Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Praní v Jelenovi vs jiný prací prostředek

Od: fifi

Když peru prádlo v Arielu (kapse či gel), tak prádlo po vyprání voní, avšak když jsem prala v Jelenovi (prášek a gel), tak prádlo nevoní. Čím to je? Pračku pravidelně čistím.

 

10 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

ben®
hodnocení

2x
avatar ben
Dobrý den, protože to není stejný prací prostředek (což poznáte už podle jména produktu a ceny). Primární je prádlo vyprat, vůně je (např. pro mě nepotřebný/zbytný) bonus. Chcete-li vůní, tak si za ní připlatíte. Zdravím!

 

hodnocení

2x
Jelen jen vypere. Ariel obsahuje chemickou šmakuladu jako optické zvýrazňovače rádoby vůně. Prádlo není lépe vyprané, ale špína je zamaskována koktejlem chemických látek které v prádle zůstávají a podle výrobce jsou zdraví neškodné.
Místo aviváže stačí dát trošku bílého octa, což je ocet bez barviv.

 

hodnocení

1x
Když po vyprání smrdí po pracím prostředku, je vyprané špatně, nedostatečně vymáchané...
Osobně na krátké programy dávám nejradši tekuté mýdlo (množství neznámé, prostě do šuplíku šplíchnu z kanystru), s jen trochou prášku kvůli zamezení pěnění. Na mastný monterky klidně jen mýdlo bez prášku, těch nasáklých pár decek oleje a vazelíny pěnění spolehlivě zabrání :) Nějakej flek neřeším, mezi dírkama se ztratí:) U prášku předpokládám, že mu rozpuštění chvíli trvá, takže třeba u 15min programu moc vyprat nestihne, spíš jen brání vymáchání. Takže pro někoho ideál, voní to jak drogerie :)

 

hodnocení

0x
avatar juraja
Gel je chemická bomba.
No a Jelen je klasické mýdlo.
jendad

Přesně. Bakterie (špína) se živí mastnotou a mýdlo odmaštuje . Mýdlo v principu odstranilo ve středověku nemoci .

Pokuď potřebujete aby prádlo vonělo , dejte ho sušit na sluníčko , a do dávkovače mužete dát vonný olej(eukalippt , citrus atd)

 

trtr
hodnocení

0x
Ariel vs Jelen je úplně jiná liga, hlavně co do síly prostředku. *hi*
Například Ariel má standardní dávku gelu cca 65 ml na pračku, dávám jen 40 a vše ok, vůně hafo. Máme tvrdou vodu, tak dávám ještě Calgon či jiné změkčení vody.
tj
Také peru v Ariel Color a dávám na plnou pračku mezi 45 - 50 ml, jak se to povede nalít do odměrky a vypere všechno (i navoní teda). Byl problém jen jednou (asi po 5 letech), kdy jsem měl na tričku mastnou skvrnu, protože mi tam kaplo omylem něco z bagety od Buelevard. Neřešil jsem, dal do prádla (nechal zaschnout) a při běžném praní s tričky na 30 to úplně nezmizelo. Šlo tedy po uschnutí do prádla znovu a příště jsem dal trošku Arielu přímo na skvrnu. Zase praní jen na 30. Po skvrně ani památky.

 

hodnocení

0x
avatar gilhad

Jelen je prací práček, Ariel je parfumérie :)

Jelen vypere, Ariel navoní.

 

hodnocení

0x

Vždycky máte po vyprání možnost přidat cyklus aviváže - i s Jelenem.

 

hodnocení

0x

Mám zkušenost, že prádlo po Jelenovi nejen nevoní-což mi tak nevadí, ale taky moc nevypere. Zdálo se mi totiž, že prádlo je jiné než když jsem pral v Arielu (color), tak jsem při praní nechal téct vodu z pračky do většího kýble a sledoval..no jasně, z Jelena vytékala skoro čistá voda a další praní jsem dal Ariel, a ta byla dost špinavá..hlavně první odstředování teda..ale i to poslední čtvrté byla oproti Jelenovi daleko špinavší než jeho první.

Ale vyhazovat Jelena nechci, tak ted to ředím půl na půl s Arielem, ale Jelena 100% kupovat už nebudu.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2026 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]