Hlučnost radiátorů při topení

Od: Datum: 17.11.12 09:37 odpovědí: 6 změna: 18.11.12 10:37

Dobrý den, nechala jsem si konečně vyměnit starý kotel za obyčejný litinový Prothermák a koupila dva nové radiátory. Než mi po několika dnech došli namontovat z firmy termostat, tak jsem žádnou hlučnost nezaznamenala. Dnes ale, právě v místnosti kde spím, jedná se o přízemí, se v oblasti radiátoru ozývá jakoby náraz vody o plech, kov, někdy až šplouchnutí. Není to žádný extra řev ale v místnosti, kde člověk spí to není to, co by člověk chtěl poslouchat. Před montáží nových věcí jsem si tohoto zvuku nikdy nevšimla a taky jsem topila. V jiných místnostech jsem si toho nevšimla. Má někdo tušení, oč by se mohlo jednat a co si s tím mám počít?

S novým termostatem jsem si všimla, že kotel vytopí místnost, řekněme na 22° ale potom odpočívá, dokud teplota v místnosti neklesne o 2 desetiny, potom zase začne topit. Často je to tak dlouho, že voda v radiátorech, je už vlastně studená. Jsou to vlastně takové skoky. Nejde nějak zařídit nějaký plynulejší způsob, aby voda byla teplá stále, nestřídalo se takové rozmezí typu voda v radiátoru jako led/ horká voda? Pokud je voda v radiátorech studená, bude studená taky v kohoutku? Díky za případnou odpověď.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: frantisek*
Datum: 17.11.12 11:22

Dobrý den.

Píšete, že Vámto to dělá jeden radiátor. Není zavzdušněný? Zkuste odvzdušnit.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.11.12 11:24

Asi jste přešla z topení na tuhá paliva na plynové. U plynového topení termostat hlídá nastavenou teplotu v bytě a tak pokud teplota neklesne pod nastavenou teplotu tak není třeba topit a radiátory jsou studené,jakmile teplota poklesne termostat sepne a kotel topí až do nastavené teploty na termostatu pak vypne.Hlídá vám tak aby se byt nepřetápěl a nebyla velká spotřeba plynu. V podstatě vám hlídá peníze za plyn.Teplá voda má svůj okruh a tak poteče i když jsou radiátory studené,jen to chvilku trvá než se voda nahřeje.To šplouchání je pravděpodobně zavzdušněný radiátor. Na konci radiátoru je malý ventilek na šroubovák. Pod ventilek dáte hrníček a šroubkem otočíte opatrně až začne unikat vzduch až poteče voda tak ventilek uzavřete. Měla byste takto kontrolovat všechny radiátory.Po montáži se toto stává.

Ohodnoceno: 2x

Od: petamlynarova
Datum: 17.11.12 12:14

Tím odvzdušnením to asi nebude. Radiator je rovnoměrně horký. Zkusila jsem ale, vzduch žádný neunikal. Tady bude asi jiný důvod. Nemůže to být třeba tím, že ložnice je v přízemí prvním pokojem do kterého se čerpadlem vhání voda, je tam největší tlak a proto je to hodně slyšet? Jen nechápu, že jsem si toho všimla až teď, když když nainstalovali termostat.

Od: petamlynarova
Datum: 17.11.12 12:18

Když si k tomu radiátoru kleknu, tak slyším, jako kdyby do něj cicourala voda. S tímhle jsem se u starého systému nikdy nesetkala.

Datum: 17.11.12 13:34

100% zavzdušněný radiator. možná je špatně usazen a vduch se tlačí k hlavnímu ventylu. 1% ještě může být trochu zavzdušněné čerpadlo a zvuk se přenáší.Zavolejte montéry co vám to dělali. Nějaká záruka na práci musí být.

Od: wenzel
Datum: 18.11.12 10:37

Zavzdušněný radiátor v možné kombinaci s tím, že je v systému málo vody.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.