Konopí (špatné těsnění)

Od: Datum: 17.11.12 21:57 odpovědí: 10 změna: 18.11.12 22:05

Prosím Vás, mám takový problém. Začala nám stříkat voda z kohoutku u závitu perlátoru. Zkoušel jsem na závit namotat konopí, ale při šroubování perlátoru zpět na závit se konopí jakoby "stahovalo" ze závitu a voda stříká vesele dál (i když míň). Ten závit je velmi jemný. Jak docílit správného těsnění?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.11.12 22:04
avatar

Na toto se nedává koudel, ta se dáva jen na závitové spoje vodovodních pozink.trubek! K perlátoru patří těsnění z pryže či co je to za matroš!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 17.11.12 22:08

Perlátor není těsněný konopím, ale gumovým kroužkem... Odkud ta voda stříká? - přesně...

Pokud je špatný těsnící kroužek (ještě jsem to nepotkal), stačí jej vyměnit...

Pokud je špatný - stržený, závit perlátoru, je nejjednodušší celý vyměnit, nouzově lze přitěsnit třeba teflonovou páskou (konopí je moc hrubé)...

doplněno 17.11.12 22:24:

U tohoto typu bývá dost často zanesený vnitřek (plasty - velmi špatně se čistí, kovová sítka bývají OK) a pak může přetlakem prasknout to gumové těsnění - doporučuju koupit ty plasty nové - spolu s těsněním...

;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin12
Datum: 17.11.12 22:15

Voda stříká viz obrázek.

Zkusím tedy vyměnit ten těsnící kroužek, doma ho nemám, tak jsem právě zkoušel dočasně utěsnit konopím. Závit vypadá v pořádku, zkusím ten nový kroužek a snad to bude ok.

Od: xyxyxyxy
Datum: 18.11.12 08:03

Po pár pokusech o opravu zjistíte, že nejjednodušší řešení je odšroubovat celý perlátor (tu koncovku), dojít s ní do obchodu prodávajícího věci na vodovod (nějaký kovomat a pod), ukázat tam, že potřebujete "vnitřnosti" do perlátoru, co máte v ruce (je několik různých velikostí a typů), zaplatit ten sáček se sítky a kroužky (pár korun - nevím přesně, ale cca 20,-Kč?), co vám dají (znalý prodavač by měl umět určit, o který typ perlátoru se jedná), dojít domů, vymačknout z koružku ty "vnitřnosti", namačknout tam nové (pozor na pořadí - když tje neádte ve správném pořadí, fungovat to správně nebude) a našroubovat zpět na výstup z vodovod. baterie.

Pokud si nebudete jistý (jistá), že výměnu "vnitřností" zvládnete svépomocí, poproste prodavače v prodejně, ať vám ty vnitřnosti přehodí (v malých a opravdu odborných prodejnách většinou zcela bez problémů udělají). Zvládnout našroubování zpět na baterii určitě už zvládnete. Šroubuje se to bez násilí, bez nářadí a nedává se tam žádné další těsnění (konopí, teflon). Pouze při sundávání, pokud to nejde rukou (u teplé vody to někdy bývá dost zarostlé kamencem) je potřeba použít např. sikovky na povolení, ale pak je třeba dát mezi kleště a chrom např. kousek hadru nebo jemný smirek (hrubou částí k chromu), aby se chrom nepoškrábal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.12 10:49

zřejmě máte zanesené sítko - stačí ho dobře vyčistit a voda bude zase dobře odtékat

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sanyo*
Datum: 18.11.12 18:48

Jedině správné gumičky, avšak pozor na to, aby nebyla jemně prasklá tato mosazná trubka těsně u závitu (pokud nemáte perfektní zrak, tak to ani nepoznáte), možná bych to upřednostnil před těsněním, pokud stříká voda, je to pravděpodobné a skoro jisté a docela častá závada.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skokycz*
Datum: 18.11.12 01:02

Jasný zkuste radši gumu, jen když budete kupovat ty těsnící kroužky , tak si změřte rozměry (průměry) toho těsnění. A pokud budete někdy něco těsnit např. konopím (spíše se ale už dnes používá teflon), tak hezky sikovky do ruky, podrápat s nimi kolmo závit čelistma (aby se zdrsnil) na více místech , pak omotat ( po směru závitu) koudelí či teflonem a hezky dotáhnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.12 07:51
avatar

Ten konec, který jste odšroubovala, namočte do teplého octa, aby se rozpustil šurvajs v sítkách a celý ten kousek vezměte sebou do železářství. Tam vám nabídnou těsnění nebo takovou spršku, která šetří vodu mícháním se vzduchem a dá se přepínat. A je bezva, protože si nastavíte směr proudu vody. nevím, jak se ta věc jmenuje. :D

doplněno 19.11.12 07:36:

diesel, jojojo, to je ono *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.12 20:09
avatar

Totoje onen perlátor co myslí Babkazov.Dává to spršku nebo proud. Viz foto

doplněno 18.11.12 20:10:

Tak se nezdařilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.12 22:05
avatar

Sestava dílů perlátoru musí být smontována v přesném pořadí.Pak je z okolí nasáván vzduch,nikoliv že by v tom místě byl přetlak.Uvnitř jsou pouze dva pertinaxové kroužky.Přívod je těsněn gumovým kroužkem,který se přitahuje pouze rukou.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.