Nejste přihlášen/a.
Po zazateplení půdy foukanou izolaci se mi začaly rosit krovy a desky na střeše. Před zafoukáním 30 cm izolace jsem již měl položen Rockwoll 8 cm. Větrací otvory byly nad touto izolaci. Po zafoukání se tyto otvory utopily i když firma mi udělala kolem otvorů kaslíky z OSB desek, ale asi to nestačilo na pořádné odvětrávání střechy. Mám dotaz, jak by se to dalo vyřešit. Již jsem pátral na netu a řešení by asi byly odvětrávací komínky. Co mě hlavně zajímá kolik jich tam dát, jak je rozmístit, jaký průměr a jakou výšku. V příloze posílám nákres střechy.
Děkuji za odpověď.
Jedná se o řadový dům. My jsme uproštřed . Výška půdy je cca od 50cm po 80 cm.V příloze ještě posílám foto z půdy..
![]() | Ručně psané_2025-03-12_093526.pdf | 1.26 MB |
Vždy to bude individuální. Nelze na dálku sdělit, abyste udělal díru tam a tam. Zkrátka musí být prostor nad izolací řádně odvětráván.
Bude to i dle velikosti plochy půdy. Máte nějaké foto půdního prostoru? Máte proti sobě štítové stěny?
"A problém s kondenzaci zmizí" imho nezmizí, protože to co tam kondenzuje je přirozená vlhkost z bytu
Kdy mu zmiznou studená místa na nevytápěné půdě? Kudy bude "odcházet" kondenzát z izolace?
Není místo kde by něco kondenzovalo***To Vám blahopřeji, ale nevěřím tomu.
"řešení by asi byly odvětrávací komínky" ano, s rotační hlavicí. nasávat na nejnižším bodě na jednom konci a na druhém konci osadit ty komínky.
"kolik jich tam dát" oběcně raději více než méně, ale pozor, pokud budou mít tu rotační hlavici, tak aby se vzájemně nebrzdily.
zkušenosit s tím sice nemám, ale už jsem to trochu studoval...
PS: nerozumím té pemze mezi íčkama...
Ten dům jsme stavěli v roce 1980 a byl takový trend, že je to dobrá tepelná izolace. Taky v tu dobu nic solidního na trhu nebylo.
rozumím. je to normálně pochozí, když bych stoupnul doprostřed mezi ty íčka, tak se nepropadnu? vím co je pemza, ale neznám ji jako stavební materiál, nevím, jak moc je pevný. nevíte, těžila ce v československu? děkuji.
Já jsem zapoměl poznamenat, že že strop je z íček a hurdisů. A na hurdisech je volně sypaná pemzado výšky íček a pak jsme dávali cca 5 cm škvárobeton, aby se trochu dalo na půdě fungovat. Ale při tom malém prostoru se půda prakticky nevyužívala.
Nezapomínejte na to, že tam máte větračky - větrací otvory. Které nasavájí vlhký vzduch z venku.
Po zateplení stropu jsou krovy a střecha studené. A potom se tam sráží voda ze vzduchu.
Dle mého názoru více vlhkosti přijde z venku přes větracími otvory než přes strop. Odvětravací komíny to mohou ještě zhoršit.
Až to bude uvnitř suché, zadělat větrací otvory a sledovat co to bude dělat. Přes léto nechat otevřené otvory, v zimě zadělat a sledovat. Problém bude také ve střeše, pod kterou také proniká vlhký vzduch a oprava většinou nejde udělat.
Je to těžko řešitelné.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.