Co dělat při nedostatku financí na bydlení?

Od: Datum: 05.11.12 10:42 odpovědí: 12 změna: 05.11.12 19:05

Dobrý den,

možná,že někomu tato otázka,v této době přijde směšná.Ráda bych se zeptala,jakým způsobem dnes mohou dva lidé (manželé) bydlet pokud nemají dostatečně velký příjem,aby získali hypotéku nebo úvěr. Na nájem samozřejmě taky nemají.Zajímalo by mne,zda je nějaká možnost získat například od státu bytu?Podporu na bydlení? Nebo jakým způsobem financovat bydlení? Velice Vám děkuji za reakce.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.11.12 10:47
avatar

Ta otázka není směšná...ale mírně řečeno "divná"..

Jak mohou bydlet když nemají příjem..Vůbec žádný, nebo jen nedostatčený? Kolik tedy mají měsíčně k dispozici?

V podsatě by člověk měl bydlet "dle výše svého příjmu"..Tedy pokud nemají na 3+1...pak 2+1..1+1..1+KK...garsonka..nebo nějaká forma "nouzového" resp.sociálního bydlení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.12 10:54
avatar

Najít si levnější bydlení (dá se říct, že v současné době nabídka převyšuje poptávku), případně zkusit jestli nedosáhnou na sociální dávku "Příspěvek na bydlení".

doplněno 05.11.12 11:07:

I když samozřejmě nejsprávnější postup je zvýšit si příjem na požadovanou výšku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 05.11.12 10:56

Za určitých podmínek (neznám podmínky, v nichž žijete) je možnost získání příspěvku na bydlení ze sociálky...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.12 11:02
avatar

Dobrý den. Jak získat byt viz. zde:

http://www.socialni-davky.cz/jak-ziskat-obecni-byt

Pokud máte trvalé bydliště v bytě a zda se vejdete do příspěvku na bydlení si lze spočítat na kalkulačce zde:

http://www.kurzy.cz/kalkulacka/prispevek-na-bydleni/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.12 11:11
avatar

Jestliže nejste schopni platit nájemné, nebudete moci ani splácet hypotéku, banka vám proto nevyjde vstříc - tudy cesta nevede. Ve vlastnictví státu už je pouze nepatrný počet bytů, více bytů je ve vlastnictví obcí (měst). Ty se sice prodávají, ale většinou pouze lidem, kteří byty užívají na základě nájemní smlouvy. Některá města nabízejí k pronájmu startovací byty s nižším nájemným určené mladým manželům. Zajděte si na příslušný bytový odbor, kde vám o situaci v obci podají informace. Pro osoby ohrožené sociálním vyloučením existují azylové domy, ale to se vás pravděpodobně netýká.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: diczinka
Datum: 05.11.12 12:04

Velice děkuji za přínosnou odpověď.O tzv. startovacích bytech jsme vůbec nevěděli!

Datum: 05.11.12 11:20

Podat si žádost o obecní byt a čekat. Já čekala 4,5 roku i s dětmi. teď máme ještě jedno malé a jsem na MD. Za byt v Brně v mírně řečeno "problémové lokalitě" o veikosti 2+1 platíme přes 9000. Při mém příjmu jen z mateřské 7600, opravdu žádná láce. To jen aby si někdo nemyslel, že bydlení v obecním je za pusu. ve vaší situaci bych nejspíš momentálně hledala možnost spolubydlení. Třeba ještě jeden pár do 2-3+1. To už se dá ufinancovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 05.11.12 11:35

Najít si levnější bydlení, z města ven, chcete bydlet nad poměry své a aby to jiný zacvakl?. Nebo si více vydělávat, podnikat... Některé obce již obecní byty nemají a tam si myslíte je že bude nájem nízký? Že na vás bude obec doplácet? Proč se na obci nezeptáte a dostat se do pořadníku, ale jsou vybíraví, mají na to kriteria, komu. Joo, stát a byty pro běžný lid?

doplněno 05.11.12 13:19:

Opravdu nedokážu pochopit,jak je možné,že žijeme v takové zemi,kde lidé nemají na základní potřeby. Asi jsme stále naivní a věříme,že nějaká šance,jak slušně bydlet existuje.
Každý někde žije, jiné poměry. Ale jste svobodní a můžete si vydělat neomezeně podle svých schopností a je to jen na VÁS! Jistě že slušné bydlení existuje, můžete si koupit palác, postavit třeba hrad. Stěžování nepomůže, jak se chcete spoléhat na ostatní?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: diczinka
Datum: 05.11.12 12:08

Opravdu nedokážu pochopit,jak je možné,že žijeme v takové zemi,kde lidé nemají na základní potřeby. Asi jsme stále naivní a věříme,že nějaká šance,jak slušně bydlet existuje. Již 8 let žijeme u manželovy maminky,včetně babičky. Mohu Vám říci,že je to skutečně " na palici "... bohužel ani jeden nemáme to štěstí,abychom dědili apod.

Od: luke237
Datum: 05.11.12 13:00
Jak je mozne, ze ani po 8 letech nedokazete vydelat dost na to, abyste si mohli pronajmout 2+1? Zajimalo by mel, kolik vydelavate a na jake podnajmy se chodite divat. V kterem meste zijete?

byty v Annonci

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 05.11.12 13:34

Jediná Vaše možnost je šetřit. Bydlíte 8 let u maminky, předpokládám, že neplatíte nájem. Uzavřete si stavební spoření, najděte si brigádu nebo jakýkoliv přivýdělek a šetřete. Jiný způsob, jak si opatřit slušnější bydlení dle mého názoru není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.12 19:05
avatar

V Brně se rozjel projekt "startovacích" bytů a údajně je nedosatek zájemců. Nejspíše však toto bude způsobeno přísnými podmínkami. ˇUdajně se tyto budou ještě korigovat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.