný profil i kování.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alenapodhorska
Datum: 07.07.11 12:53

Dobrý den,

s firmou ALFA OKNA s.r.o. mám velice dobré zkušenosti. Paní na pobočce byla velice ochotná, vše mi ukázala, vysvětlila. Cenovou nabídku zpracovala do 10min., vše vytiskla. Cena sice nebyla nejnižší, ale ve smlouvě Nám garantovali garanci původu oken, takže debaty o tom, že jsou okna polská je nesmysl! Technik byl frajer, zaměřil, vysvětlil ... vše v pořádku. Slečna z pobočky Nám volal ahned druhý den, že můžeme podepsat smlouvu. Při podpisu vše znovu zopakovala, takže maximální spokojenost. Za 5 týdnů Nám volala firma a domluvila s Námi termín montáže. Okna jsou krásná, nepoškozená ... opravdu jen vřele doporučuji

Hezký den

S podzravem Alena

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.11 13:38
avatar

Aleno o jakém původu mluvíte? Ono ty profily nebo skla nemusí být Polské, ale jsou určitě v Polsku ty okna jen vyrobené. Věřte, že kdyby ty okna byly vyrobené u nás, jsou daleko dražší. Takže jste se na pobočce mohla té paní zeptat, kde mají výrobní halu, pak by vám to jako nesmysl nepřipadalo. Tím ale nechci říct, že vyrobené okna v Polsku jsou šmejd, sám mám okna vyrobené v Polsku a můžu říct, že kvalita zpracování je na vyšší úrovni než u nás.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lenka007*
Datum: 14.05.12 08:16

Výrobna je ve Vsetíně!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: za
Datum: 14.11.12 11:21

Vyrobní hala je ve Vsetíne a to není polsko, co jsi mel ze zeměpisu lamo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: markytka*
Datum: 07.09.11 20:18

Zdravím, kdybych věděla o téhle stránce dřív, tak babičce výměnu oken s touhle firmou vymluvím. Je pěkné že mají akce na slevu, ale je to humus. Nejdříve jsme čekali 4 týdny až nám vyrobí dveře, a když po 2 týdnech přijeli 2 chlapi, tak i vandalové by stará okna odstranili MNOHEM lépe. A to nepočítám poničené kachličky půl metru od okna, okno které bylo vyrobené menší než mělo být a bordel který po sobě nechali nebral konce. Tuto firmu absolutně NEDOPORUCUJU!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zakaznik
Datum: 08.10.11 16:15

ALFA okna sro je banda ozralejch a ulhanejch kretenu.Jablonec nN

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pimpo*
Datum: 26.10.11 11:09

Kterápak konkurenční firma tady na Alfu pluje?

Zdravím Petr

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zakaznik
Datum: 31.10.11 12:37

Neni třeba plivat,jetoho většina pravdy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kl*
Datum: 02.11.11 19:53

Dobrý den, já si na firmu nemůžu stěžovat. Vše proběhlo naprosto v pořádku. Slečna na pobočce v Příbrami byla velmi vstřícná, ochotná. Dodrželi termín výroby a termín instalace také. Technici byli velmi rychlí. Alfa okna mohu jen doporučit!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vitalpa
Datum: 04.11.11 11:33

Dobrý den,vždycky si předem čtu komentáře a nestačím se divit, proto napíšu můj vlastní názor. Přijde mi, že lidé se ozvou, jen když si můžou stěžovat. My jsme si nechali před týdnem namontovat okna od firmy Alfa okna pobočka Staré Město-Uherské Hradiště. Paní co nám vyřizovala zakázku byla moc příjemná a se vším nám poradila. Komunikace byla na jedničku. Poté přišel pán co nám to vyměřil. S ním také žádné problémy nebyly,ještě nám poradil, že si můžeme dát jiné sklo do koupelny,kam stejně nejde vidět. A tím jsme se vyhnuli žaluziím, se kterýma nervím když je umývám. Domluvily jsme si předběžný termín, kdy nám přivezou okna a namontují. Paní volala ve sjednaný den, že okna jsou hotová. Okna jsme si vybourali sami. Přijeli dva moc sympatičtí pání, okna nám namontovali, vysvětlili co a jak má být, dali klíček, že kdyby něco nesedlo. Okna sedí všecky perfektně. Zednické nám paní řekla,že oni nedělají, že na to mají sjednanou firmu, ale za zapravení 7 oken si účtují 11 700,což je dost vysoká částka. Tak jsme si to zapravili sami. Boky a vrch nám dělal můj přítel, který není zedník a parapety jsme si seřezali a položili dvě ženské. Tím jak byla okna dobře zaměřená a usazená s tím tolik práce nebylo. Alfa okna bych určitě doporučila. Nevím proč mají nejnižší cenu tady u nás, ale z důvodu kvality to určitě není.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: w
Datum: 21.11.11 13:09

Nevím co máte proti společnosti alfa okna, ale já jsem velice spokojen. Od počátku až do konce vše klaplo, týden spoždění s montáží oken se dá pochopit a ještě se mi za to slečna z pobočky v Liberci 3x omlouvala.

