Nejste přihlášen/a.
1x
Jen podotknu, že okna, stejně jako zdi, fasáda nebo střecha patří u naprosté většiny objektů spravovaných SVJ do "společných částí domu", svévolně zasahovat do konstrukce okna tedy rovněž není povoleno.
Přeloženo do srozumitelné češtiny: Pokud jste někomu ve výboru SVJ šlápl na kuří oko, vychutná si vás tak jako tak.
0x
Nebude drncat. Měl jsem jí před montáží na fasádu volně na ploché střeše na cihlách.
Jak budete odklízet na zimu? Odpojovat vedení a vypouštět chladivo?
Prostě na balkon to hodi jen ve vedrech a pak zas uklidí...
Kdyby vibrovalo tak položit na gumu (silentbloky)
Ne protahl bych to oknem s dirou, nechal bych vymenit sklo. Jak to bude vypadat je mi fuk. Ale ta midea se mi libi, to bude cistejsi reseni.
Uklízet na zimu atd..
Díra jde i do ramu, pak do skla nemusis..
Díra do rámu okna je to nejhorší řešení a rám okna taky patří do společných částí domu.Kdyby to někdo ,,bonznul,, tak to bude měnit komplet.
Ve venkovní jednotce je kompresor a kondenzátor (velký radiátor).
Tato část jednotky je hlučnější. V bytě pak máte ventilátor s výparníkem (chladičem).
Kondenzátor s výparníkem a kompresorem je propojený pomocí trubek a hadic na vysoký tlak a naplněno chladícím médiem. Pomocí kompresoru při vytváření podtlaku na jedné straně, médium silně chladne. Díky tomu klimatizace funguje. Na jedné straně vytváří zimu a na druhé straně odvádí teplo od kompresoru a od stlačeného média ven.
Takto velmi laicky popsáno funguje split.
@filiha Chcete říci, že si každý může dát rámy a okna, jak chce? To teda musí ten dům vypadat .
0x
Nejdřív si zjistěte, co máte v prohlášení vlastníka. U nás jsou společné části domu mj.střecha, fasáda, lodžie a okna. Vzhledem k tomu, že na zateplení máme záruku 10 let a ta nám končí až příští rok, venkovní klimatizace na fasádu také nejsou zatím u nás možné, představenstvo je nepovoluje, lidé musí počkat, až skončí záruka.
Potom bude potřeba souhlas SVJ, protože fasáda je společný majetek, bude se hledat firma s certifikací, aby vzhled byl jednotný a bylo vše uděláno odborně a jednotně, určitě si tam každý nebude moci dát co chce. Už jsme právě vloni řešili na schůzi vlastníků...
0x
Venkovní jednotku dáš na silentbloky (kus gumy), které jsou často součástí klimatizace. Chce to instalaci "navěky", tedy žádné balení na zimu a podobně. Asi bych to řešil úpravou jednoho okna, kde by byl průchod pro trubičky, elektriku a kondenzát (je otázka, jestli je přípustné, aby z balkónu odkapával).
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.