Zlomený bleskosvod

Od: Datum: 17.11.12 17:19 odpovědí: 5 změna: 20.11.12 19:55

Dobrý večer, staré čtvercovém átriovém stavení ( chalupa + stodola) 1 strana cca 15 metrů. Do sočasné doby byly na chalupě 3 bleskosvody ještě z první republiky, těžké, z několika částí, dlouhé, ale funkční. Nyní vichřice a vliv koroze jeden bleskosvod v půli zlomil.

Tak mám dylema, zda jednoduše svařit, nebo střechu nechat osadit novými. A v té souvislosti bych byl rád, kdyby mi někdo poradil nějakou firmu ( se kterou má dobré zkušenosti) z Litomyšlského kraje a případný odhad ceny.

Není sice již bouřkové období, ale budu rád, když to budu mít co nejdříve z krku a za případné rady a info budu velice vděčný.

Přeji hezký večer.

Matoušek.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.11.12 17:27

Těžko radit, když neznáme detaily a na místo se nepodívali.

Pokud jste svědomitý a s ochranou před bleskem to myslíte skutečně vážně, být Vámi oslovím revizního technika, aby celou soustavu proměřil a skutečně tak ověřil její funkčnost (jde i o zemniče a další věci).

Podle výsledku revize bych se teprve rozhodl, jestli stávající soustavu pouze opravil nebo částečně, či úplně zrekonstruoval - vyměnil.

Revize sice úplně zadarmo nebude, ale na druhou stranu, jste si skutečně jistý, že je bleskosvod opravdu funkční?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cechacek*
Datum: 18.11.12 11:44

Kurde jaképak s tim sr...! Za revizi dáš dvojku za projekt další + matroš + práca a vyjde ťa to na dvacku. Ty staré hromáče jsou velice kvalitní záležitost a vďak té dlžce vodí opravdu širokozáběrově.

Zkontroluj uzemění a pokavaď je vše v cajke a dobre ukotvení na streche, tak to jednoducho svar a máš to za pár hodin svépomocí a nenafutruješ kapcu nějaké předražené firmě.

Datum: 18.11.12 16:01

Je sice pravda, že hromosvody, dělané třeba před padesáti i více lety, jsou udělané většinou kvalitněji, než dnes (ale to už je obecená nemoc dnešní doby), nicméně některým věcem neporučíme a koroze funguje za všech režimů a ve všech dobách.

Nevidím nic špatného na tom, nechat si zkontrolovat fumkčnost hromosvodné soustavy, ani nevidím nic špatného na tom, si jímač svařit. Ovšem je vždy otázka, jestli to má smysl nebo ne, jak už jsem psal.

Je to už takový náš národní sport, že obětovat pár stokorun té "předražené firmě" je myšlenka až hříšná, raději žijeme v blahé nevědomosti, že náš zbastlený, sto let starý hromosvod, má stále funkční a nezkorodované zemniče a ochrání náš domov.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cannondale1
Datum: 18.11.12 14:33

Pokud jde jin o ten bleskosvod, tak ho jen svařte a máte po problému.

S uzeměním to nemohlo nic udělat, protože je udělané v zemi.

Zbytečně by jste platil za firmu a pokud nepotřebujete aktuálně novou revizi, tak ji řešte až ji budete skutečně potřebovat.

Jsme firma, která hromosvody montuje.

děkuji

Ohodnoceno: 0x
 
Od: matousek
Datum: 20.11.12 19:55

Děkuji velice za rady. Bleskosvod svařím, protože opravdu vše okolo je jinak v pořádku a zachovalé.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.