Vrtací kladivo, stačí 1,5J.?

Od: Datum: 17.11.12 20:45 odpovědí: 5 změna: 18.11.12 08:41

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda stačí pro občasné (jednou za měsíc) panelákové vrtání (do stropu na kytky či světlo, či do nosných zdí) vrtací kladivo od BOSCH s 1,5J na úder. Bosch PBH 2000 RE. Rozhodně nechci vrtat do betonových panelů 5 minut, jako dosud s příklepovkou. Děkuji a omlouvám se za příp. špatnou podrubriku.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 17.11.12 20:56

Mám něco podobného - k občasnému užití... 10 mm díra do panelu (na hmoždinku) je otázkou ´pár´ sekund, pohoda...

doplněno 17.11.12 21:11:

To Prochy: Jasně - ale profík taky nedá za vrtačku cca patnáctset... :-D

Ohodnoceno: 1x

Od: prochy35*
Datum: 17.11.12 21:06

Na takové to domácí žvýkání stačí:) Profi vrtání to není,

Datum: 17.11.12 21:15

Dobře, je to tak jak jsem si myslel. Děkuji za odpověď.:)

Od: skokycz*
Datum: 18.11.12 01:06

Ano bohatě to pro ten účel stačí. I kdyby jste měl profi příklepovou vrtačku, tak je vám na houby, protože na panely (beton , kameny) potřebujete elektropneumatický příklep, ne to co je v příklepovkách. Takže ano , vrtací kladivo. Pokud by jste chtěl něco občas vysekat, nebo vrtat větší díry, či hlubší díry, tak na doma stačí hobby vrtací kladiva co mají cca 3,5J příklep.

Od: prochy35*
Datum: 18.11.12 08:41

No nechci být za chytrého ale kladiva co mám v práci jsou profi , od wurtha alias bosch a ty mají 3,2J . Hobby se spíš vyznačují tím že mají vnitřnosti z plastu jako převodovka a jiné části které jsou u profi z kovu

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.