Krbová kamna s výměníkem bez vody

Od: Datum: 24.11.12 12:10 odpovědí: 2 změna: 24.11.12 14:38

Dobrý den,rád bych se zeptal,zda-li můžu zatopit v krbu s výměníkem i když je napojen zatím jen do komína bez zapojení na soustavu topení.Výměník má 12litrů.A jestli nesmím zatopit,tak by mě zajímalo,co se tam může poničit.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 24.11.12 12:23

Poněkud málo informací...

Pokud by se v kamnech mělo topit bez výměníku připojeného na radiátory, pak nesmí být výměník uzavřený (voda - a zvlášť pak pára, by výměník při tepelné expanzi roztrhly)... Výměník naplnit vodou, neuzavírat aspoň jednu z přípojek (vstup/výstup vody - a průběžně kontrolovat/dolévat hladinu), klidně lze topit.

Co hrozí? - pokud je výměník plechový, hrozí bez vody jeho deformace až propálení, pokud je litinový, pak hrozí prasknutí... Totéž hrozí při neuhlídání hladiny vody ve výměníku a dolití většího množství studené do rozpálených kamen.

Pokud to není nutné - netopil bych, dokud nebude napojení hotové - ale jak píšu - s opatrností lze...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.11.12 14:38

Radil bych netopit, protože i když nějak vodu do výměníku nalejete, tak ji tam neuhlídáte, bude se tam vařit, bude to pářit do prostoru, kde se bude pára zase srážet a bude tam něco mokvat (třeba zeď). Navíc hrozí zničení výměníku. Vydržať!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.