Dík Honza

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirinka*
Datum: 11.12.11 21:39
Dobrý večer, nám se osvědčily okna od firmy RI OKNA Bzenec, v Olomouci mají zastoupení firmou JKT OKNA Olomouc, sídlí v tzv.ušáku. Naprostá spoojenost s jednáním obchodníka,zaměřovačem,výrobkem a montážníky. Není to jen o výrobci a o profilu. To je jen cca 50% úspěchu. Vše dělají lidé a pokud člověk najde solidní lidi, úspěch je zaručen .
Ohodnoceno: 0x
 
Od: karwie
Datum: 14.12.11 08:12

Dnes je středa 14.12.2011 a zítra by měla být okna přivezena a namontována. Blondýnka z olomoucké pobočky zatím na tři předběžná upozornění reaguje zatím s denním zpožděním, okna jim zhotovují ve Vsetíně,odkud by měli přijet montéři a odkud by i vás měli vyrozumět o termínu dodání. V mém případfě by okna měla být zítra přivezena a ZATÍM SE NIC NEDĚJE A NIKDO NEVOLÁ, tak jsem zvědav. Slibovat zatím umí...Jinak co se týče týče práce zaměřovacího technika - slušnej chlap, ake pro peníze firmy se budu klidně plazit před zákazníkem po kolenou ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karwie
Datum: 18.12.11 09:15

Tak po středeční urgenci na jejich zelenou linku mi bylo přislíbeno ze Vswetína, že prý přijedou 20.12. v devět ráno mi ta okna vyměnit. Přitom pět týdnů měli čas ... Příště asi bude lepší je dva týdny před vypršením smlouvy otravovat a nedat jim pokoj...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cekatel
Datum: 26.01.12 18:26

Tu nejhorší,slečna Hyská zástupce Plzeňské pobočky po zaplacení celé čásky ,kterou jsem uhradil 27.12.2011 (68 000 kč) mi 10. ledna napsala že částka nebyla uhrazena a tak se smlouva ruší.Vypadá to jako černej vtip ale je to realita.Urguji a žádám po ní potvrzení platby ale na pobočče si hrajou na mrtvého brouka.Snad seženu nějakou adresu na jednatele společnosti a zkusím se nějak dohodnout...jediné co mám v ruce je doklad o zaplacení.Jestli můžete vyhněte se obloukem této firmě!To ještě není konec...nevím jestli se okna vůbec vyrábí,nevím vůbec nic o svěřených penězích které jsem poslal na konto Alfa Okna.Dnes je 26.1.2012...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nechvatalovi
Datum: 15.03.12 14:11

Zdravíme,

my se slečnou Hyskou neměli žádný problém, naopak, pokaždé, když jsme zavolali byla velice ochotná, sdělila Nám veškeré informace k naší zakázce, zakázku s námi několikrát překontrolovala. Nejspíš je to o osobním přístupu a také o tom, jak se chováme my jako zákazníci. Je hezké, že zde kritizujete a přímo konkretizujete jméno dané slečny, ale sám se nepředstavíte. Což také svědší o mnohém.

Montážní skupina přijela, okna namontovala a jsme velice spokojeni.

Můžeme jen doporučit

Díky, zdraví Nechvátalovi

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cekatzel
Datum: 15.03.12 21:58

Dobrý večer,aha příbuzní se ozvali...paní Hyská a paní Skalková absolutní propadák u Alfa okna,chcete další iformace?Jmenuji se Josef Batoš jsem z Chebu...najdete mě v Podhradě,to je část Chebu.Bartfesoj@seznam.cz

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skalkova
Datum: 16.03.12 10:39

Dobrý den pane Bartoši,

vidím , že zde opět hodnotíte práci firmy ALFA OKNA nepravdivými informacemi, mrzí mne , pokud jste nebyl spokojen , že jste se neobrátil na můj e-mail.

Vaše zakázka byla namontována 7.3. 2012 v 10. kalendářním týdnu, přesně podle smlouvy. Zakázka je namontována a předána bez závad, viz předávací protokol s Vašim podpisem. Nenamontovány byly vchodové dveře a 2 ks oken z důvodu Vaší nepřipravenosti stavebních otvorů.

Na předběžném termínu montáže jsme se domluvili v našich " krásných " e-malech již 27. a 31. ledna 2012 a Vy jste se dle této korespondence na montáž těšil, a za další jste byl informován týden dopředu o přesném termínu montáže .Váš přístup, a to jak nepřipravenost stavebních otvorů, kvůli kterým jsme nemohli montáž dokončit, tak výtky prezentované pouze na tomto webu, mne velmi nemile překvapil .

Tímto se na Vás obracím s žádostí, podávejte do médií pouze pravdivé informace, jinak budu nucena předat celou záležitost právnímu oddělení naší firmy, a řešit vše jako šíření pomluvy a poškozování dobrého jména naší firmy.

PS: Vždy se najdou nespokojeni zákazníci, otázka je jestli mají oprávněný důvod k nespokojenosti nebo je to jejich životní filozofie.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skalkova
Datum: 16.03.12 10:40
Ohodnoceno: 0x
 
Od: skalkova
Datum: 16.03.12 10:42

předávací protokol pana Bartoše.
S pozdravem Skaková, ALFA OKNA s. r. o.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: skalkova
Datum: 16.03.12 10:45

Předávací protokol pan Bartoše.
S pozdravem Skalková, ALFA OKNA s. r.o.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mlynek
Datum: 18.09.12 14:12

dekuji. timto jste me ujistila, ze od vasi firmy si okna rozhodne nekoupim. a ten pan vas mel za tohle zazalovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zakaznik
Datum: 18.03.12 09:31

Dobrý den.Zase tak perfektní nejste jak si myslíte.Ať už je to jak chce ,okna jsou už namontované.Otvory velké a okna o dost menší.Budu muset řezat a nalepovat tvárnice o síle 2 cm na otění oken kolem dokola.Na spodní straně to dělá dokonce 6 cm.Při zaměření jsem vše ztvrdil podpisem,takže jste krytí.Kde se ale stala chyba paní Skalková?Děláte to takhle všude a nebo se to povedlo jen u mne.Je to nornální standartní postup vaší firmy?Myslíte že je to pomluva nebo se přijedete osobně podívat s metrem.Můžete mi při tom pomoct při řezání tvárnic,ať víte co to dá za makačku paní Skalková.Bartoš Josef.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cekatelik
Datum: 17.03.12 01:44

