Voda v lednici se hromadí

Od: Datum: 16.07.10 12:50 odpovědí: 29 změna: 11.01.15 13:03

Dobrý den.Chtěl bych poprosit všechny,kteří mají nějakou zkušenost s vodou v lednici,aby mi poradili,jak se ji zbavit.Mám poměrně novou lednici a ta má ve spodní části dva umělohmotné zašupovací šuplíky.Pod šuplíkama mám pravidelně vodu.Nevím jak se vody zbavit a co udělat,abych ji tam neměl.Mám v lednici takový kanálek na zadní stěně lednice.kudy má asi voda odtékat,ale asi se tak něděje.Tanto kanálek jsem zkusil prošťouchnout jestli není ucpaný a stejně nedošlo ke zlepšení.Zkusil jsem i přidat vetší chlazení,ale stále se mi voda sráží do míst pod šuplíky a musím ji vytírat.

Prosím poraďte mi někdo.Předem děkuji za jakoukoli informaci,která můj problém pomůže vyřešit.

Přeji krásný slunečný den všem.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.07.10 12:53

Kondenzace je přirozený klimatický jev.

A nemůže se ta voda srážet například díky obsahu těch dvou šuplíků, nebo nedáváte do lednice např. něco teplejšího na zchlazení?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.07.10 12:55

Zkuste ledničku otočit, a do toho odtokového kanálku nalít trochu vody- vzadu je nádobka, do které by ta voda měla stéct.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 16.07.10 13:04

Ten odtokový kanálek je zdřejmě až nad šuplikama. Rosí se vám ta stěna za šuplíky, s tím nic nenaděláte. Jedině vytírat a vytírat.

Od: standam*
Datum: 16.07.10 13:12

1. udelat kontrolu odtoku tece to pak do misky pod chladicem kde se odpari

2. nechat za lednici cca 10cm mezeru a nad take dle navodu (jinak se chladic spatne chladi a tim padem lednice malo chladi)

3. nastvit polohu na 2,5-3 (pak bude mrazak -18°C spodek lednice +5°C vrsek +8°C - uvadim jen jako priklad, lisi se to dle provedeni)

4. nenechavat lednici otevrenou (otevrit-vyndat-zavrit a naopak)

5. udelat kontrolu zda zhasne svetlo pri zavreni lednice

Ohodnoceno: 1x

Od: mkat®
Datum: 16.07.10 15:38

Steny su tiez orosene?Preverte ci tesnenie dvery dobre tesni.Mohlo sa stat ze sa nieco vylialo na tesnenie a preto dobre nedosada.Skuste vyumyvat poriadne tesnenie a dosadaciu plochu az to nepomoze tak zmeraj ci je chladnicka vo vodovahe.No a nakoniec moze byt vadna aj chladnicka.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.07.10 19:34

V těhle vedrech lednice nestačí chladit. Ta izolace na nových ledničkách už není tak kvalitní jako dřív.

Od: lok*
Datum: 16.07.10 19:45

jestli je voda pod šuplíkama tak zaručeně je ucpaný odpadní kanálek,co je na dně ledničky.Asi jste to prošťouchl málo.Musí se vzít dlouhý ohebný kabel a strčit do toho kanálku.Nestačí ale jen strčit,kabel musí vylézt ven vzadu,jak končí ten odpadní kanál.Končí to někde venku dole vzadu venku pod těma žebrama na chlazení,jak jsou venku nad motorem.

Datum: 16.07.10 23:02

Pořádně pročistit odtokový kanálek, případně i tu nádobku za lednicí a hlavně necpat potraviny až na zadní stěnu lednice, musí být volná aby mohla voda stékat do kanálku.

Datum: 16.07.10 23:23

Lidi, čtěte si reakce a nepište sem to, co sem už někdo napsal.

Datum: 17.07.10 14:10

Hanher dávám bod.*palec*

Od: kina®
Datum: 20.07.10 10:15

Dobrý den,pro radost všech zůčastněných,byl ucpaný odtokový kanálek nad motorem,kde voda má vytékat hadičkou do nějaké nádobky,kde se voda vypařuje.Vše odstraněno,děkuji za rady.

Od: novaluc*
Datum: 25.09.10 10:24

Prosím vás a jak jste to pročistil? Já i tchýně se potýkáme se stejným problémem, stejně jako asi další 4lidé v mém okolí ) Použil jste ten dlouhý drát jak tu někdo psal nebo jiný postup?

moc díky

Od: buss®
Datum: 25.09.10 10:39

U ledniček bývá v kanálku něco na protahování, dávat si bacha, aby tam něco nespadlo, zbytky ... jednou za čas protáhnout.
Ostatně v každém návodu to je ...

Datum: 25.09.10 15:55

Přímo drátem to asi celé nepůjde, a když tak jen zkraje. Mělo by to být něco co je pevné ale i dostatečně pružné protože odtoková trubička určitě nevede rovně. Napadá mne tak třeba silný silonový vlasec - struna do sekačky nebo dostupnější novodobá šňůra na prádlo - ocelové lanko obalené polyetylenem.

Od: buss®
Datum: 25.09.10 10:36

I v ledničce se voda z obsahu vypařuje, takže balit, pokličky... Doléhá řádně těsnění?

Datum: 25.09.10 11:50

A není lednice náhodou nakloněna dopředu? Potom by voda stékala po bocích na dno a ne po zadní stěně do sběrné drážky.

