Nátěr ocelové konstrukce v tomto počasí

Od: Datum: 05.11.12 10:49 odpovědí: 14 změna: 06.11.12 14:08

Před dvěma týdny jsme využili hezké počasí, které drželo 4 dny a natřeli jsme ocelové sloupky, které jsou v exteriéru (1x základ a 2x vrch, syntetické barvy). Bohužel, nyní jsme byli na sloupky kouknout a zjistili jsme, že barva se zcvrkla a zkrabatěla. Zkoušeli jsme na jednom místě smirkem brousit a barva ještě není úplně zaschlá.

Jak opravit již natřenou konstrukci? Opálit? Nějakou chemickou cestou? Mechanicky?

Jak natřít konstrukci (musí být natřeno do třech týdnů). Minimální teplota na nátěry je 6 stupňů nad nulou, což buď nebude, nebo bude, ale nestihne to zaschnout a v noci to zmrzne. Existuje nějaká barva i do těchto podmínek, nebo nějaká rychleschnoucí? Nebo nějaký trik, jak to natřít?

Víme, že nátěry budeme v příštím roce opravovat, ale jde nám o nynější předání. Děkuji za tipy.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.11.12 11:07
avatar

mechanicky očistit a znovu natřít :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gooo*
Datum: 05.11.12 13:14

Mechanicky znamená co? Smirek je v tuto chvíli nesmysl. Nás napadá pouze opalování, ale jestli existuje ještě jiná alternativa, budeme jenom rádi za tip.

Datum: 05.11.12 11:36
avatar

Rozumím správně té poslední větě, že to potřebujete mít natřené jakkoliv nasermater, protože stejně počítáte s tím, že to na jaře budete předělávat? V tom případě bych se zamyslel, jestli nebude schůdnější dohoda s objednavatelem, že to teda uděláte až na jaře všechno, najednou a pořádně.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: gooo*
Datum: 05.11.12 13:12

Takový jsme měli plán do dnešního rozhovoru se zástupcem firmy, pro kterou akci vyrábíme. Bohužel, dohoda není možná, protože oni kvůli dotacím musí akci předat hotovou do konce roku (což chápu).

Takže víme, že budeme opravovat, takže ani tak nejde o životnost, jako spíš o vzhled, ať to předáme a oprava se bude řešit v rámci reklamace. Samozřejmě, kdyby byl nějaký trik na to, udělat to ještě nyní a pořádně, pokusíme se to udělat tak. Se základem jsme problém neměli, takže předpokládáme, že barvu opálíme, natřeme základem a vrchní barvu více naředíme ředidlem a budeme natírat molitanovým válečkem, který udělá jen tenkou vrstvu, která by měla vytuhnout dříve. A takto udělat třeba i tři vrstvy, aby bylo překrytí správně.

Nebo po nátěru zahřívat horkovzdušnou pistolí? Nevíme...

Datum: 05.11.12 13:52
avatar
Acetonové barvy schnou do pár hodin i za těchto teplot. stačí sucho a vítr aby se aceton odpařil. Aby byl co nejtenčí, bylo by nejlepší to stříkat pistolí. Klidně elektrickou wágnerkou není li možnost kompresoru. Pak jde jen o to že budete mít así větší spotřebu protože při stříkání úzkých sloupků vám spousta barvy uletí mimo.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: gooo*
Datum: 05.11.12 13:55

Sehnat kompresor by neměl být problém, sadu na stříkání také ne. Prostřik barvy nás již v tuto chvíli moc netrápí, protože nám teče do bot. Jen se zeptám: Acetonová barva je syntetická? Když jsem kupoval ředidlo, kupoval jsem S6006 a aceton prý nesmím použít, tak jestli nemáme i špatnou barvu.

Každopádně děkuji za tip

Od: gooo*
Datum: 05.11.12 15:17

Ještě doplnění. Mohu nastříkat acetonovou barvu na základ, který je syntetický?

Od: ladaadal*
Datum: 05.11.12 18:42

Když dáš acetonku na syntetický základ, tak ho odstraníš. Zkrablatí a opadá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjanik112*
Datum: 05.11.12 13:54

Nejrychlejší je-pokud je to možné-barvu natřít benzinem a zapálit.V hořícím benzinu barva zkrabatí, změkne, a je možné ji setřít-částečně, hadrem. Jinak barvou syntetickou se dá natírat i za mrazů, což je v praxi všeobecně známé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gooo*
Datum: 05.11.12 15:16

Bohužel, jedná se o trubky tvořící oplocení hřiště a hřiště je z takové gumové drti, takže by asi hořelo i to hřiště, takže spíš horkovzdušná pistole, nebo opatrně LET lampou, ale díky za tip.

Syntetickou barvu jsme nakoupili, ale udělalo to tohle: http://imgbank.cz/images/2012/11/05/iCbUj.jpg

Na obrázku jsou na sloupku kapky, ale po nátěru 4 dny určitě nepršelo. Tohle je foceno po týdnu. Když jsem se toho dotkl, vmáčkl jsem do barvy otick prstu, takže nebyla barva evidentně zaschlá. Po dalším týdnu už obtisk nevtlačím, ale krabatění se spíše zvýraznilo, takže je větší.

Jestliže lze natírat barvou i v mrazech, nevím co se nám s tím stalo. Předpokládal jsem, že barva nezaschla, v noci na sloupky padla rosa a i když nepršelo, stalo se tohle. Tomu se asi v tomto počasí nevyhnu, i kdyby tedy nevadil ten mráz.

Nebo jsme dávali hodně barvy? (chtěli jsme to udělat pořádně, tak jsme ji natírali docela hustou a štětcem).

Od: kjanik112*
Datum: 05.11.12 16:15

Jestli v té barvě nebylo-jako pojivo-fermež. Když otevřete plechovku, na barvě je vrstva jakoby oleje (to je ta fermež). Musí se důkladně rozmíchat vrtulkou na ruční vrtačce. Barva je to kvalitní, ale jen v létě, v zimě je to přímo nechytačka, a byla by v chladu i po dnech lepivá.(Fermež je totiž lněný olej, pak je jasné, že oproti ředidlu bude schnout mnohem pomaleji. Taky múže s vodou přímo emulgovat=přecházet do emulze.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: prochy35*
Datum: 05.11.12 20:01

Obrousit smirkem , jde to blbě ale jde , mě se to stalo taky ale když bylo velké vedro. Dodnes to nechápu ale stalo se

doplněno 05.11.12 20:02:

A udělal mi to feidal pro doplnění

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 06.11.12 14:06

Řešte to s výrobcem barvy, příčinu zkrabatění i možnost opravy (příliš hustá barva nestihla zaschnout do večera a rosa přes noc nasákla do barvy?).

Předat krabaté přestříklé syntetikou nebo vodou ředitelnou (nitrobarvu na syntetiku určitě ne) by to nešlo? Jakože barva nemá být hladká ale má mít strukturu ;)

Pokud odstranit a natřít znova základ + vrchní, tak asi opálit plynovým hořákem + oškrabat špachtlí, nebo chemicky odstraňovačem nátěrů, dělat bych ale nechtěl ani jedno... Čim to natřít - vyberte barvu vhodnou pro současné počasí - zase to chce probrat přímo s výrobcem barvy který ví co jde a co ne. Hledal bych mezi barvama pro průmysl, tam je kvalita řádově vyšší než co je k vidění v maloobchodech.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 06.11.12 14:08

PS: obrousit a přetřít by šlo taky, asi by bylo míň práce obrousit "kopce" a stříknout to. Ale jen pokud je barva už vytvrzená, pokud je pořád gumová tak brousit nepůjde...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.