Dobrý večer paní Skalková,nestrašte lidi s právníkama.Pokud si vzpomínám nemluvil jsem o montérech a vaší dodávce zboží ale o konkrétních lidech a jejich práci.Domluvili jsme se na tom že mi zavoláte,ale nezavolala jste...to byla chyba!Zavolal mi místo vás pan Trnka a ten byl o dost slušnější než vy,alespoň mi neříkal do telefonu...co jako máte za problémy...Tak abych to dal na pravou míru.Pan Trnka byl slušný.Montéři zachraňovali co se dalo se sklopenýma očima,práce jim šla dobře od ruky.Okna vypadají vceku dobře.Stavební otvory?Neměl jsem připravené vchodové dveře a dvě malé okna...ale o těch nebyla řeč.To že se mi nelíbila práce paní Hyské a následně váše práce paní Skalková,to se snad ještě smí.Jste možná oblastní vedoucí nebo nějakou takovou funkci zastáváte u Alfa Okna,neznamená že můžete zveřejňovat můj podpis.Nebyl jsem s prací p.Hyské a s vaší prací spokojený.Stačí vám to takhle nějak?Bartoš Josef

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xx*
Datum: 19.03.12 08:00

Vy snad můžete slečny Hyské a jiných jména zveřejňovat? Aniž by jste se jí/jich dotázal, zda chtějí být zveřejňováni?K tomu to kroku jste neměl žádné právo! Buďte tak laskav a už dejte konečně pokoj!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vbrfkgnrgigrg
Datum: 19.03.12 11:26

Ok,stejně bych nic nevyzískal...omluva vám nic neříká.Mějte se

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jicin
Datum: 07.06.12 07:06

*slunce*DOBRY DEN TAKY JSME MELI STRACH S FIRMOU ALFA OKNA JICIN PTALI JSME SE V OKOLI .JSME SPOKOJENY TERMIN DODANI I JEDNANI S NAMI V PORADKU.CLOVEK MA STRACH, PROTOZE TO BYLA FIRMA JORDAN.V OKOLI NAS DELAJI OKNA NESLYSELA JSEM STIZNOST.BOZENA*slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lee2010
Datum: 23.08.12 15:58

Po přečtení těchto příspěvků jsem začala mít obavy,jak dopadne moje zakázka.Máme objednány okna a dveře od této firmy s montáží do 5 týdnů,které uplynou za 4 dny.Kontaktovali jsme již paní na pobočce,že se měli ozvat týden před montáží s upřesněním data a nic se neděje.Poslala prý email na firmu a prý se ozve,zatím je zase jeden den pryč a opět nic.Manžel samozřejmě ze dne na den volno nedostane,je konec prázdnin,možná jsem zbytečně nervozní,ale tyto příspěvky mi na klidu nepřidají.Záloha zaplacená,půl baráku vyklizeno a čekáme.Věřím,že to dopadne dobře a já budu moci doplnit svůj příspěvek o šťastný konec.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ex*
Datum: 23.08.12 16:39

dobry den ,jestlize mate zajemo okna a dvere primo od vyrobce,tak jsem ochoten predat kontakt na Polskou firmu,ktera dela bezkonkurencni nabidky.Prijedou kamkoli zameri a vyberete si z siroke nabidky a do dvou dnu vam poslou cenovou nabidku.Vse je zdarma.Mam s timto vyrobcem ALDO ty nejlepsi zkusenosti.CENOVE NABIDKY JSOU VYHODNEJSI AZ O 30%. kontakt 608911101

Ohodnoceno: 0x
 
Od: reny*
Datum: 09.09.12 18:51

Máte někdo zkušenost s firmou Alfa okna s.r.o. z Liberce?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lee2010
Datum: 16.09.12 18:00

Tak už máme Alfa okna,jak jsem zde psala,že čekám na splnění dodávky, a byl to horor.Termín dodávky byl dodržen,pracovníci začali bourat stará okna,pak přepočítali okna,která dovezli a zjistili,že jedno okno chybí a není ani vyrobené,a dokonce ani započítané v ceně díla!Technikem bylo zaměřené,ale paní,která objednávku zpracovávala to špatně spočítala.Museli jsme tedy okno zajet doplatit,aby se mohlo objednat a do týdne mělo být dodáno.Tak jsme týden měli zasazená nová okna a jedno staré.Objednali jsme si navíc parapety k trojúhelníkovým oknům,které technik zaměřil.Dovezli nám parapety o délce 25 cm!To se zase technik spletl,měly být 65 cm,na místě byla vypsaná reklamace.Ptala jsem se,jak to znají z praxe,k jakým oknům by mohly být 25cm dlouhé venkovní parapety,to tak k nějakým střílnám na hradě.Takže shrnuto,okna a vchodové dveře po stresujících jednáních,s patřičným doplatkem a vybíráním další dovolené,nakonec mám.Doobjednané parapety a následně reklamované,i když zaplacené nemám.Vzhledem k tomu,že na reklamaci mají 30 dní,budu mít trpělivost.Píšu to zde proto,aby si každý mohl zvolit,firem na trhu je spousta a není lehké si vybrat tu správnou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nitylove
Datum: 11.03.13 14:43

Samozřejmě splést se může každý, všichni jsme jenom lidi.
Ale prosím Vás, objednáváte okna a nezkontrolujete si počet? Já vždy pečlivě kontroluji, co jsem podepsala, protože pak už je to vše jen slovo proti slovu. Samozřejmě stejně tak to po sobě měla zkontrolovat i paní na pobočce.

S firmou mám dobré zkušenosti. Žádné drama, zakázka včas, okna máme tuším 3 roky a vše funguje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: plcv
Datum: 19.09.12 09:09

Dobrý den,

my máme velmi dobré zkušenosti s touto firmou. Objednali jsme si okna o prázdninách s tím, že budou hotové do 5 týdnů. Okna nám přijeli namontovat dokonce o týden dříve. Slečna na pobočce byla velmi ochotná. Vše nám vysvětlila, doporučila zůzné alternativy. Technik byl velmi seriozni, ukecany a mily pan. Manzelovi hodne veci doporucil.Jde videt, ze ma s tim velkou praxi. Slecna na pobocce na nas pockala dokonce po pracovni dobe, abychom vse zkontrolovali. Po zaplaceni zalohy slo vse podle planu, zavolali o tyden drive nez meli. Prijeli týpci, okna vybourali, namontovali. Vse probehlo bez jakych koliv komplikaci.