Datum: 25.09.10 19:31

jak jsem již psal,vzít ohebný kabel,píšu opravdu ohebný!Nejlepší autoelektrikářský,který má hodně měděných drátků a je dobře ohebný.aby se dal ohýbat podle tvaru trubky,do které se ten drát musí strčit!Nesmí to být jen nějaké slabé lehtadlo slabé jako jehla.Alespon průměr 5mm.A strkat do díry tak dlouho,až vyleze vzadu ven.Plno expertů si holt myslí,že stačí jen strčit do díry a je vyhráno.Není,musí vylezt vzadu ven z trubky.*zed*

Datum: 25.09.10 19:36

nebo by asi taky pomohlo nasadit do díry hadičku a pořádně profouknout pumpičkou automobilovou.*frajer*

Datum: 20.07.14 15:34

Mám stejný problém. Do odtokového kanálku dostanu asi 70cm zvonkového drátu (na konci smyčka),ale pak narazí na nějakou pevnou překážku a začne se uvnitř kroutit.Zkoušel jsem to i z druhé strany,tam dostanu asi 10-15cm drátu a konec.Jaký drát (kablík) by byl vhodný,tedy asi aby byl 5mm silný ale ohebný.

doplněno 11.08.14 13:47:

Tak jsem nechal rozmrazit ledničku a cca 5mm silným drátem jsem projel odtokovým kanálkem až dozadu do odkap. misky. Jenže asi po 3 dnech stejný problém. Voda neodtéká,takže se přelejvá dovnitř do plastové mísy. Dokonce jsme změnily místo (chladnější) a nechaly ze všech stran cca 5-10cm místo, ale nepomáhá.

Datum: 11.08.14 15:54

Nepomůže nic jiného, než dokonale vyčistit odtokovou trubičku. Samotné prostrčení drátu udělá v usazeninách jen malý otvor, který se snadno opět ucpe. Chce to protáhnout nějaký drát a na konci třeba udělat uzlík a ten pak protáhnout trubičkou aby se nečistoty odstranily, ne jen propíchly.

Datum: 12.08.14 12:12

Ale čím se ucpe, když se problém opakuje,teď už po 1 dni?Drát není zaneřáděný nějakým sajrajtem,jen voda. Projedu skrz až do misky na druhé straně,vše OK a druhý den nanovo!

Datum: 12.08.14 14:16

To musíte zjistit vy, Pokud to jen propíchnete, udělá se malá dirka, která se zase zatáhne. Pokud pročistíte celý průžez odtokové trubičky, musí to vydržet déle. V takovém prostředí se daří plísním a pokud je dokonale neodstraníte, rychle zase dorostou. Zkuste protáhnout drátem a třeba aplikovat Savo proti plísním.

Datum: 15.08.14 10:16

To savo samozřejmě zkusím,ale zase na druhou stranu,když kanálek protáhnu cca 5mm drátem až do misky,tak pokud by tam byl nějaký bordel,tak alespoň něco na druhé straně vypadne,ne?Zkusil jsem také,jestli je lednička v rovině (vodováhou),ale vše OK.

Od: kurekiller
Datum: 07.12.14 15:49

Ted jsem vyčistil ucpanou díru v lednici díky tady těm Vašim recenzím vzal jsem náhradní kabel od kabelovky, silnej akorát, strčil a šlo to jen do půlky, strčil jsem ho zespod a vypadl mi kus zmzlého špalku s bordelem..nyní všechno krásně odtýká..prolil jsem panákem sava proti plísním a echt

Datum: 07.12.14 15:54

No jestli jste čekal od července a další 4 roky až do teď , tak to je na metál za rychlost .*smich*

Od: host
Datum: 07.12.14 16:04

Otázka stará 4 roky, ale stále aktuální. Místo prošťouchávání kanálku a odtoku je lepší do ledničky nedávat horkou polévku ze které se kouří, uvařený puding aby zchladnul a podobná zvěrstva, která do ledničky zanesou tolik vody a tepla, že to v ledničce taje a nestačí odtékat, nebo se pilně pracující ledničkou pára srazí a zmrzne a nadělá námrazu.

Datum: 07.12.14 17:39

já pravidelně prošťouchávám a čistím ten kanálek vzadu dole. Šuplíky mám dole taky.

Datum: 14.12.14 19:28

Asi máme nějakou závadu na lednici.Když ji rozmrazíme,tak silný drát kanálkem v pohodě projde až do misky,ale cca 2-3 dny po startu je zas ve spodní části kanálek neprůchozí.

Od: iri
Datum: 11.01.15 13:03

Zdravím všechny,odtokový kanálem jsem pročistila drátem, vyšel z toho "binec", ale já mám problém s tím, že bych chtěla tu misku vzdadu dole za lednicí, do které voda teče, vytáhnou a umýt. Měla jsem kdysi lednici, kde tato miska šla vytáhnout a umýt, ale nyní u lednice kterou mám je miska snad přilepena nastálo a já se bojím něco utrhnout. V misce mám hnusnou vodu s několikaletým "bincem" a když odtokovou hadici zastrčím do misky tak ten "binec" v misce zabrání vodě z lednice vytékat. Mám chladničku s mražákem ARDO ZL2000116100. Můžete někdo poradit? Díky

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.