Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Světlo do garáže

Od: jarin®

Zdar chlapi,

potřebuju radu - mám garáž, ve ve které není elektřina tudíž ani světlo. Proto vždycky ještě se 147, jsem do garáže najížděl popředu a svítil si a orientoval se potkávačkama. Teď mi všichni říkají, že je lepší do garáže zajíždět pozadu. Nemáme garáž na frekventovaném místě, takže za mě je to asi jedno.

Nicméně bych do té garáže rád dostal světlo - LEDkový, takový to tenký, dlouhý, dílenský...ideálně aby to šlo napájet z baterie, at už integrovaný nebo tužkový a šlo to přilepit na zeď. Žádný kabely ani nutnost elektřiny. Bohužel jsem takový nenašel...ale asi jsem špatně hledal. Respektive ty co jsem našel na baterky tak většinou byly na stojáncích a ty co byly na zeď tak tam se počítalo se zapojením do elektriky.

Asi se zítra vydám do Hornbachu nebo Bauhausu ale řekl jsem si, že se zkusím poptat i zde.

Díky.

 

8 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

km
hodnocení

1x

zvažte malý solar panel + baterie + svítidlo

 

hodnocení

0x

Já jsem si už před několika roky pořídil nabíjecí světlo s čidlem pohybu. Je to za pár kaček a na vcouvání do garáže bohatě stačí.

zbozi.cz/...

 

hodnocení

0x
avatar ferax

Svítidlo na stěnu na baterii je značně nepraktické, neustálé hlídání nabití. Někam nosit nabíjet. Baterie se samovybíjí i když nebudete svítit. A jednou vás "vypeče", když to budete nejmíň potřebovat. Pokud nechcete natáhnout kabel, tak jezděte i nadále popředu a je to vyřešené. Co všichni říkají není důležité, jak vidíte pro vás to nemá smysl. Snad máte svůj rozum.

 

ttt
hodnocení

0x
Mimo otázku. Na odhad správně vzdálenosti mají někteří vhodne umistene tenisaky na provázku.

 

hodnocení

0x
avatar lukas2065

Kup si obyčejné LED světlo na baterky s magnetem – dává se to na zeď nebo strop a svítí to dost. Stojí pár stovek, funguje bez elektřiny a nemusíš nic vrtat ani tahat kabely.

 

mathew
hodnocení

0x

To tam netrefíte bez světla pozadu?

Nejlepší by byl solár použitá autobaterie a na to napojit světlo s pohybovým čidlem.

 

halamus
hodnocení

0x

Pro litiovky platí, že samotná baterie se samovybíjí nepatrně. Problém je, když je tam trvale připojená další elektronika, to jsou ty světla na dálkové ovládání nebo pohybové čidlo.
Na tužkovky nebrat, to byste za ně dal brzy více, než za samotné světlo.
Doporučení, alespoň 4 Watty LED, 400 lumenů. Pokud světlo bude mít aspoň orientační indikaci stavu baterie, tím lépe.
Krom zmíněných je možné zkusit i Datart, Parkside, uřvaného mimizemšťana (alza), ideálně objednat online.
Taky je možné, že se s výběrem netrefíte napoprvé, kvůli slabému světlu, uchycení..., nakupte tam, kde je možnost bezproblémového vracení zboží.

Ještě jedna věc, že mě nenapadla hned, nabíjet můžete ze zaparkovaného auta.

 

pecenkav
hodnocení

0x

Navážu na mathewa, to tam netrefíš na zpátečku bez světla?

Vzadu na autě ti přece svítěj koncový světla, brzdový a nakonec zpátečka, ten zadek je jako vánoční stromek, tam přece další světlo není potřeba.

Jinak při zajíždění do garáže je opravdu couvání lepší, v zrcátkách je vidět na mezery na obou stranách a můžeš zajíždět klidně i 1 cm od stěny, při zajíždění předkem vzdálenosti jenom odhaduješ

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2026 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]