S okny jsme velice spokojeni.

Jen bych rada podotkla, ze to, ze se nekdy neco nepovede neni jeste az takova katastrofa..pokud je firma ochotna vse napravit pak neni duvod je zde spinit. Stalo se nam to pri vymene oken u babicky. Bohuzel bylo jedno okno poskrabane. Firma ovsem kridlo vymenila. Vsichni jsme jen lidi a i nam se obcas neco nepovede. Dulezi ovsem je, vse napravit, tak aby byli vsichni spokojeni ...

My spokojeni jsme a velice radi se na prodejnu vracime. Biť jen pozdravit...

Firmu ALFA OKNA s.r.o. vřele doporučuji!

Plcv

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.12 11:28
avatar

Okna, rámy, kliky, kování ... všechno pro ně vyrábí poláci, kteří napodobují orginály. No prostě jsou to ti poláci co sem dodávají sůl, potraviny, hračky a poslední dobou i maskovaný metyl ( methyl ) v alkoholu ...

#4b0082">#add8e6">Co myslíte? Jaká bude kvalita? Zamyslete se.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zakaznik
Datum: 19.09.12 11:56

chtěla bych věřit,že kvalita oken nebude zase tak špatná a doufám,že tak budu moci mluvit i po delší době,ale kdo ví.Zatím okna máme krátce,zima je před námi,tak uvidíme...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jaroslavtachovv*
Datum: 21.09.12 08:54

Dobrý den,

nestačím se divit, jací jsou lidi zlí. Firma ALFA OKNA s.r.o. nám dělala okna před rokem a musím říct, že jsme maximálně spokojeni. Jak slečna na pobočce, tak technik a lidé, kteří nám okna montovali byli super. Jejich výkon byl opravdu profesionální. Podotýkám, že se nejednalo o jedno okno, ale celý barák, kde bylo 32 oken vchodové dveře. Po několika měsících jsme volali slečně na prodejnu, že potřebujeme seřídit okna, opět maximální spokojenost. Vše proběhlo tak, jak mělo! Je škoda, že sem nepíše více spokojených zákazníků jako jsme my.

Přejeme firmě více takových spokojených zákazníků.

z Tachova zdraví

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cpmp
Datum: 25.09.12 19:44

Zdravím ve spolek.

Alfa Okna si cca před třemi lety nechal montovat bratr pobočkou ve Žďáře nad Sázavou. V podstatě vše bez problémů, okna fungují řádně dodnes. Ale nelíbí se mě jejich "garance českých oken". Když okna dovezli tak byly obaly popsané polsky (nepletu se, kamarád je polák...), taktéž občas poznámky na vnitřních stranách rámu. Když jsem se na to posléze ptal technika nebyl schopen odpovědět a nakonec vykoktal, že je prý dělaj na slovensku... Tak asi tak...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lee2010
Datum: 27.09.12 23:31

Již jsem zde popsala,jak probíhala výměna oken u nás a také,že jsme dostali objednané venkovní parapety do 4 oken nesprávných rozměrů.Byl nám vypsán technikem reklamační list s termínem 30 dní.Termín vyprší zítra a nikdo se z firmy neozval a pochybuji,že příjde někdo o svátku nebo víkendu.Mezitím se nám vytratila pobočka z Nového Jičína do Hranic,viz stránky firmy Alfa.Takže když jsem to měla do Nového Jičína 12km,tak do Hranic to mám 39km,to se mi ta reklamace prodraží,protože telefon v oddělení reklamací nějak u reklamací nezvedají.Možná by mi mohl někdo poradit.Děkuji

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kareld
Datum: 03.10.12 09:25

Máte někdo zkušenost s pobočkou Kladno?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rody*
Datum: 30.10.12 13:07

Zdravím všechny,

já se byl zeptat v Kladně u paní moc příjemná tedy nebila chápu že jsem chtěl jen dva okna takše pro paní žádný kšeft. Žekla mi že nemá čas že něco dělá, nakonec mi to ale žekla.Žeknu vám lidi ta jejich sleva 61% je lež.bud mi pani nedala zadnou slevu a nebo pekne kecaji s tema slevama. Tam už bych ale nesel, se preci nemusím vtírat. Že jo?

Všechny zdraví Rody

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miera
Datum: 31.10.12 19:16

Proboha,naučte se gramatiku! Ta paní Vás opravdu tloukla?(nebila) A před že,ale,aby,dělají čárky i staré baby. Já mám s firmou opačnou zkušenost.Ochotu a vstřícnost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rody*
Datum: 01.11.12 07:51

Sem cizinec, sem v česku sotva dva roky, tak se starej o sebe chytráku! Sem napsal názor jak se keme chovali.

Rody

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lajlik
Datum: 04.04.13 13:21

Ano, kupovali jsme okna k babičce a vše v pohodě. Paní Šimáková je ochotná, zrovna sní vyřizuji dalšěí objednávku.Jenom parapety byly krátké a slabé, ale druhý den přijel machr zkouknul, uznal, že je to špatně jestli má zajistit nové, už jsme nechtěli žejsi zajistíme sami. Sundal je hned. Máje dva roky, vypadají dobře a žádné problémy

Ohodnoceno: 0x
 
Od: p
Datum: 12.10.12 09:02

Opravdu spokojenost. Vše proběhlo v termínu. Ochota. Žádný problém. Jsme rádi, že jsme si zvolili právě tuto firmu. P.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 10:50
avatar

Po obdržení letáku od této firmy jsem učinil dotaz na předběžnou kalkulaci v Brně na Příkopě a to emailem. Jelikož se jedna lo o okna pro dům na Vysočině tak jsem souběžně učinil dotaz i ve Žďáru n/Sázavou.

