Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

SVJ nechce povolit klimu

Od: fiiiha
Mate, nemate? Na balkone nebo fasade? SVJ to nechce povolit, ok, hadat se nebudu, tak tu venkovni jednotku na balkone jen polozim. Hadice protahnu oknem, to mam uz vymyslene a vnitrni jednotku take a pritom do zdi nebudu vubec zasahovat. Jen mne zajima, nebude ta venkovni jednotka drncat, kdyz nebude napevno?

 

15 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

midea
hodnocení

1x

Není potřeba vymýšlet prasopsa, když existuje hotové řešení, Midea portasplit.

fiiiha
hodnocení

Ta midea vypada dobre, beru. Je sice drazsi, ale o prachy nejde. Dik za tip

 

hodnocení

1x
avatar amper

Jen podotknu, že okna, stejně jako zdi, fasáda nebo střecha patří u naprosté většiny objektů spravovaných SVJ do "společných částí domu", svévolně zasahovat do konstrukce okna tedy rovněž není povoleno.

Přeloženo do srozumitelné češtiny: Pokud jste někomu ve výboru SVJ šlápl na kuří oko, vychutná si vás tak jako tak.

fiiiha
hodnocení

Asi jak kde, u nas jsou spolecna okna a ramy vsude jinde jen ne v bytech. Pripadneho sporu se nebojim, bude to takove zpestreni.

 

bear
hodnocení

0x

Nebude drncat. Měl jsem jí před montáží na fasádu volně na ploché střeše na cihlách.

Jak budete odklízet na zimu? Odpojovat vedení a vypouštět chladivo?

asd1
Oknem rozumim ze bude pootevreny = protáhne bez odpojovani...
Prostě na balkon to hodi jen ve vedrech a pak zas uklidí...
Kdyby vibrovalo tak položit na gumu (silentbloky)
fiiiha
hodnocení

No neco vynaset a pak uklizet na to ja nejsem, kdyz to tam dam, uz to bude naporad. A ze bych musel neco odpojovat a schovavat, odklizet, to slysim prvne. Mi to na balkone nezavazi.
Ne protahl bych to oknem s dirou, nechal bych vymenit sklo. Jak to bude vypadat je mi fuk. Ale ta midea se mi libi, to bude cistejsi reseni.
asd1
Abys hadici protáhl dirou tak jí musíš odpojit od bedny = vypustit chladivo.
Uklízet na zimu atd..
Díra jde i do ramu, pak do skla nemusis..
lubos

Díra do rámu okna je to nejhorší řešení a rám okna taky patří do společných částí domu.Kdyby to někdo ,,bonznul,, tak to bude měnit komplet.

bear

Ve venkovní jednotce je kompresor a kondenzátor (velký radiátor).

Tato část jednotky je hlučnější. V bytě pak máte ventilátor s výparníkem (chladičem).

Kondenzátor s výparníkem a kompresorem je propojený pomocí trubek a hadic na vysoký tlak a naplněno chladícím médiem. Pomocí kompresoru při vytváření podtlaku na jedné straně, médium silně chladne. Díky tomu klimatizace funguje. Na jedné straně vytváří zimu a na druhé straně odvádí teplo od kompresoru a od stlačeného média ven.

Takto velmi laicky popsáno funguje split.

fiiiha
hodnocení

Lubos - u nas okna a ramy v bytech nejsou spolecne
Bear - ja vim, jak to funguje
petrme

@filiha Chcete říci, že si každý může dát rámy a okna, jak chce? To teda musí ten dům vypadat .

re4zon
Ze jsou jeho neznamena, ze si je muze dat libovolne. Naopak to znamena, ze si do nich muze vrtat. Proc se sakra posledni dobou (nekolik let) na poradne neodpovida na otazku, ale polemizuje se nad nesmysly a moralizuje? O tom co predvadi medved ani radsi nemluvim..

 

hodnocení

0x

Nejdřív si zjistěte, co máte v prohlášení vlastníka. U nás jsou společné části domu mj.střecha, fasáda, lodžie a okna. Vzhledem k tomu, že na zateplení máme záruku 10 let a ta nám končí až příští rok, venkovní klimatizace na fasádu také nejsou zatím u nás možné, představenstvo je nepovoluje, lidé musí počkat, až skončí záruka.

Potom bude potřeba souhlas SVJ, protože fasáda je společný majetek, bude se hledat firma s certifikací, aby vzhled byl jednotný a bylo vše uděláno odborně a jednotně, určitě si tam každý nebude moci dát co chce. Už jsme právě vloni řešili na schůzi vlastníků...

 

riva
hodnocení

0x

Venkovní jednotku dáš na silentbloky (kus gumy), které jsou často součástí klimatizace. Chce to instalaci "navěky", tedy žádné balení na zimu a podobně. Asi bych to řešil úpravou jednoho okna, kde by byl průchod pro trubičky, elektriku a kondenzát (je otázka, jestli je přípustné, aby z balkónu odkapával).

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2026 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]