Reakce Brna byla taková, že hned mě sdělili náv štěvu technika na zaměření oken. Reakce ze Žďáru byla ovšem úplně jiná - zaslali prospekty předběžné ceny s více možnostmi atd. Proto jsem se rozhodl pro Žďár s tím, že jsem obdržel vyšší slevu a rovněž mnohem příjemnější chování a přístup než paní vedoucí z Brna. Rovněž i montéři ze Vsetína byli velice pečliví.

Vřele doporučuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pamelalala
Datum: 15.10.12 20:34

Já můžu říct,že jsem dlouho hledala firmu u které bych si nechala udělat okna ,až jsem kápla na Alfa okna na pobočce v Brně v IBC.Paní nebo slečna se chovala velice příjemě,vše s náma probrala,vymýšlela různé varianty a vše mi velice ochotně propočítala.Na všem jsme se dohodli i na zaměření.Až na malé zpoždění s montáží 1 týden ,na to mě paní z pobočky upozornila, vše OK.Jsem velice spokojená.Za sebe mohu doporučit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepa11
Datum: 20.10.12 07:57

V mladé boleslavi též bez problémů, ale tady ty názory mě docela vyděsily:). Šnajdr

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dagmara1*
Datum: 25.10.12 11:28

Dobrý den,

také spokojenost. My komunikovali s plzeňskou pobočkou.

Vše v pořádku, dodáno včas a za pěknou cenu.

Doporučujeme

Dagmara

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mimar
Datum: 02.11.12 21:49

Alfa okna neznám, ale...bydlíme na vysočině v 700m n.m. na vrcholu kopce.Vybírali jsme z 12.firem. Vybrali jsme z nejdražších nabídek, ne proto, že bychom byli bohatí, ale ze zkušeností že " laciný,dvakrát placený". Materíál...žádný Polsko a pod. Osazovali jsme 7x okna,2x vchodové dveře+1xbalkonové. Máme všude trojskla.Maximálně vstřícný přístup technika jsme ocenili v tom jak ušetřit, aniž bychom ubrali na požadavku kvality a úrovně tepelné bariéry proti místnímu větrnému počasí. Firma si okna sama vyrábí ze skutečně něměckých materiálů, včetně dokonalých kování. Dodávku provedli do 14.dnů,2dny demontáž starých oken a montáž nových, 2dny usazení parapetů a zednické zapravení, včetně nátěru špalet Primalexem. Jak okna seřídili, tak sedí! Ještě nebylo třeba úprav a štelování. Již tři roky! Tepelně a zvukově jsou perfektní a dokonalá. Uklidili po sobě tak, že jsem jen umyla skla. Na přání dodali žaluzie a sítě proti hmyzu. Výsledná částka byla o 36tis. nižší než cenová nabídka. Měli jsme zkušenosti s jinou firmou z minulého bydliště. Okna nám profukovala téměř stejně jako stará dřevěná. Seřizovat kování chodil technik před každou zimou . Poslední verdikt byl- víc už to nejde. Jedině vyměnit za jiná. Proto, chvála buď firmě Variel s.r.o.! S pozdravem starobní důchodci Petr a Mirka T.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: les
Datum: 02.11.12 22:04

My jsme z Prahy a nechali jsme si namontovat okno od firmy Noano na doporučení známých a byli jsme moc spokojeni.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jakysek
Datum: 14.11.12 08:49

Dobrý den,

máte někdo reference na Alfa Okna Kutná Hora příp. Kolín?

Děkuji!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zakaznik
Datum: 22.11.12 16:52

Dobrý den,jestli z toho co teď napíšu něco nebude pravda,klidně mě firma může žalovat...Začalo to minulý rok před Vánocemi,dostal jsem do ruky leták a tak jsem si objednal okna a dveře u Alfa Okna.Platit chtěli ihned a celou částku.Po čtrnácti dnech mi přišel imail že jsem nezaplatil a proto se objednávka ruší.Začala celozávodní dovolená a peníze nebyly k nalezení.Nebyl kdo by mi to potvrdil.Musel jsem kontaktovat oblastní vedoucí ve Vsetíně.Shánění telefonů a imailů je pro zákazníka velmi stresujicí věc.Paní ze Vsetína mi částku konečně potvrdila.Okamžitě jsem reagoval a z nedůvěry jsem zažádal o vrácení peněz.To už prý ale nešlo.Údajně už byly nařezané skla ...po třech týdnech.Nabídnul jsem, že se podívám v jakém skladu zakázku mají a osobně se přesvědčím o pravdivosti.Bylo mi sděleno že skla jsou nařezané ve Vsetíně.Dobře,jsem z Chebu a tak do Vsetína nepojedu.Na jaře přijeli montéři,okna byly špatě změřené technikem a tak mezi spodní hranici okna a montážního otvoru,při nasazení nového okna vzniknul prostor 6cm dole a 2cm nahoře.Celkem 8cm.Okna 120x120cm.Pracovníci vše vypěnovali a paráda,spokojenost.Tato firma nemá stavebního mistra a tak je to jen na vás kolik si necháte libit.Žádná předávka díla neexistuje.Upozorňuji,že parapety byly krátké,také špatně změřené.No nic...Je libo reklamaci?Zkuste to, já jsem se naštval a upatnil jsem reklamaci na okno 2000x1250,je prohnuté jako padák.Rám i samotné křídla.Přijel technik(asi za týden)to se prý zmákne.Pracovníci kteří pro ně pracují externě to namontovali špatně v prohybu to dělalo 1cm-10mm,tak si dokážete představit jak to bylo prohnuté.Přijeli a opravili...konec práce nashledanou...Samozřejmě,že mi to nedalo a vzal jsem si rovnou 2m lať.Zjistil jsem že nejenom že rám je prohnutý ale i okení křídla.Opět píšu oblastní...není to vpořádku.Přijel ten stejný technik,má dvacetileté zkušenosti a okno se mu zdá normální a tj...to znamená v toleranci.To vám ale na začátku nikdo neřekne.Teď kdo si chce koupit okna u Alfy zpozorněte! Tolerance je 2,4mm na 1m.Co to znamená pro zákazníka?Znamená to,že okna budou křivé na pouhý vizuelní pohled,jak se říká uvidíte to na první pohled.Technik okna přitáhl na kotvách aby se více stahovaly k okenímu rámu...takže nyní jde špatně otočit klikou.Když jsem ho na to upozornil,dostal jsem odpověď...tak si to zase povolte!Já mám dvacetileté zkušenosti a tohle okno je v toleranci...né v pořádku ale v toleranci.Montéři od Alfy zase přijedou rovnat rám...no uznejte je tohle normální?Klidně si pořiďte okna u téhle firmy,já to nikomu nerozmlouvám ale případné stíznosti posílejte na Mars.Jo a pokud by měl někdo zájem ...foto pošlu Josef Bartoš

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janasouckova*
Datum: 30.11.12 11:47

Dobrý den pane Bartoši, musím tedy říct, že musíte být opravdu velký "debil" čtu tady vaše komentáře od začátku a musím uznat, že nejste úplně normální. Divím se, že vám ještě nikdo nerozbil "držku" já bych to už dávno udělala, když tady čtu vaše komentáře a úrážky na lidi, které jste určitě ani osobně neviděl. Je mi vás líto, ale asi si léčíte urážkama své mindráky. Jde vidět, že náš národ se skládá převážně z pitomců.
Hezký den

Součková Jana z Křivoklátska

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zakaznik
Datum: 04.12.12 14:13

Tak ještě jednou pro všechny kdo si chcete v budoucnu pořídit plastové okna.Nyní vám nastínim jak a co mě vedlo k tomu,že jsem vyhledal tenhle web a začal s psaním.Do dnešního dne se reklamace nevyřídila.Prohyby okna jsou 4mm ,měřené u prostřed okna.Bohužel je to tak!1)Peníze co jsem poslal na firmu...na tři týdny zmizely.2) Technik špatně změřil okna...a tak okna mám menší...3) Nikam se nedovoláte a tak čistě náhodou když jsem jim pohrozil policií...ozvala se paní Skalková a peníze se našly...4)Montéři to pěkně odflákli...prohyby na rámu jsou 1 cm vodorovně a 4mm svisle.5)Když je upozorníte,že to není v pořádku ,vypustí na vás tygra ve formě technika,který vám to následně řádně vysvětlí.6) Dnes se píše datum 4.prosince,řekl bych ,že to je skoro rok a nikdo nereaguje...7) Tu paní z Křivokládska asi zažaluji ať se uklidní.8)Můj otec pracoval 40 let ve stavebnictví jako stavbyvedoucí a označil práci vašich montérů za prasárnu.9)Já tvrdím,že to je prasárna na "N",moji přátelé kteří to viděli,říkají je to mega prasárna.9)Teď se konečně můžete vyjádřit paní Skalková co to tedy je...Budu rád,když se k tomu vyjádří jednatel nebo majitel společnosti a klidně se může přijet podívat na práci Alfa okna.10)Na jednatele společnosti zatím nemám číslo...určitě se budu o to snažit ho získat.11)Zřejmě oslovím obchodní inspekci a samozřejmě soudního znalce...Josef Bartoš

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zakaznik
Datum: 04.12.12 17:03

Ještě taková maličkost a to...když jsem z Berouna,tak napíšu do veřejného webu lidem,že jsem z Berouna a né z Křivoklátska...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lee2010
Datum: 03.12.12 13:01

Dobrý den,znovu zde píšu,ač jsem zde již několik příspěvků napsala.Před 14 dny mi totiž přišla faktura na doplatek stínící techniky,která měla být k zakázce zdarma.Když jsem volala na pobočku,bylo mi sděleno že toto prostě dlužím a oni to museli na něco napsat.To jsem odmítla s tím,že se obrátím na Českou obchodní inspekci.Dnes jsem nemohla zavřít okno,nešlo pohnout klikou,tak jsem volala na reklamace a zde mi bylo sděleno,že nepřijedou,dokud NEZAPLATÍM!Tolik postupy této firmy,pokud má někdo zájem,můžu dokumentaci skopírovat a poslat.Tuto firmu nedoporučuji a dobře si rozmyslete,zda do toho jít s touto firmou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mirkadolotrok
Datum: 11.12.12 14:53

Dobrý den,také jsem vybírala okna a četla recenze.Zjistila jsem, že bych si okna nemohla dát vyměnit nikde,protože na každou firmu jsou i negativní reakce.Všichni chtějí 70% ceny zálohu.V současné době!Nakonec jsem vybrala firmu Alfa.A dobře jsem udělala.Na pobočce ve Zlíně je velmi ochotná slečna,která vše vysvětlí,zpracuje nabídku a odpoví na každou otázku.Technik(talé ze Zlína),který přijel okna zaměřit byl moc příjemný a vstřícný..Na zaměřování bylo vidět,že své práci rozumí.Montáž oken byla domluvena za 6 týdnů od zaplacení zálohy.(17.12. - 21.12. chtěla jsem to na vánoce za každou cenu.)Z firmy volali za 4 týdny,že jsou okna vyrobená,jestli je mohou přijet namontovat. V pátek přijeli 2 montážníci .Překontrolovali objednávku,znovu přeměřili stávající okna,vše souhlasilo,tak teprve začali bourat stará okna.Na jejich práci bylo radost se dívat. Vyměňovali 6 oken. Začali v 8 hod a okna předávali za tři hodiny práce i s namontovanými žaluziemi.A odvedli kvalitní práci.V sobotu přijeli dva zedníci.Opravdu byli velice šikovní.Okna zapravili moc hezky vevnitř,ale i z venku- nejpěkněji na paneláku - sousedé "závidí" Okna jsou v pořádku.Mám je sice krátce,ale těsní,nerosí se .Bohužel jsem našla na parapetu v obýváku rýhy. Stát se to může .Zavolala jsem na pobočku ve Zlíně a hned na druhý den u nás byl technik a reklamaci řešil. Domluvili jsme se k mé spokojenosti a bez problémů.Věřím,že i realizace reklamace proběhne podle domluvy.Nevím,jestli jsou všichni zaměstnanci Alfy tak šikovní nebo jsme měli na pracovníky štěstí,ale já jsem velmi spokojená s prací,kterou všichni odvedli(Podotýkám,že dokáži být velmi rýpavá,nepříjemná a když se mi něco nelíbí , nebojím se to říct).Firmu Alfa bych vřele doporučila.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mirkadolotrok
Datum: 30.01.13 09:58

Dobrý den,psala jsem o zkušenostech s firmou Alfa okna. (Mám JEN DOBRÉ)Reklamovala jsem parapet - byl poškrábaný.Reklamace proběhla bez problémů. K mé spokojenosti již mám nový.Chtěla bych poděkovat slečně Gajdošíkové z pobočky Zlín za její přístup k zákazníkovi a ochotu ihned problém,který nastane řešit.S okny jsme také spokojení.Znovu opakuji,že firmu ALFA bych s klidným svědomím doporučila .Mirka Dol. Otrokovice

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hrda
Datum: 20.02.13 12:29

Dobrý den vám všem, objednala jsem okna na pobočce v Mladé Boleslavi a vše O.K.

Paní na pobočce, technik, montážníci - jedna radost. Z názorů tady mi přechází zrak - věřím, že spokojených zákazníků je víc, než těch pár pisálků tady, ale protože jsou spokojeni, nemají potřebu tady něco psát. Snad pochvala po těch všech plivancích tady potěší - takže ALFA Mladá Boleslav 100% ANO

Ohodnoceno: 0x
 
Od: robertd
Datum: 19.03.13 08:36

Úplně v poho, dodávka, montáž, cena. Pobočka Ostrava.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gagick
Datum: 04.05.13 16:01

Alfa okna Ostrava spokojenost.Od prvního telefonátu...komunikace bez chyb slečna v na Ostravské pobočce ochotná milá...okna od zalpacené zálohy hotové ještě o týden dřív.Rychlá a bezchybná montáž...(výměna za ještě kaslíkové okna)...vše sedí na milimetry.Zednické práce rovněž bez závad.U mě naprostá spokojenost.Chválím Ostravu.Kvapil.H.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kikiku
Datum: 24.04.13 15:30

...jako když chce člověk okna a chce se alespoň trochu zorientovat na trhu - udělat si názor, zjistit si reference apod. - no nestačím s e divit! nejen,že když si vyjedu firmy které dodávají na našem okrese okna, tak mi seznam.cz vypluje milion firem větších i menších ale ještě desítky "pepíků" (který k těm oknům umí ještě zorat pole, vykopat septik až po kominické práce), takže z toho mám pocit, že kdo má ruce tak dělá okna...ale budiž, je tu nějaký trh řekla jsem si - bude tu zdravé konkurenční prostředí. tím to teprve ale začíná... nejen že zpočátku musím obeslat tak 10 těch větších firem s nabídkou a pak se v tom vyznat - tuhle mi zapomenou okno (lepší cena mě bouchne do očí), tuhle mají termíny 2 týdny (to je divný když je jinde 4-5), někteří nabízejí to druzí ono...no dopadlo to tak, že jsem si jak blb musela udělat tabulku a napsat si co mi která firma cpe a hlavně za KOLIK. Nikdy nekoukejte (jsme totiž národ ovcí) na SLEVU - ALE NA TO KOLIK ZAPLATÍTE, JAK JE NABÍDKA PŘEHLEDNÁ A JAK S VÁMI DANÁ FIRMA JEDNÁ. I firma, která nabídne 70% slevu byla dražší než ta, která nabídla 57% (mnooo marketing se dostal do našich vod už dávno) - ale vyznat se v tom je masakr. To, že v některých nabídkách by se prase vyznalo a přemýšlíte vlastně co Vám firma/obchodník nabízí...to není dobře CHTĚJTE VIDĚT JAKÝ JE PROFIL, JAKÉ JE TAM SKLO, BARVA, KOVÁNÍ - ať víte za co platíte. OKNA NEJSOU INVESTICE NA týden ani na ROK...a když jsem mluvila s firmou, kde mi pán začal nelichotivě líčit konkurenci jen aby si mě přetáhl k sobě...tak to se mi taky nelíbilo. No abych to shrnula. Máme zaměřeno, velmi milý pán s vlastníma bačkůrkama přišel - s milou paní na pobočce jsme vše doladily a daly kávu a vysvětlila mi první poslední a odpověděla mi na všechny otázky (a že jich bylo-jsme šťouravá rodinka!) - zakázka je přehledná, smlouva je jasná a přímo ve smlouvě mám garanci původu oken - jsou z ČR a JDE TO! uvidím jak to bude pokračovat dál a jak proběhne montáž a dám vědět. Dokonce mi paní nabídla, že se můžu jet podívat na výrobu přímo mých okýnek!

Jo a nejvíc mě pobavila "značka zaručeně česká okna" - někdo si vymyslel bezva byznys - stačí si to tam u nich zaplatit a jako mávnutím kouzelného proutku když dáte čestné prohlášení a pár papírů, máte česká okna (i když je budete vozit z Ulambátaru) - navíc když jsem chtěla ověřit jména - kdo to vůbec provozuje a zašťiťuje to - tak se mi to nepodařilo! Dejte mi vědět, když budete někdo chytřejší. když se podívám na justici jak jsou mezi sebou oknařské firmy provázané, tak je to docela humor. Vekra už není Vekra ale Window holding (s cenou vám půjdou rádi dolů ale dají vám tam jiné kování aniž by řekli a vysvětlili - kdybych nebyla šťoura, tak to ani nevím a myslím si že dali prostě slevu na stejnou věc...) velkej gulášek to je. Svět Oken a Bohemia s Alfou je taky propletenec - ale řekli mi to na rovinu. Ceny mají různé, výrobek stejný a na pobočkách jsou taky "různý typy"...

a jestli Vás zajímá, kde po tom maratonu skončila naše zakázka, tak to byla Alfa Okna - Kutná Hora (a je mi jedno, co kdo kde píše nebo si myslí,,dle reakcí některých zákazníků nám všem musí být jasné, že někteří jsou prostě "problém" už když si jdou koupit rohliky...) a až to budem mít hotové, tak snad napíšu pár řádků ať si uděláte obrázek.

Dík za přečtení a pochopení - musela jsem se podělit. Protože okna uděláme teď a už tohle nechci absolvovat! :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uzjsemtutaky
Datum: 18.05.13 16:58

Alfa okna? NIKDY více!

Jen lehce nastíním situaci. V březnu 2010 jsem si vybrali tuto firmu k výměně oken na vile z 30-tých let, zakázka za 330tisíc. Výsledek k pláči a vzteku. Nedodržený termín, několik posunutých termínů a výrobu tak zmastili, že kromě "drobných" vad, které se daly odstranit, tak kliky na křídlech oken dali tak vysoko, že jen člověk vysoký nejméně 170cm je nataženou rukou dokázal otevřít, jiní měli smůlu. Po rozsáhlé písemné korespondenci, ústním jednání a dokonce po samotném osobním tlf. rozhovoru s ředitelem firmy jsme se dostali do fáze, kdy kliku jsou v přiměřené výšce, nicméně přesto, že nás ubezpečili, že vše bude v bezvadném stavu, neopravitelné vymění, zbylé věci opraví, tak nám v rámech oken zůstaly díry po posunutých částech kování. Pro firmu Alfa okna to asi nic neznamená, zřejmě si myslí, že takové okna těm zákazníkům vadit nebudou a místo dořešení situace, kdy jsme jim mi sami nabídli několik variant, nás vyzvali k zaplacení doplatku cca 100tisíc. Což jsme však odmítli, dokud se podaná reklamace nevyřeší. Vzhledem k tomu, že se více jak 1rok k ničemu neměli, tak na základě vypracovaného znaleckého posudku jsme jim cestou našeho právního zástupce zaslali zápočet o vypořádání pohledávek, kdy nám vlastně ještě zůstali dlužni pár stovek korun. Jejich reakce byla taková, že na nás podali žalobu k soudu o úhradu dluhu (doplatku zakázky). Takže se teď soudíme, my stále máme v rámech oken díry a oni čekají na doplacení. Objektivně vám ještě sděluji, že jednání při objednávce na pobočce byla solidní, to se však v žádném případě nedá říci o jednání s pracovníky na sídle firmy a zejména výroby a reklamace, když vznikne problém, to už jsme úplně někde jinde!. Stručně řečeno, zaplať a už neotravuj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zakaznik
Datum: 07.06.13 10:07

Dobrý den, zajímalo by mě, kde (v jakém městě) se tohle povedlo? Uvažujeme o výměně oken a prozatím nejsme rozhodnuti, neradi bychom dopadli obdobně. Jsme ze středních čech a zatím jsme s jednáním paní na pobočce velmi spokojeni.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uzjsemtutaky
Datum: 09.06.13 20:59

V kterém městě se to stalo nehraje vůbec roli, paní na pobočce byla naprosto v poho, ochotná, trpělivá. Vše zmastili ve výrobě ve Vsetíně a jednání ohledně reklamace jsme již vyřizovali přímo tam, na odd. reklamace, vedení fy. včetně ředitele, ale s výsledkem jakým jsem již popsal, z jejich strany naprostá nehoráznost, nejvíc mě dojali, když nám nabídli slevu 50.000,- když si to tak necháme. To abyste jste si udělali obrázek, jak vedení jedná.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: kokr
Datum: 02.07.13 08:32

Je to šílený! Už nikdy o nich nechci ani slyšet!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: odjogstr
Datum: 26.02.14 15:30

Alfaokna mám instalována v celkem 3 várkách v létech 2008÷2011. S valašskou kvalitou oken mám nejlepší zkušenosti. Vyměření a montáž ale záleží na lidech. Pokud si musí firma najímat sezónní montážní pracovníky, nebude to vždy OK. Doporučuju proto před návštěvou technika z Alfaokna požádat člověka který tato okna již má, nebo člověka jinak technicky zdatného, aby Vám předběžně okna navrhl a vyměřil. Jedná se o rozměry, kování i umístění klik. Technik od Alfaokna Vám vyměří co budete chtít. I při montáži je pak vhodný dozor a pečlivá přejímka tak jako u každé jiné firmy. Pokud jste to zanedbali, pak zde nadáváte především na sebe. Podotýkám, že nejsem firmou najatý recenzent, jenom do Vsetína nemám daleko a je mi také proti srsti, když se jde sem někdo jen tak vyblejt.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kolinak
Datum: 19.05.14 09:12

Tak ALFA okna zkrachovala.

http://www.alfaokna.cz

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jaromirpav
Datum: 24.02.16 11:00

Okna špatně zaměřená,při zabudování dolepená od pěny kterou nelze vyčistit,kování mizerné,špatně se zavírají,doporučuju si připlatit za jiné kvalitní okna.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.